Kaip elgtis, jei vyras užsiminė, kad turėčiau sulieknėti

Pataria santykių ekspertė Inga Aukštakojienė

Norėčiau, kad pakomentuotumėte mano situaciją. Ji nėra tragiška, bet nesu tikra, kad sureagavau tinkamai ir apskritai nežinau, kaip reikėtų į tai reaguoti. Vakar iš vyro išgirdau repliką, kad paskutiniu metu per daug valgau, kad turiu susiimti. Kitaip tariant, švelnia forma pasakė, kad esu pastorėjusi. Man ši tema skaudi, žinau, kad pastambėjau. Po nėštumo taip ir nepavyko susigrąžinti buvusių formų, nors praėjo nemažai laiko. Žinau, kad mano vyrui patinka lieknesnės moterys, pats sportuoja, žiūri ką valgo. Mūsų santykiai visada buvo geri, turbūt dėl to leidau sau atsipalaiduoti. Po vakarykštės replikos jaučiuosi įsižeidusi, šaltai ir grubiai su juo kalbu. Iš jo elgesio matau, kad jis dėl to jaučiasi blogai. Rodo dėmesį, bando mane pralinksminti, bet dėl vakarykščio savo elgesio neatsiprašo. Nežinau kaip man toliau elgtis šioje situacijoje. Laukti, kol atsiprašys? Ar turėčiau pasakyti jam, kad įžeidė? Patarkite, kaip man į tai reaguoti. Ar neturėtų vyras mylėti mane visokią?


ATSAKO SANTYKIŲ EKSPERTĖ Inga Aukštakojienė

Tobulasjausmas.lt autorė


Puiki tema, puikūs klausimai. Daugelis žmonių gyvena įsitikinimu, kad jei mane pamilo, tai turi mylėti visokį: ir pastambėjusį, ir apsileidusį, ir prasigėrusį, ir prasilošusį, ir bedarbį. Deja, taip nėra. Tik meilė vaikui gali būti besąlygiška, o meilė partneriui priklauso nuo skirtingų faktorių. Kiekvienas turime savo vertybių skalę, pagal kurią matuojam savo partnerio vertę. Normalu, kad smunkant partnerio vertei, smunka ir meilės kreditai. 


Nesiplečiant meilės tema, trumpai noriu pasakyti, kad yra vyrų, kurie prioritetus teikia moters asmenybės savybėms: meilumui, šeimyniškumui, tvarkingumui ir pan. Tokiems vyrams meilė moteriai nesikeičia dėl jos išvaizdos pokyčių (dažniausiai jie jų net nepastebi arba visiškai nesureikšmina). Bet jei vyras estetas, kuriam svarbus moters vizualinis patrauklumas - jis iš tiesų gali nustoti geisti moters, nutolusios nuo jo vizualinio idealo.  


Jei pažinties pradžioje jūs atrodėte žymei lieknesnė nei dabar, vyro pastabos dėl antsvorio turėtų būti priimtos adekvačiai, neįsižeidžiant. Juolab, jūs pati pripažįstate šį faktą. Sprendžiant pagal vyro elgseną galima aiškiai suprasti, kad sakydamas pastabą dėl išvaizdos jis neturėjo tikslo jus įskaudinti, įžeisti ar pažeminti. Manau, kad jus įskaudino ne tiek jo išsakyti žodžiai, kiek akistata su jums skaudžia realybe – kad neatrodote taip, kaip atrodėte kadaise. 


Visada skaudu išgirsti tai, ką pats bijai sau pripažinti. Juk pripažinus reikia kažką su tuo daryti, t.y. dirbti su savimi. Dažnai viršsvorį turintys žmonės ignoruoja šią realybę, kol pribręsta noras keistas arba kol kas nors iš šalies skaudžiai beda į ją pirštu. 


Jūsų situacijoj neįžvelgiu priežasties, dėl kurios turėtumėte įsižeisti. Pastabą vyras išsakė švelniai, korektiškai, su gerais ketinimais. Atvirkščiai - patarčiau atsižvelgti į tai ir pamąstyti, ką su tuo daryti: imtis lieknėjimo priemonių ar palikti viską taip, kaip yra dabar. Galbūt jus tenkina dabartinė jūsų išvaizda ir nieko keisti savyje jūs nenorite. Tuomet turėtumėte užimti pozicija „Esu kokia esu - sau patinku. Jei tavęs tai netenkina ir negali manęs tokios mylėti - esi laisvas susirasti gražesnę.“ Tai turėtų būti pasakyti nuoširdžiai, be jokios ironijos ir sarkazmo. 


Gražiai atrodyti mes turime dėl savęs, dėl SAVO JAUSENOS. Jausmo, kad „esu sau graži, esu patenkinta savimi“. Tai nuostabus pojūtis, kurio norisi kiekvienam. Labai svarbu suprasti, kad viską, ką jūs darote su savimi (tobulėjate, lieknėjate, kitaip save ugdote), darote dėl savęs! Juk net norėjimas jaustis geidžiama kyla iš asmeninio poreikio taip jaustis. Mes norim jaustis geidžiamos. Mes nedarom niekam paslaugos tam, kad mūsų geistų.


„Kaip man toliau elgtis?“ – neverta eskaluoti šios temos. Manau kiekvienas padarėte savo išvadas. Vyras suprato, kad jei nenori susiraukusios žmonos, kalbėti svorio tema jam neverta. O jūs turite suprasti, kad vyrui svarbi jūsų išvaizda ir pamąstyti, ką su tuo daryti.


Normalu, kad kiekvienas vyras nori turėti dailią moterį. Kuo patrauklesnė atrodysite savo vyrui, tuo geidžiamesnė ir mylimesnė jam busite. Moteriškas grožis, patrauklumas ir seksualumas yra pakankamai galingi ginklai vyrų pasaulyje. Prisižiūrėjusi ir save mylinti moteris visais atvejais santykiuose bus galingesnė ir įtakingesnė. Būtų kvaila nesinaudoti šiais moteriškumo ginklais. Pamąstykite apie tai. Sėkmės!


Jei nežinai kaip pasielgti susiklosčiusioje situacijoje, ar nesupranti kodėl vienaip ar kitaip elgiasi tavo antra pusė, siųsk savo problemos aprašymą mums el. paštu portalas@cosmopolitan.lt arba rašyk tiesiogiai Ingai. Į visus skaitytojų klausimus bus atsakyta COSMO portale ar privačiai į pateiktą el.paštą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis