Tabletė susijaudinimui: ar tikrai veiksminga „moteriška viagra“

Apie vyrams skirtas potenciją žadinančias tabletytes girdėjusios visos, o kas lieka moterims šioje srityje? Iš tiesų, pasidžiaugti nelabai yra kuo – vyriškojo varianto analogas egzistuoja, tačiau...

Flibancerinas tapo pirmuoju moterų seksualinį apetitą žadinančiu medikamentu, gavusiu amerikiečių maisto ir medikamentų komisijos (FDA) patvirtinimą. Pirminiame variante vaistas buvo sukurtas kaip antidepresantas. Iš esmės tai nehormoninis preparatas, padedantis gydyti hipoaktyvaus lytinio potraukio sutrikimą moterims, dar nepasiekusioms menopauzinio amžiaus. Skirtingai nuo testosterono, flibanserinas nėra hormonas. Jo poveikis paremtas smegenyse fiksuojamo disbalanso reguliavimu, tuo pačiu didinant susijaudinimą ir mažinant slopinimą.


Neverta lyginti vyriškojo ir moteriškojo varianto, mat vienų ir kitų tablečių veikimo principai visiškai skirtingi. Vyriškuose potenciją skatinančiuose vaistuose veikia sildenafilas – jis atpalaiduoja raumenis ir praplečia kraujagysles, kad kraujo pritekėjimas iššauktų erekciją. Moterų atveju reikia iššaukti ne kūno, o smegenų reakciją – psichologinį susijaudinimą, tad vaistai veikia visai kitais principais.


Kalbant apie moteriškus lytinį potraukį skatinančius vaistus, didžiausias abejones kelia jų efektyvumas. Moteriško seksualinio aktyvumo sumažėjimo priežastys gali būti labai skirtingos, tad vienas ir tas pats vaistas vargu ar gali būti veiksmingas visoms. Atlikus tyrimus, šių tablečių efektyvumą patvirtino maždaug 10% tyrimuose dalyvavusių moterų. Iš vienos pusės, tik dešimt procentų, iš kitos pusės – daugiau, negu nieko.


Vis tik moteriškosios susijaudinimo tabletės Europoje nėra parduodamos, o jų siūlomi analogai greičiausiai bus ne kas kita, kaip įvairių žolelių rinkinys. Tad bent jau kol kas seksualiniu gyvenimu moterims teks pasirūpinti pačioms.

Parašyk Redakcijai

Čia pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų.

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis