Kodėl perkopus 30 metų slenkstį, vyrai staiga užsimano rimtų santykių

(1)

Santykiai turi savų pliusų ir savų minusų. Apie vienatvę galime pasakyti tą patį.

Pagalvokim... Ko santykių srityje labiausiai norėtų kokių 25 metų sulaukusi mergina? Viskas paprasta. Įprastai ji nori nebūti viena. Nori turėti mylimą vyrą šalia, galbūt ateityje sukurti šeimą ir gyventi ilgai bei laimingai.Ko santykių srityje norėtų kokių 25 metų sulaukęs vyras? Tikriausiai atsakymas gana aiškus, juk frazė „dar neišsilakstė“ gerokai dažniau adresuojama būtent jų atžvilgiu.


Tikrai nesakome, kad vyrai nori būti vieni. Oi, ne... Jie norėtų turėti merginą, greičiausiai ir ne vieną. Tik kalbų apie rimtus santykius šiame amžiaus tarpsnyje jie kažkodėl nemėgsta, o žodžio „vestuvės“ be rimtos priežasties garsiai geriau išvis nesakyti.


Bet praeina metai penkeri. Gal septyni. Ar net dešimt. Ir viskas pasikeičia. Neišsilaksčiusiems vaikinams staiga ateina suvokimas, kad kaip kaleidoskopo raštai besikeičiančios merginos gal ir smagu, bet labai jau brangiai kainuoja - ne tiek finansiškai, kiek emocine prasme. Kol praeisi visus tuos būtinuosius ikiseksinius ritualus, kol sušoksi visus gundymo šokius... O galų gale gausi iš esmės tą patį, ką ir iki šiol.


O juk merginos pačios pas tave neateis. Reikia dar atsikelti iš lovos ir eiti ieškoti! Ir vardan ko? Vardan sekso? Juokinga, daugiau nieko. Su amžiumi tai pradeda atrodyti pernelyg sunku. O tuomet ir ateina išganinga mintis, kad ta nuostabioji laisvė, kurią taip kruopščiai iki šiol saugojai, ne tokia ir nuostabi.


Tau trisdešimt ir tu laisvas - eik kur tik nori! O eiti, pasirodo, nelabai yra kur. Nebent eilinį kart į barą. Gali daryti, ką tik nori! Bet ir čia bėda - veiklos ne tiek jau daug. Ypatingai vakarais. Ir į galvą patyliukais, kol kas dar visai neįkyriai, pradeda lįsti mintys apie kitokį gyvenimą. Tą, kuriame nereikėtų jaustis vienišu.


***


Neslėpkim, dar tik trisdešimt, o jaunystė vis tiek nebe ta. Po darbo taip norisi tiesiog ištiesti kojas, o kartais (bet tik kartais) tenka apsimesti, kad eiti su draugais į miestą šį kartą negali. Bet žinai, kas dar baisiau? Kai norisi, kad kas nors tavimi pasirūpintų. Kad grįžus namo, tavęs kas nors lauktų. Norisi grįžti ten, kur gera ir jauku. Ir kartais (vėl, tik kartais) pradedi pavydėti tiems draugams, kurie jau seniai susukę jaukų šeimos lizdelį.


Ir staiga ateina supratimas, kad seksas, paskui kurį vaikeisi, dabar kur kas dažniau būna pas tą senokai vedusį draugą. Nes tau dar reikia paieškoti, o jo moteris visada šalia. Ir esminis žodis šiame sakinyje - „šalia“.


O tu dabar neturi net kam paskambinti. Ir kuo toliau, tuo viskas bus blogiau. Jaunutėms studentėms greičiausiai būsi nebeįdomus. O tavo amžiaus moterims vargu ar įtiksi. Jos, moterys, gyvenimo jau mačiusios. Ir vyrų visokių sutikusios. Jos jau praėjo tą etapą, kada bijojo likti vienos. Dabar tos moterys ieško patikimo, savęs verto vyro. Jų atveju geriau jokio, nei bet koks.


Ir tokios moterys jau nebežiūri, koks tu jaunas ir gražus. Joms kur kas svarbiau, ką tu santykiuose gero gali duoti.


Atlyginimą? Nejuokink. Greičiausiai uždirbate jūs labai panašiai. Save ji išlaiko ar su tavimi, ar be tavęs, tad menkais pinigais šiuo atveju labai nesužaisi.


Sekso? Drįsčiau abejoti. Tikriausiai jau pamiršai tas naktis, kai prieš antrą raundą reikėdavo atsikvėpti tik 15 minučių. Dabar tikriausiai išspausi iš savęs vos kartą ar du per savaitę. O su tiek, mano mielas, nieko nenustebinsi ir nenudžiuginsi.


Ką dar tu galėtum jai duoti? Būsi atrama ir siena, už kurios ji gali pasislėpti nuo visų gyvenimo negandų? Nereikia. Tokių mes jau matėme ir ne vieną. Kur kas labiau tikėtina, kad būsi tiesiog naminis tinginys, aplink kurį jai teks apšokinėti. Subrendusi moteris puikiai tai supranta, todėl į tave ji žiūrės kur kas atsargiau, nei tu žiūrėsi į ją.


Ir netikėtai gyvenimas pasisuka visai kita kryptimi. Perkopus trisdešimties metų slenkstį turėti šeimą ir rimtus santykius kur kas svarbiau būna vyrams, o ne moterims. Nes taip jau gyvenime yra - moterys į vyrus kažkodėl kabinasi stipriau, nors vyrams moterų iš tiesų reikia labiau.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis