Kaip išsaugoti santykius, jeigu vyrui nesu tokia patraukli ir įdomi kaip anksčiau

Santykių ekspertė Inga atsako į klausimą, su kuriuo susiduria tikrai ne viena moteris.

Su vyru santuokoje esame 10 metų. Turime du vaikus pametinukus, kurie jau eina į pradinę mokyklą. Problema tame, kad mano vyras yra valdingo, stipraus charakterio žmogus. Viskas buvo puiku, kol buvom nevedę. Jaučiausi mylima ir reikalinga. Bet, kai gimė vaikai – viskas pasikeitė. Aš iki šiol nedirbu. Kaip ir pats man leido, kad vaikams būtų geriau, kad galėčiau pilnavertiškai jais rūpintis.


Auginti pametinukus (tarpas tarp vaikų tik 11 mėn.) tikrai nebuvo lengva. Jis dirbo, kad mus išlaikytų, o aš viena auginau ir prižiūrėjau buitį. Dažnai būdavau pavargusi, nesusitvarkiusi. Nuo to nukentėjo mūsų seksualinis gyvenimas. Atšalome ir atitolome vienas nuo kito. Jaučiau, kad nesu jam patraukli ir įdomi, kokia buvau anksčiau. Vaikams paaugus pradėjau daugiau dėmesio skirti jam ir mūsų santykiams. Bet į mano pastangas jis arba nereagavo, arba pradėdavo priekaištauti, kad aš jį tokiu paverčiau. Kad aš esu kalta, kad jis manęs nenori, kad atšalo ir tapo man abejingas.


Galbūt ir esu kalta, kad tapus mamai, nesirūpinau savimi, buvau atsidavusi motinystei. Bet aš tiesiog nerasdavau sau laiko. Stengiausi, kaip įmanydama patenkinti šeimos poreikius. Išsaugoti mūsų šeimą. Net atleidau neištikimybę, nors buvo labai skaudu. Manau, kad ilgas sėdėjimas namuose mane pavertė patogiu daiktu, jam tiesiog pasidarė nebeįdomu su manimi. Išreiškiau norą eiti dirbti, bet vėl tapau šeimos priešu, egoiste, bloga mama. Kyla nepasitenkinimas ir seksualiniame gyvenime. Kad ir kiek stengiuosi, vis tiek būna kažkas negerai. Žinoma, dėl visko kalta tik aš. Nėra buvę tokios situacijos, kad kaltas liktų jis. Patarkit, prašau, kaip išsaugoti santykius.


ATSAKO SANTYKIŲ EKSPERTĖ Inga Aukštakojienė

Tobulasjausmas.lt autorė


Labai sunku duoti individualius patarimus, neišanalizavus visų situacijos niuansų, neapčiuopus poroje esančių žmonių jautriausių vietų. Bet vertinat tekste aprašomas situacijas, kai ką pasakyti aš galiu.


Esminė jūsų padaryta klaida buvo tuomet, kai paaugus vaikams pradėjote daugiau dėmesio skirti vyrui ir jūsų santykiams. Kodėl tai buvo klaida? Santykių gerinimo veiksmais jūs tik dar labiau išpūtėte vyro reikšmingumą savo gyvenime ir tuo pačiu sumenkinote savo savivertę.


To pasekoje jis pradėjo jūsų negerbti (sunku gerbti žmogų, kuris negerbia savęs), reikšti nepasitenkinimą jumis, jūsų seksualiniais sugebėjimais. Nenuostabu, kad jis leido jums sužinoti apie meilužės egzistavimą. Jis žinojo, kokia jūs priklausoma nuo jo, žinojo ir tai, kad atleisit (o kur jums dėtis?). Tad šis faktas tik dar labiau pakėlė jo vertę jūsų gyvenime (konkurencijos dėl partnerio įtaka, baimė prarasti.)


Tai, kad žmogus visame kame mato tik jūsų kaltę, sako apie tai, kad gyvenate su psichologiniu smurtautoju, kurio manipuliacijų auka jūs tapote. Bet jūs jam reikalinga. Tik jis to dar nežino, nes savo veiksmais jūs neleidžiate jam to suprasti. 

 

Jei norite išgelbėti santykius - gelbėkite save. Pamirškite jį. Visą savo dėmesį turite sukoncentruoti tik į save. Į savo savivertės ir pasitikėjimo savimi kėlimą. Nesėdėkit namie, jei jaučiat norą dirbti. Jis nėra jūsų šeimininkas, kuris gali už jus nuspręsti, kaip jums elgtis. Vaikai jau nemaži. Matydami tėvo nepagarbą ir jūsų silpnumą, jie taipogi pradės jūsų negerbti (o gal jau pradėjo?). Nepadės jokios ašaros ir apeliacijos į sąžinę. Tam, kad įstengtumėte oriai gyventi šalia tokio žmogaus kaip jūsų vyras, jūs privalote būti lygiavertė partnerė. Tokia, kurios neįmanoma negerbti ir nepaisyti. 


Jūs turite užauginti save iki tokio lygio, kad jis bijotų prarasti jus ir savo šeimą. Kad jam reikėtų jūsų meilės, taip, kaip jos reikėjo tada, kai jis nusprendė jus vesti (prisiminkit, kokia jūs buvote tada!) Turite tapti tokia moterimi, kurios geis ne tik jis, kiti vyrai taip pat dairysis į jūsų pusę. Tada jis pajaustų jūsų vertę ir baimę prarasti. 


Paklauskit savęs, ar esate pasiruošusi šiam kolosaliam darbui su savimi ar ir toliau žeminsitės bandydama jam įtikti?


Jei nežinai kaip pasielgti susiklosčiusioje situacijoje ar nesupranti kodėl vienaip ar kitaip elgiasi tavo antra pusė, siųsk savo problemos aprašymą mums el. paštu portalas@cosmopolitan.lt arba rašyk tiesiogiai Ingai. Į visus skaitytojų klausimus bus atsakyta COSMO portale ar privačiai į pateiktą el.paštą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis