Kodėl vyrai palieka savo moteris nieko apie tai nesakę

Žinome, skamba neįtikėtinai, bet... Apie 25% vyrų įsitikinę: jei noras susitikinėti su moterimi praėjo, pranešti jai apie tai nėra jokios prasmės. O kam? Juk nėra ko čia aptarinėti! Tokį vyrų elgesį pakomentuoti gali tik vyras, tad tavo dėmesiui - Aleksandro B. pasvarstymai.

Jei vaikinas nepaskambina po pirmojo pasimatymo, viskas aišku: nepatikai. Tačiau būna ir kitaip: už jūsų pečių – jau dešimtys susitikimų, tavo mintyse – jūsų pirmagimio vardas, o vyras staiga opa – ima tolti kaip laivas horizonte. Į žinutes atsako vis rečiau arba iš viso tyli, nors įrašų feisbuke palikti nepamiršta. Jis ką – nutarė skirtis? Jei taip, kodėl neinformavo tavęs?


Kodėl jis dingo?


Tu teisi. Regis, vyras iš tiesų nebenori su tavimi daugiau matytis. Šio sprendimo priežasčių gali būti kelios. Pirma: tu padarei ką nors labai bloga. Jis taip reagavo į kokį nors tavo poelgį, dėl kurio jūsų santykiai nebeįmanomi. Tas poelgis gali būti rimtas įžeidimas, sunkus melas, demonstratyvi nepagarba, nuolatinė manipuliacija, kiti smarkiai per jo ego kertantys dalykai. Arba, tarkim, tu, apimta sentimentų, trumpam susibėgai su eksu, iš darbo vakarėlio išlėkei namo su kolega, be mylimojo nuėjusi į klubą leidai iš ten kam nors tave palydėti iki lovos. Tai vadinama išdavyste, kurios normalus vyras neatleis. Jam dabar net bendrauti su tavimi, išdavike, nemalonu, ir, jo nuomone, jis visiškai neprivalo tau aiškinti to, kas visiems akivaizdu.


Antra priežastis: esi jam ne vienintelė. Būna, vaikinas tuo pat metu susitikinėja su keliomis merginomis. Nesvarbu, kodėl – ar dėl to, kad yra mergišius, ar kad tiesiog ieško sau geriausios moters. Svarbu, kad tu šio konkurso nelaimėjai, gerbėjas su tavimi nebesusisiekia, nes jo gyvenime – antra meilė. Arba trečia. Arba penkta. O gal ir kelios iš karto. Jei taip, tik džiaukis, kad jų vietoje atsidūrei ne tu. Gerai, kad jis pasimetė po šeštojo pasimatymo, o ne po šeštų bendro gyvenimo metų, kai jau turėtumėte du vaikus ir buto paskolą.


Kodėl nepasakė?


Yra ir trečioji priežastis, kuri moterims sukelia labai daug klausimų. Ji paprasta: šis vyras – silpnas žmogelis. Bet ne todėl, kad tave metė, o todėl, kad padarė tai tylomis. Šiek tiek nukrypsiu. Jei grubiai skirstytume vyrus į kategorijas, jų būtų trys. Vadai, silpnuoliai ir vidutiniokai. Tretieji draugų kompanijoje elgiasi kaip alfa patinai, tačiau šalia moterų virsta klusniais vaikais. Vadas – kaip geras laivo kapitonas. Jis nustato laivo kursą, dalija nurodymus ir griežtai seka, kad jie būtų vykdomi laiku ir tiksliai. Jei kas nors komandoje įsakymą supranta neteisingai, kapitonas prašo perdaryti. O tuos, kurie nuolat klysta arba piktinasi, išsodina iš laivo artimiausiame uoste.


Užmezgęs santykius vadas elgiasi lygiai taip pat. Moteris jam – tarsi pagalbininkė, kuri seka paskui jį, savo vyrą, įsiklauso į jo prašymus ir stengiasi juos vykdyti. Jei gyvenimo palydovės elgesys jam nepatinka, jis apie tai pasakys tiesiai šviesiai ir paprašys tą elgesį pakeisti. Toks vyras nebijo, kad jo pastabos nepatiks, moteris pasipiktins ir iškels skandalą. Jis gerai žino, ko jam reikia, ir nemato jokios prasmės būti tampomas už virvutės ar klusniai sekti kam nors iš paskos. O jei partnerė ims maištauti arba nesugebės pakeisti savo elgesio, vadas su ja išsiskirs ir susiras klusnesnę. Rinktis juk yra iš ko, norinčių susitikinėti su tokiu žmogumi – daug.


Visiškai kitaip elgsis silpnuolis. Jam ir taip trūksta dėmesio, todėl jis bijo moters pykčio ir stengiasi jai neprieštarauti. O kas, jei ji įsižeis? Arba išeis?! Geriau jau pakentėti. Tačiau ir tokiam kentėjimui kada nors ateis galas. Ir kai toks vyras supras, kad nebeturi daugiau jėgų, jis pasuks tuo keliu, kur tikimybė įsivelti į skandalus mažiausia. Jis išnyks. Nepastebimai, pakeliui atsikratę SIM kortelių, kad neliktų jokių pėdsakų. O tu tuo tarpu blaškysiesi spėliodama: “Susitikinėjome, viskas buvo lyg ir normalu. Aš jo neišdaviau, neįžeidžiau, nemanipuliavau juo, į mergišių jis irgi nepanašus. Atvirkščiai – tylus, ramus, naminis. Kas nutiko?!” Nieko nenutiko. Tiesiog vyrui nepatiko, kad jam matant rūkei / skusdavaisi kojas / draugavai su ta besmegene Lina / šiaip elgeisi ne taip, kaip jis būtų norėjęs. Tik tiesiai nepasakė: “Klausyk, su savo Lina susitikinėk be manęs.” Silpnuoliui paprasčiau dingti. Jis paniškai bijo galimo tavo nepasitenkinimo.


Kodėl jie tokie?


Kito žmogaus silpnumas arba polinkis į poligamiją – ne tavo problema, tačiau tikrai yra apie ką pamąstyti. Kodėl tau netenka toks vyras, kuris bent jau neišsisukinėtų, tiesiai šviesiai išklotų, kas jam nepatinka? Ką darai ne taip, jei pritrauki silpnuolius arba donžuanus? Priežastis yra. Štai kokia, mano nuomone, esmė: silpnuolius traukia matriarchatiniais principais auklėtos moterys. Tokios, kurios neseka vyrui iš paskos, nes jos pačios sau yra kuo puikiausia atrama ir parama. Vadui tokia, be abejo, neįdomi: to tik ir trūko, kad jo teritorijoje, saugiame užnugaryje, kiltų kovos dėl valdžios. Ir su kuo? Su ta, kurios užduotis – jį palaikyti ir kurti psichologinį komfortą. Ne, antro kapitono laive jam nereikia. O silpnuoliui tu kaip tik: tavo vairuojamas, plaukia pasroviui, sprendimų priimti nereikia, atsakomybę yra kam permesti. Be abejo, kartais reikia tenkinti ponios užgaidas. Na, bet nieko, už laimę nejausti atsakomybės galima ir sumokėti.


Mergišių atveju kiek sudėtingiau. Kai kurių manymu, juos pritraukia prieinamos moterys. Kiti kalba, kad priešingai – tos, kurių plikomis rankomis nepaimsi. Tačiau aš manau, kad tokius vyrus traukia merginos, kurios tvirtai nežino, ko nori. Jei ieškai gyvenimo palydovo, o ne atsitiktinių intrigėlių, pati tai aiškiai supranti ir savo elgesiu parodai, mergišiams nebus už ko užsikabinti, tad tavo gyvenime jie neužsibus.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis