Santykių ekspertė paaiškino, ko reikia vyrams, kad santykiuose jie jaustųsi laimingi

(4)

Svarbūs santykių ekspertės Ingos patarimai visoms, norinčioms kurti laimingus ir ilgalaikius santykius.

Man 24 metai, turiu 6 metais vyresnį draugą su kuriuo auginame 3 mėnesių dukrą. Kol neturėjome vaiko, santykiai buvo normalūs, tačiau vėliau viskas ėmė griūti. Kiaurą parą būnu namuose, visada laukiu jo grįžtant, jaučiuosi vieniša, o jisai dirba iki išnaktų. Man jo trūksta ir aš kasdien kartoju, kad nesijaučiu laiminga. Jis sako, kad turiu leisti jam dirbti, jei noriu, kad jis daugiau uždirbtų. Tačiau laisvadieniais jis nori pailsėti arba pabendrauti su draugais ir mums su dukra neskiria pakankamai laiko.


Turiu paminėti, kad jis gražus, sulaukia merginų dėmesio ir sako, kad flirtas su kita nieko nereiškia. O aš - be galo pavydi, dažnai ieškau neištikimybės įrodymų. Nors jis kartoja, kad yra ištikimas, negaliu juo pasitikėti. Dažnai dėl to pykstamės. Paskutiniu metu pykstamės dar ir dėl pinigų. Jis vienintelis šeimos išlaikytojas ir man pikta, kai jis leidžia pinigus su draugais vietoj to, kad leistų juos šeimai.


Sekmadienį jis pareiškė nebeturintis kantrybės, todėl mane palieka. Taip pat pasakė, kad jam gaila, jog vaiko mama esu aš. Jei būtų žinojęs, kokia būsiu, nebūtų net prisilietęs prie manęs. Šie jo žodžiai mane labai sukrėtė. Bandžiau kalbėtis apie mūsų santykių problemų sprendimus, bet jis kartoja, kad mes esame per daug skirtingi, kad aš visada tik skundžiuosi, kad man viskas blogai. Aš sakau, kad esu tokia, nes man jo trūksta. Man atrodo, kad jis net darbe užsibūna, kad tik namo ilgiau negrįžti. Visada nori eiti pas draugus, nes jam reikia vyrų kompanijoje atsipalaiduoti.


Vakar paprašiau, kad tiesiai šviesiai pasakytų man: palieka mane ar bandom spręsti problemas. Tikėjausi, kad jis norės ieškoti sprendimų ir likti su manimi ir mūsų dukra, bet pasirodo, kad šįkart nusprendė rimtai skirtis. Buvau tokia pikta, pradėjau rėkti. Isterija buvo nevaldoma. Tuo momentu norėjau jį užmušti. Kaltinau jį dėl visko. Šiandien prabudusi susimąsčiau, kad gal kalta ir aš. Gal mano charakteris jį privedė iki tokio sprendimo. Paskutiniu metu aš tyčia negaminau jam valgyti, neskalbiau jo rūbų, netvarkiau namų. Bet aš tikrai jį myliu ir nenoriu skirtis.


Dabar esu pasimetus. Nežinau, ką daryti, kad išsaugočiau santykius. Galbūt pradėti daryti visas savo pareigas namų ruošoje? Jam visada patiko mano pagamintas maistas. Galbūt stengtis būti jam gera ir jis pakeis nuomonę? Sunku išlikti stipria, kai jis pradeda kalbėti apie alimentus. Atrodo jis rimtai nusiteikęs išeiti. Labai norėčiau išgirsti jūsų nuomonę. Ar dar įmanoma išgelbėti santykius?


ATSAKO SANTYKIŲ EKSPERTĖ Inga Aukštakojienė

Tobulasjausmas.lt autorė


Pakankamai aiškiai viską išdėstei, to pilnai pakanka pirmam įspūdžiui apie jūsų santykius susidaryti. Jei jau klausi mano nuomonės, būsiu atvira su tavimi.


Kas kartą, kai išgirstu panašią istoriją (o jų esu girdėjusi labai daug), užduodu klausimus, kuriuos užduosiu ir tau:


1) Ar tu norėtum gyventi su vyru, kuris kiekvieną dieną tau sakytų, kad yra nelaimingas su tavimi?

2) Ar norėtum skirti dėmesį vyrui, kuris kiekvieną dieną būtų pilnas nepasitenkinimo ir priekaištų tau?

3) Ar jaustum norą po darbo bėgti namo žinodama, kad tavęs laukia surūgęs ir gyvenimu nepatenkintas partneris?

4) Ar galėtum ilsėtis šalia žmogaus, kuris maitina tave negatyvu?

5) Ar trykštum noru susieti savo gyvenimą su tokiu vyru?

6) Ar galėtum pasmerkti save kasdieninei psichologinei kančiai, kurią tektų patirti gyvenant šalia žmogaus, kuris kaltina tave dėl savo nelaimės?

7) Ar prisiimtum atsakomybę už savo partnerio laimės pajutimą?

8) Ar paaukotum savo gyvenimą, tam, kad padarytum nelaimingą vyrą laimingu, pamiršdama save ir savo poreikius ir neturėdama jokių garantijų, kad sąmoningas pasiaukojimas bus vaisingas?


Esu tikra, kad tavo atsakymai būtų neigiami. Nė vienas sveikos psichikos žmogus netrokšta susieti savo gyvenimo su partneriu, kuris nėra juo patenkintas. Todėl nenuostabu, kad tavo draugas nusprendė su tavimi išsiskirti. Nenuostabu, kad neskubėdavo namo pas tave. Nenuostabu, kad poilsio jis ieškojo ne tavo draugijoje, o draugu rate.


Aš suprantu, kad neturėdama su kuo pabendrauti, tu jautiesi vieniša ir trokšti vyro dėmesio. Bet ar tu pati supranti, kad savo elgesiu atstumdavai jį nuo savęs? Negali išprievartauti partnerio dėmesio ir troškimo būti su tavimi. Reikia BŪTI TOKIU žmogumi, su kuriuo natūraliai norėsis būti kartu.


Paminėsiu keletą tavo asmenybės problemų, kurias galima identifikuoti remiantis išdėstytu tekstu ir į kurias būtų verta atsižvelgti:


1. Emocinė priklausomybė nuo partnerio - nemoki būti laiminga pati iš savęs, savo laimę sieji su partnerio dėmesiu tau.)


2. Nepasitikėjimas savimi - šią problemą nusako nepagrįstas nepasitikėjimas partneriu, neištikimybės įrodymų ieškojimas.


3. Savivertės trūkumas - pavyduliauji dėl to, kad jis sulaukia kitų merginų dėmesio, nesijauti jam brangi ir reikšminga moteris, kurios jis nenorėtų iškeisti į jokią kitą.


Nepriklausomai nuo to, ar pradėsi rūpintis buitimi kaip anksčiau, jo sprendimas skirtis tikrai nepasikeis. Ne tai lemia vyro norą būti su moterimi. Kiekvienam vyrui svarbu jausti moters meilę, rūpestį, palaikymą. Tik mylimas vyras tampa mylinčiu vyru. Moteris iš prigimties turi gebėjimą savyje generuoti meilės jausmą, tuo tarpu vyrams meilės saviraiškos poreikis atsiranda tik tada, kai jie jaučiasi mylimi. Trumpai tariant – jei nori jaustis mylima, reikia mokėti mylėti. Jei nori kažką gauti iš vyro, reikia mokėti ir duoti.


O tam, kad mylėtum vyrą ir dovanotum jam savo švelnumą, visų pirmą turi mylėti save, pasitikėti savimi, gerbti save ir savo sprendimus. Mėgautis savo gyvenimu, mokėti džiautis paprastais, kasdieniniais dalykais. Tik pilna meilės širdis geba mylėti ir tuo pačiu gauti meilę iš aplinkinių be isterijų ir reikalavimų. Kiekvienas vyras svajoja apie tokią moterį. Kiekvienas vyras, turėdamas tokią moterį, ją brangina ir jaučia natūralią trauką jai. Norą leisti laiką jos draugijoje. Nes būti šalia tokios moters tiesiog gera. Pamąstyk apie tai. Sėkmės!


Jei nežinai kaip pasielgti susiklosčiusioje situacijoje, ar nesupranti kodėl vienaip ar kitaip elgiasi tavo antra pusė, siųsk savo problemos aprašymą mums el. paštu portalas@cosmopolitan.lt arba rašyk tiesiogiai Ingai. Į visus skaitytojų klausimus bus atsakyta COSMO portale ar privačiai į pateiktą el.paštą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis