„Apsivilk rožines kelnaites ir atleisk neištikimybę“ - patarimai moterims iš anų laikų

Net ir intriguojančiais 60-aisiais dar pasitaikydavo atvejų, kuomet tai, kas įprastai vyksta pirmąją povestuvinę naktį, nuotakai būdavo staigmena. Niekas nesitikėdavo, kad intymūs santykiai teiks pasitenkinimą moteriai - viskas buvo nukreipta į vyro poreikius ir norus.  

Iki 50-ųjų metų reikalai su intymiu gyvenimu atrodė keistokai - moterys drovėdavosi ne tik fakto, kad tai reikės daryti su savo vyru, bet ir apskritai buvimo kartu miegamajame. Daktaras Kliffordas Adamsas žurnale Modern Bride pataria: „Kai kuriais atvejais jaunai žmonai bus kur kas paprasčiau, jeigu jos vyras apsimes turintis reikalų, kad jo žmona turėtų laiko pasiruošti miegui. Jis gali netgi įspėti, kad užtruks 15-20 minučių, taip leisdamas jai persirengti ir atsigulti į lovą“.


Iš tiesų paslapties šydas intymiame gyvenime buvo nutrauktas kur kas anksčiau, tačiau kalbama apie tokius dalykus buvo nedrąsiai. 1934 metais pasirodė pirmosios knygos, kuriose buvo pasakojama apie seksualinį gyvenimą. Knygoje Sex Harmony and Eugenics buvo žadama atskleisti pačią tiksliausią naudojimosi intstrukciją, tačiau dauguma patarimų buvo skirti būtent moterims - ką daryti ir ko vengti, kaip elgtis, kad vyras būtų laimingas. Kalbų apie moterų pasitenkinimą jei ir buvo, tai tik minimaliai, paliečiant daugiau psichologinius aspektus.


Prireikė maždaug dvidešimties metų - tik tuomet apie seksą buvo pradėta kalbėti drąsiau ir atviriau. Knygynuose pasirodė įvairių intymiais klausimais edukuojančių leidinių, kuriuose vis daugiau dėmesio buvo skiriame moterims ir jų seksualiniam gyvenimui.


„Dauguma merginų šalia gero mylimojo galėtų tapti brandžiomis ir aistringomis moterimis, - rašoma vienoje 1951 metų knygoje, – tačiau jos tampa frigidiškomis, o bet kokios sekso apraiškos joms atrodo kaip kančia. Taip nutinka dėl psichologinio ir, galimai, fizinio šoko, kurį sukelia agresyvus ir neišmanėliškas vyro elgesys“.Dukteris auginančios mamos taip pat buvo raginamos netylėti, kalbėti su savo dukromis apie tai, kas jų laukia santuokiniame gyvenime. Vienoje 1949 metų knygoje buvo rašoma: „Nepavesk savo dukros. Turi jai papasakoti šiuos intymaus gyvenimo faktus!“ Bendrai 50-aisiais metais seksualinio gyvenimo srityje prasidėjo perversmas - pagaliau apie seksą imta kalbėti kaip apie dvipusį procesą, kuriame pasitenkinimą turi patirti ne tik vyras.


Būk seksuali... tik ne per daug


Tų laikų knygoje gali rasti pačių keisčiausių patarimų. Iš vienos pusės moterims buvo patariama visuomet atrodyti gundančiai ir būti pasirengusioms nudžiuginti vyrą miegamajame, iš kitos pusės - vengti seksualinio agresyvumo, išlaikyti santūrumą. Per didelį seksualinį entuziazmą vienas tų laikų garsus psichologas netgi pavadino „seksualiniu vampyrizmu“.


„Kaip vampyras iš savo aukos geria kraują, taip ir kai kurios moterys geria gyvybę iš vyrų, paversdamos juos aukomis. Ypatingai į tai reikėtų atkreipti dėmesį 30-50 metų moterims, kurios ištekėjusios pradeda kelti neprotingus reikalavimus. Bet ne tik šiame amžiuje moterys gali tapti „seksualinėmis vampyrėmis“, jų galima sutikti ir tarp dvidešimtmečių, ir tarp pagyvenusių damų“ - rašoma vienoje pirmųjų knygų apie seksualinį gyvenimą Woman Her Sex and Love Life.


Shutterstock nuotr.


Tas pats autorius aptaria ir kitą situaciją: „Jeigu esi iš frigidiškų ir lovoje šaltų moterų, neskubėk apie tai sakyti savo vyrui. Vyras nesupras, ar tu jauti pasitenkinimą nuo sekso, kol pati jam to nepasakysi. Kai nežinai, tai ir galvos neskauda. Įsimink. Tūkstančius moterų tai išgelbėjo nuo problemų“.


Ką vilkėti ir kaip nusirenginėti


Nebuvo vengiama ir tikslių instrukcijų, kokius apatinius drabužėlius turi vilkėti moteris: „Tai, kad balti apatiniai turi būti idealiai švarūs - nėra net klausimų, tačiau be to kiekviena moteris turėtų dėvėti aukščiausios kokybės apatinukus, kokius tik gali sau leisti. Spalva - geriausia rožinė. O taip pat nepamiršk raukinukų ir nėrinių, kurie prideda patrauklumo. Vyrai juos mėgsta“.


Niujorke netgi egzistavo speciali nusirenginėjimo mokykla, kurioje moterys buvo mokomos tinkamai nusiiminėti drabužius prieš savo vyrą, kad tai atrodytų gundančiai ir ne vulgariai.


Tačiau kartais net ir tokios gudrybės nepadėdavo - net ir turėdami idealias žmonas vyrai laiką leisdavo kitų moterų draugijoje, o į neištikimybę žmonai buvo siūloma žiūrėti pro pirštus. „Mano patarimas: atleisk ir pamiršk. O dar geriau, priversk jį patikėti, kad tu nieko apie tai nežinai. Atsitiktinė neištikimybė nereiškia, kad jis tavęs daugiau nemyli. Galbūt jis myli tave taip pat ar net stipriau!“

Parašyk Redakcijai

Čia pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų.

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis