Kiek kartų mylėtis per mėnesį yra normalu

Mokslininkai tikina, kad kuo toliau, tuo mažiau dėmesio skiriame savo seksualiniam gyvenimui. Aha... mūsų tėvai ir seneliai tai darydavo kur kas dažniau!

Kartą vakarodamos su draugėmis palietėme labai intymią temą - ne taip jau seniai ištekėjusi Laura pasiskundė, kad sekso po vestuvių gerokai mažiau, nei iki jų. Laura šiek tiek supanikavo: tik 6-8 kartai per mėnesį - ar tik ne skyrybomis kvepia? 


Nesusituokusiai, bet gerokai ilgiau su antrąja puse kartu gyvenančiai Dovilei beliko tik atsidusi ir nuraminti mūsų panikuotoją. Du kartai per savaitę tai jau daug! Tik ar tikrai? 


Kažkada jau rašėme apie tai, kiek kartų per metus turėtum mylėtis pagal savo amžių. Jei nepameni, glaustai priminsime: Kinsey universiteto duomenimis, žmonės iki 30 metų amžiaus turėtų mylėtis vidutiniškai 112 kartų per metus (maždaug kas 3 dienas). Tie, kuriems nuo 30 iki 39 metų, seksu turėtų mėgautis 86 kartus per metus. 40-49 metų amžiaus žmonėms mylėtis reikia ne mažiau nei 69 kartus per metus.


Tad Laurą galime nuraminti: savo amžiaus kategorijoje ji netgi viršija rekomenduotinas normas. O kaip yra su kitais? Amerikos mokslininkai apklausė 26 tūkstančius įvairaus amžiaus žmonių ir išsiaiškino, kad vidutiniškai jie mylisi 54 kartus per metus, t.y. maždaug kartą per savaitę. Pasirodo, tai net 9 kartus mažiau, nei analogiškoje 1990 metais atliktoje apklausoje. Mokslininkai įsitikinę, kad skaičiai nemeluoja: seksualinio gyvenimo aktyvumas sparčiai slopsta visame pasaulyje. 


Tos pačios apklausos dalyviai tikino, kad seksualinis gyvenimas - vienas iš laimės raktų, todėl reguliarus seksas yra svarbi emocinio pasitenkinimo dalis. Vieno karto per savaitę pakanka, kad žmonės jaustųsi patenkinti ir laimingi. Ar mylintis dažniau, pasijaustume laimingesni? Pasirodo, ne visai. Tie, kurie per savaitę mylėdavosi 2-3 kartus, nesijautė laimingesni už tuos, kurie galėjo pasidžiaugti vos vienu kartu. Tačiau to paties negalima pasakyti apie dar rečiau besimylinčias poras - šios, pasirodo, jaučiasi nepakankamai laimingos! 


Tad peršasi paprasta išvada: bent kartas per savaitę būtinas, o jei daugiau... Blogiau tikrai nebus!

P.S. subalansuota antrąją pusę turintiems žmonėms

Parašyk Redakcijai

Čia pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų.

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis