Psichologė atskleidė 3 frazes, labiausiai griaunančias tavo santykius

Psichologė ir santykių ekspertė Alexandra Solomon teigia, kad būtent šios trys gana dažnai ištariamos frazės labiausiai kenkia tavo santykiams. 

„Jeigu tu mane mylėtum, tai...“


Įprastai šie žodžiai naudojami kaip stipri manipuliacija, bandant gauti tai, ko nori. Problema tame, kad atsakydamas partneris gali pasinaudoti lygiai tuo pačiu metodu: „Jeigu tu mane mylėtum, to iš manęs neprašytum/nereikalautum“. Jei ši frazė kartais ir tau išsprūsta, pabandyk kitaip išreikšti tas pačias mintis: „Aš nesuprantu, kodėl tu nenori to daryti? Kol kas man atrodo, kad tau tiesiog nelabai svarbu, ko norisi man“. 


„Anksčiau tu buvai visai kitoks“


Laikui bėgant keičiamės ne tik mes patys, bet ir mus siejantys santykiai. Tai, kaip elgiesi pirmais santykių metais, gali labai skirtis nuo to, kaip elgiesi septintais. Lygiai taip pat tai, ką jauti pirmais santykių metais, gali labai stipriai skirtis nuo to, kas su tavo jausmais vyksta septintais. Tikėtis, kad niekas nepasikeis, būtų tiesiog naivu. Tad geriau pamiršk šią frazę ir vietoj jos tiesiog aiškiai pasakyk, ko dabar norėtum ar priešingai - kas tavęs netenkina: „Noriu, kad imtumeisi iniciatyvos ir nusivestum mane į pasimatymą“ arba „Man nepatinka, kad tu man skirti vis mažiau dėmesio“. Sakyti tai, ką galvoji, ne visuomet paprasta, tačiau kur kas efektyviau.


„Tu elgiesi kaip tavo motina (tėvas...)“


Ši frazė iš tavo lūpų gali išsprūsti tik tuo atveju, jeigu ji yra komplimentas. Kitaip geriau jau patylėk, net jeigu tai gryna tiesa.Tai smūgis žemiau juostos, po kurio tikrai kils konfliktas ar kelias dienas trunkantis nekalbadienis. Kad ir kaip stipriai pyktum ar būtum susierzinusi, susilaikyk nuo noro įžeisti savo partnerį ir pasakyk kas tavęs netenkina nenaudodama jokių palyginimų: „Tu dažnai nesiklausai ką aš tau pasakoju. Man tai labai nepatinka, todėl kai aš su tavimi kalbu, prašau skirk man laiko ir išklausyk“. 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis