5 santykių patarimai, kuriuos turi įsiminti kiekviena moteris

(2)

Meilėje visada yra šiek tiek beprotybės, bet ir beprotybėje yra šiek tiek proto - Fridrichas Nyčė.

Senovės graikai meilę vadino „dievų beprotybe“. Matyt dėl to, kad kartais ji iš tiesų atima mums protą. Nuo jausmų pilnatvės ir malonaus jaudulio visas pasaulis nušvinta gražiausiomis spalvomis. Įsimylėjimas suteikia sparnus, bet tai neturi nieko bendro su tikrąja meile.


Vokiečių filosofas Frydrichas Nyčė teigė, kad draugystė – tai aukščiausia meilės forma, nes tik tikri draugai motyvuoja vienas kitą, padeda vienas kitam atskleisti visą savo potencialą. O tai ir yra tikroji meilė - besąlygiška, neegoistiška ir visiškai nuoširdi.


Išmok pamatyti vidų


Daugiausiai laiko santuokoje bus skiriama kalbėjimuisi. Visa kita – išorė, gražios akys, figūra – kintantys dalykai. Tad ar tikrai manai, kad iki gilios senatvės tau bus gera bendrauti su šiuo žmogumi? „Greitos meilės daigams pristinga laiko prasiskverbti ir įsišaknyti dirvožemyje. Štai kodėl tokią meilę lengva sunaikinti“ - sakė Nyčė. Jausti nuoširdų susidomėjimą vienas kitu yra daug svarbiau nei jausti fizinį potraukį. Būtent šis susidomėjimas ir taps santykių pagrindu bei leis juos išsaugoti iki pat senatvės.


Niekada nežadėk, kad mylėsi amžinai


„Meilė – tai jausmas, o jausmai atsiranda savaime ir nėra pavaldūs kontrolei. Negalima žadėti to, ko negali kontroliuoti“ - sakė Nyčė. Nežadėk mylėti amžinai, nes tavo jausmai tau nepavaldūs, o neišpildytas pažadas gali labai nuvilti ir sudaužyti širdį. Pažadėk, kad tu rūpinsiesi mylimu žmogumi. Pažadėk, kad sprendimus jūs priiminėsite kartu. Tai tu galėsi padaryti.


Duok santykiams laiko


„Santykius sustiprinti gali tik laikas. Skuba meilėje gali tik pakenkti“ - sakė Nyčė. Stipriausi santykiai būna tuomet, kai vystosi natūraliai, be spaudimo. Tik per laiką išmokstame vienas kitą suprasti, atrandame bendrus sąlyčio taškus, kartu augame ir stiprėjame. Kai santykiai vystosi tolygiai, meilė turi daugiau galimybių sutvirtėti, todėl neskubėk.


Nepulk gelbėti santykių


„Žmogus turi būti pasirengęs sudegti savo kančių liepsnose. Ar galima atgimti ir tapti geresniu, nesudegus iki pelenų?“ - sakė Nyčė. Ši filosofinė jo mintis labai tinka ir santykiams: nereikia stengtis saugoti santykių, nes kiekviena mūsų nesėkmė, kiekvienas mūsų kelyje pasitaikęs išbandymas - tai pamoka. Kol nepažinsi, kas yra nelaimė, niekada nesugebėsi įvertinti laimės.


Būk geriausia draugė


„Geriausi draugai įkvepia vienas kitą dideliems darbams“ - sakė Nyčė. Būtent tai ir yra tvirtų santykių paslaptis - neegoistiškas noras padėti kitam, pastūmėti jį į priekį, padėti jam atrasti geriausią savęs versiją. Santykiai tiesiog negali būti blogi, jeigu abi pusės vadovaujasi tokiu požiūriu. Tik neapsigauk - draugystė ne visuomet būna švelni. Kartais ji būna labai kritiška, atvira ir reikli. Tačiau visuomet turi tą patį tikslą - norą padėti.


Jei patiko šis straipsnis, rekomenduojame paskaityti Karminiai santykiai, kuriuos likimas atsiunčia į mūsų gyvenimą arba 5 dalykai, kurių niekada nereikia daryti dėl savo vyro

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis