Psichologas atskleidė, kokias moteris vyrai dažniausiai veda

Psichologas John Molloy nusprendė apklausti susituokusius vyrus ir išsiaiškinti, kokiais bendrais bruožais galima būtų apibūdinti jų išrinktąsias.

Kai kurios moterys, regis, tarsi apsėstos minties apie vestuves - dar nė pora savaičių nuo pažinties nepraėjo, o jos mintyse jau šoka pirmąjį šokį. Tačiau yra ir tokių kurioms vestuvės - nei daugiau, nei mažiau - tiesiog racionalus sprendimas santykių eigoje. Tačiau faktas - kone visos moterys norėtų išgirsti tą stebuklingą frazę: „Ar tekėsi už manęs?“ Nebūtinai tam, kad pagaliau pasipuoštum savo svajonių suknele. Tiesiog šie žodžiai – vienas iš tvirčiausių įrodymų, kad tu jam - daugiau nei tik mergina.


Amerikiečių psichologas John Molloy atkreipė dėmesį, kad kai kurios moterys niekaip nepatenka į tą išrinktųjų kategoriją. Vyrų dėmesio joms tikrai netrūksta, tik apie vestuves nė vienas iš jų nesiryžta prabilti. Tad psichologas nusprendė išsiaiškinti, į ką rinkdamiesi žmoną vyrai labiausiai atkreipia dėmesį. 


Apklausęs 3500 sužadėtines turinčių vyrų, psichologas atkreipė dėmesį į labai įdomų dalyką: paprašius vyrų apibūdinti savo mylimąsias, tik 20% iš jų panaudojo tokius išvaizdą apibūdinančius epitetus kaip „graži“ ar „seksuali“. Visiems kitiems vyrams kur kas svarbesnės buvo jų išrinktųjų charakterio savybės. Anot psichologo, tai vienas iš ryškiausių skirtumų tarp būsimų žmonų ir tiesiog merginų - kalbėdami apie merginas, vyrai kur kas daugiau dėmesio skiria išvaizdai, kalbėdami apie žmonas, vyrai labiau akcentuoja charakterio savybes.


Psichologė Jane McCartney tvirtina, kad renkantis žmoną, moters seksualumas užleidžia vietą tokios savybėms kaip ištikimybė, rūpestingumas ir t.t. Vyrai veda kukliau atrodančias ir besielgiančias merginas. „Seksualumas – vienas iš privalumų draugaujant su mergina. Bet kuomet vyras galvoja apie moterį kaip apie gyvenimo partnerę – ši savybė netenka prasmės“. Tiesa, tai visai nereiškia, kad moteris neturi būti prisižiūrėjusi.


Praktiškai visi apklausos dalyviai teigė, kad būsimos žmonos juos patraukė savo pozityvia nuotaika, energingumu ir geranoriškumu. Sakoma, kad moteris traukia „blogi berniukai“, tačiau vyrų atvejų viskas veikia priešingai - daugiau nei 70% apklaustųjų prisipažino, kad per pirmąsias 10 minučių suprato, jog būsimoji nuotaka – „gera mergaitė“.


Didžioji dalis apklausos dalyvių prisipažino, kad aplinkinių nuomonė apie jų išrinktąją suvaidino labai svarbų vaidmenį priimant sprendimą dėl santuokos. Net 30% apklausos dalyvių patvirtino, kad prie šio žingsnio pastūmėjo artimųjų išreikštas palaikymas ir paskatinimas. Dar vienas svarbus dalykas, kurį išskyrė vyrai – tarpusavio panašumas svarbiausiais gyvenimo klausimais. Vyrai dažnai veda moteris, kurių religinės ir politinės pažiūros, vertybės bei socialinis – ekonominis statusas sutampa su jų.


Psichologas Johnas Molloy atkreipia dėmesį ir į moterų pomėgį šiek tiek paspausti savo vyrus. 73% ištekėjusių moterų prisipažino, kad darė spaudimą būsimiems vyrams, kad priverstų juos pasipiršti. Anot psichologo, norinti ištekėti moteris turėtų aiškiai pasakyti vyrui apie tokius santykių planus, nes vyrai ir moterys vedybas vertina skirtingai. Dažnai vyrams santuoka – tiesiog popieriukas, o moterims – patikimumo ir stabilumo garantas. Anot statistikos, vyrai pasiperša maždaug po 22 mėnesių draugystės. Jei taip nenutiko – tikimybė sulaukti pasiūlymo tekėti su kiekviena diena mažėja.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis