6 dalykai, kurie gali nutikti tavo kūnui didžiojo „O“ metu

Didysis „O!“ labai jau nuspėjamas - vieną kartą tave apima nevaldomas juokas, kitą - nevalingai upeliais bėgančios ašaros. Patikėk, visa tai labai normalu!

Moterų orgazmas mokslininkams vis dar kelia daug klausimų, tačiau viena žinoma tvirtai - orgazmo metu kūną užplūsta oksitocinas - hormonas, atsakingas už meilės ir prieraišumo jausmą. Oksitoksinas gali daryti tikrus stebuklus, pavyzdžiui, įveikti visą dieną kamavusį galvos skausmą, atpalaiduoti ir priversti užsimiršti, net jei diena tikrai buvo ne iš lengvųjų. Bet ne visiems hormonų antplūdis toks malonus - kartais po stipraus seksualinio pasitenkinimo užplūsta gana netikėti pojūčiai.


Galvos skausmas


Malonumas, o tuomet galvos skausmas! Kaip šaukštas deguto medaus statinėje. Deja, gana dažnai su tuo susiduria migrenos problemą turinčios moterys, - pastebi Amerikoje įsikūrusios Mayo Clinic specialistai. Įprastai orgazmo sukeltas galvos skausmas trunka neilgai - nuo keliolikos sekundžių iki kelių minučių. Tačiau su silpnesniais, bet taip pat nemaloniais pojūčiais gali tekti pakovoti ir ilgiau. Kodėl tai nutinka, specialistai nežino. Kai kurie mano, kad dėl visko kaltas adrenalino šuolis organizme. Staigus šio hormono padidėjimas sekso metu ir toks pats staigus jo sumažėjimas po orgazmo provokuoja galvos skausmus, - mano gydytoja Sherry Ross.


Ašaros upeliais


Kartais ašaros pradeda tekėti be jokios priežasties, o kartais kartu su jomis užplūsta ir netikėtai stiprūs jausmai. Seksologė Vanedda Marin mano, kad tai tarsi labai trumpalaikė depresija, atsirandanti dėl jausmų pertekliaus. Pasirodo, ir malonumo gali būti per daug. Įdomu tai, kad noras paverkti gali kilti nebūtinai dėl negatyvių pojūčių, kartais ašaros bėga iš itin stipraus laimės, meilės ar prisirišimo jausmo, kurį sustiprina organizmą užplūdę hormonai.


Nevaldomas juokas


Kas geriau - verkti ar juoktis orgazmo metu? Ir vienu, ir kitu atveju tavo partneris tikrai gali pasimesti, ypač, jei tokios tavo reakcijos iki šiol nėra matęs. Nepergyvenk, specialistai tikina, kad juokas - vienas dažniausių orgazmo palydovų.


Visiška euforija


Kartais po orgazmo atima rankas ir kojas! Atrodo, negali net pajudėti - visiška euforija ir atsipalaidavimas. Kai kuriems jautresniems žmonėms orgazmo metu tarsi atsijungia smegenys - tuo metu jie praktiškai nekontroliuoja savo veiksmų. Seksologė Vanedda Marin teigia, kad būtent orgazmo metu galima išgyventi stipriausią, iki tol niekuomet nepatirtą laimės jausmą. Štai ką reiškia, kai kūnas atsiduoda malonumui visu 100%.


Noras čiaudėti


Retai sutinkamas reiškinys, bet ir taip būna. Specialistams ir vėl belieka skėsčioti rankomis ir spėlioti - greičiausiai orgazmo metu paveikiama ta smegenų dalis, kuri atsako už čiaudėjimą. Apie šį reiškinį buvo rašoma žurnale The Journal of the Royal Society of Medicine, ir nors aiškių priežasčių mokslininkams kol kas nepavyko išsiaiškinti, čiaudėjimas orgazmo metu jau turi savo specifinį pavadinimą - medaus mėnesio sloga.


Kojų virpėjimas


Čia viskas daugiau mažiau aišku. Panašiai kaip sportuojant - raumenims stipriai įsitempus ir galiausiai atsipalaidavus, gali pajusti drebulį galūnėse. Sekso metu labiausiai įsitempia kojos, tad nieko keisto, jei po orgazmo jos šiek tiek virpa. Po kelių minučių tai praeis, tačiau ginekologė Jessica Williams rekomenduoja nepatingėti išgerti vandens.

Parašyk Redakcijai

Čia pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų.

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis