Psichologai paaiškino, su kokiomis moterimis vyrai linkę kurti ilgalaikius santykius

(1)

Psichologai atskleidė tris svarbiausius bruožus, būdingus moterims, su kuriomis vyrai nori kurti ilgalaikius santykius.

Vienas dalykas - draugystė vardan draugystės, visai kas kita - rimti įsipareigojimai ir šeimos kūrimas. Vyrai tai tikrai patvirtintų - yra moterų, su kuriomis gera būti kartu, tačiau kuomet kalba pasisuka apie vestuves, viskas labai greitai pasibaigia. Ir visai nesvarbu, kad ji tarsi nužengusi iš žurnalo viršelio - grožis akimis paganyti, o gyventi juk reikės su žmogumi.


Daugybė psichologų ir santykių ekspertų atliktų tyrimų patvirtina, kad rinkdamiesi partnerę šeimos kūrimui vyrai vadovaujasi vidine intuicija. Jų pasąmonė nuolatos skenuoja moters elgesį ir vertina ją pagal tam tikrus „geros žmonos / geros mamos“ kriterijus. Specialistai išskiria kelis pagrindinius bruožus, vienijančius tas moteris, kurias vyrai linkę vesti.


Anot psichologų, vienas svarbiausių moters bruožų - gebėjimas pasirūpinti juo ir jų palikuonimis. Kad ir kaip banaliai tai skambėtų, moters rūpestingumas atsiskleidžia paprasčiausioje buityje - kaip ji tvarkosi namus, kaip gamina valgyti, kaip apskritai sukasi gyvenime. Šiuo atveju amžinai pavargusios ir viskuo nepatenkintos moterys atsiduria užribyje - nuolatiniai skundai, kaip viskas sunku ir kaip jos nieko nespėja išvargina ne tik jas pačias, bet ir aplinkinius.


Santykių ekspertai atkreipia moterų dėmesį - nuolatinis nepasitenkinimas nėra tik ore sklandantys žodžiai. Tai įpareigojimas, gulantis ant tavo partnerio pečių. Tokiu būdu tu nevalingai primeti partneriui pareigą spręsti tavo problemas. Išleisdama nemalonias savo emocijas lauk moteris jaučia palengvėjimą, tačiau tos emocijos neišsisklaido ore, jos perduodamos šalia esančiam žmogui. Telieka įsivaizduoti, kaip ilgainiui tai pradeda varginti. Vyrai ieško priešingo varianto - emocinės ramybės ir užuovėjos šalia savo moters.


Antras svarbus moterų bruožas, kurį išskiria psichologai - tai savarankiškumas. Nors įprasta manyti, kad šeimoje pagrindinė atsakomybė gula ant vyro pečių ir būtent vyras priima pagrindinius sprendimus, realybėje viskas yra kiek kitaip.


Mūsų kasdienybė ir šeimyninis gyvenimas susideda iš daugybės mažų procesų. Tuos procesus moterys įprastai sukontroliuoja taip sklandžiai, kad jie tampa nematomi ir nepastebimi, tarsi savaime suprantami. Nereikia stebėtis, kad skyrybų atveju daugeliui vyrų gyvenimas apsiverčia aukštyn kojomis tikrąja ta žodžio prasme. Atsakomybė už tuos dalykus, kuriuos įprastai sukontroliuodavo žmona, gula ant jo pečių. O tų atsakomybių - visa galybė.


Anot psichologų, moters savarankiškumas ir gebėjimas organizuotai spręsti kasdienius rūpesčius - vienas iš esminių veiksnių, darančių įtaką vyro pasirinkimui. Jeigu moteris šiomis savybėmis nepasižymi, vyro gyvenimas gerokai apsunkinamas. Paradoksalu, tačiau šeimyniniame gyvenime praktiškai visus sprendimus iš tiesų priima moterys. Tad ir leisti vyrams priimti sprendimą tam tikru klausimu dažniausiai yra ne kas kita, kaip moters sprendimas. Nors tokie pamąstymai įžeistų ne vieno vyro savimeilę, anot psichologų, purkštauti nėra ko, nes būtent tokiu modeliu įprastai veikia ilgalaikiai ir sėkmingi santykiai.


Trečias bruožas, atliekantis labai svarbų vaidmenį kuriant santykius, - moteriškas švelnumas. Į šį žodį telpa labai daug: mokėjimas išklausyti ir paguosti, intuityvus pajautimas kada prieiti ir tiesiog apkabinti, žinojimas ką pasakyti ir kaip pastūmėti į priekį. Psichologai teigia, kad taip vadinamas „mamos sindromas“ būdingas kone visiems vyrams - savo antroje pusėje jie ieško rūpestingumo ir užtarimo, namų šilumos ir jaukumo.


Santykių ekspertai tai paaiškina labai paprastai: rinkdamiesi antrąją pusę visi mes ieškome iš esmės tų pačių dalykų - gyvenimiškos atramos. Skiriasi tik metodai, kaip tai atrandame - moterys užuovėjos ieško per vyro tvirtumo ir patikimumo prizmę, vyrai to paties ieško per moters švelnumo ir rūpestingumo prizmę.  

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis