Kodėl nuo moters taip stipriai priklauso jos vyro sėkmė gyvenime

Galbūt ne visuomet tai pajaučiame ir sąmoningai suprantame, tačiau mūsų sėkmė ir požiūris į gyvenimą labai stipriai priklauso nuo šalia esančių žmonių. Anot mokslininkų, būtent antroji pusė čia suvaidina labai svarbų vaidmenį.

Tie, kurie turi stiprų antrosios pusės palaikymą, kur kas dažniau leidžia sau surizikuoti ir siekti to, ko galbūt neišdrįstų padaryti visi likusieji. Tokią išvadą pateikė mokslininkai, kurį laiką stebėję 163 susituokusias poras. Kiekvienai porai buvo pateikta galimybė pasirinkti - išspręsti paprastą uždavinį ar pakovoti su kitais dėl kokio nors prizo. Mokslininkai atidžiai stebėjo ir sekė visų porų pokalbius priimant sprendimą.


Kaip paaiškėjo, tie eksperimento dalyviai, kurie iš antrosios pusės sulaukė stipraus palaikymo ir padrąsinimo, dažniau rinkdavosi varžytis dėl prizo. Ir atvirkščiai - tie, kuriuos antroji pusė palaikė mažiau, dažniau rinkosi nerizikuoti ir spręsti nesudėtingą uždavinį.


Eksperimentas pavyko, tačiau ties tuo mokslininkai nesustojo. Po pusmečio tyrėjai susisiekė su eksperimento dalyviais ir pasikalbėję padarė papildomas išvadas: tie, kurie stipraus palaikymo dėka pasirinko kovoti dėl prizo, po pusmečio džiaugėsi dar tvirtesniais santykiais, pagerėjusia gyvenimo kokybe ir apskritai didesniu laimės pojūčiu nei tie, kurie eksperimento metu neturėjo pakankamo antrosios pusės palaikymo.


Kaip pastebi psichologijos profesorė ir tyrimo autorė Brooke C. Feeney, palaikymas, kurio žmonės susilaukia priimant svarbius sprendimus (pavyzdžiui, keičiant darbą), turi labai stiprų poveikį tiek konkretaus sprendimo priėmimui, tiek tarpusavio santykiams apskritai.  


Domiesi santykiais? Tuomet rekomenduojame tau paskaityti šiuo straipsnius: Psichologė atskleidė, kokie žodžiai emociškai pririša vyrą prie moters bei 5 neįprasti ženklai, kad jis - tavo gimininga siela.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis