5 faktai apie rytinę erekciją

Negi tau niekada nebuvo smalsu, kas gi ten vyksta, kad vos tavo vyrukui ryte pramerkus akis, pabunda ir rytinė erekcija.

Erekcija būna net ir mažiems berniukams. Rytinė erekcija būna ne tik suaugusiems vyrams ar paaugliams, bet ir vaikams ar net mamos gimdoje esantiems kūdikiams! „Vaikų turintys draugai dažnai man skambina ir klausia, ar erekcija miego metu - normalus reiškinys trimečiam berniukui. Taip, tai visiškai normalu“ - pasakoja urologas Ryanas Berglangas. 


Rytinė erekcija būna ne tik rytais. Įprastai erekcija atsiranda „greito miego“ fazėje ir gali pasireikšti kelis kartus per naktį. Tiesiog vyrai to nežino, nes neišsibudina. Sveikas vyras gali turėti ir 3-5 erekcijas per vieną naktį. Kartais netgi daugiau, nei dienos metu!


Rytinę erekciją paskatina noras šlapintis. Savaiminės erekcijos priežastis - visai ne erotiniai sapnai. Už šlapimo pūslę ir už erekcija atsakingi nervai išsidėstę ten pat, todėl kartais įvyksta painiava ir pilna šlapimo pūslė paskatina erekcijos atsiradimą. 


Sporto salė peniui. Erekcija stiprina penio audinius, prisotina juos deguonimi. Tai padeda palaikyti penį „geroje formoje“. Tad savaiminė erekcija, tai kaip savotiška sporto tavo vyro draugužiui – kad forma nuolatos būtų palaikoma.


Rytinė erekcija padeda diagnozuoti intymius sutrikimus. Jeigu vyras patiria problemų su erekcija sekso metu, tačiau rytinė erekcija niekur nedingusi, akivaizdu, kad problema ne fizinio, o psichologinio pobūdžio. Ir atvirkščiai - jei rytais nepastebima savaiminė erekcija, metas susirūpinti. Tai akivaizdus ženklas, kad kažkas organizme vyksta ne taip. Rytinė erekcija gali atsirasti dar prieš prabudimą, todėl kai kuriais atvejais atliekamas paprastas testas - ant vyro varpos užmaunama labai plono popieriaus apyrankė - jeigu ryte ji būna suplyšusi, vadinasi nakties metu erekcija vis tik buvo. 

Parašyk Redakcijai

Čia pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų.

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis