5 dalykai, kurių niekada nereikia daryti dėl savo vyro

(12)

Iš šalies teko matyti ne vienas draugų skyrybas. Kai kurios priminė mūšio lauką (karai tebesitęsia iki šiol), kitose buvo daug ašarų ir bandymų pavėluotai susigrąžinti tai, kas prarasta.

Su žmona kartu pragyvenome ne vienerius metus. Buvo visko - ir vidurio amžiaus krizių, ir minčių apie skyrybas, tačiau visa tai praėjęs galiu tik padėkoti savo žmonai. Tik jos dėka nepasukome skirtingais keliais dėl pačios paprasčiausios priežasties: mano moteris visada labai aiškiai parodydavo, kad ji yra vienintelė. O kokiu kvailiu reikėtų būti, kad vienintelę norėtum iškeisti į daugumą? 


Mano žmona savo laimę visada statė aukščiau, nei mūsų meilę. Dar pačioje santykių pradžioje ji gana aiškiai leido man suprasti, kad meilė ir laimė kartais eina skirtingais keliais, o ji visada pasirinks būti laiminga. Iš pradžių tai atrodė keista ir gal net kiek įžeidu. Nemalonu girdėti, kad tavo moteris nekovos dėl jūsų santykių. Bet laikui bėgant supratau, kad ji teisi. Nėra prasmės aukoti savo gyvenimo vyrui, kuris to nevertina. 


Mano žmona niekada manęs nelaikė. Buvo etapų, kuomet man atrodė, kad gyvenimas virto viena didžiule monotonija. Tuomet pradėjau dairytis į kitas. Gėda pripažinti ir banalu, bet tos kitos visuomet buvo jaunesnės. Standartinė vidurio amžiaus krizė, tiesa? Mano moteris tai pastebėjo, bet niekada nekėlė dramų ir nebandė manęs sulaikyti. Vieną vakarą ji tiesiog atsisėdo šalia ir labai ramiai pasakė: jeigu tu nori kito gyvenimo, aš negaliu tau trukdyti, bet dabartinis tavo elgesys mane žemina, o aš niekada neleisiu vyrui savęs žeminti. Mūsų pokalbis ties tuo ir pasibaigė. Aš aiškiai supratau, kad tai buvo pirmas ir paskutinis jos pasisakymas šia tema, o kaip bus toliau, priklauso tik nuo mano pasirinkimo. 


Mano žmona niekada nesuteikė man teisės abejoti jos moteriškumu. Ji niekada nerodė pavydo kitoms moterims, niekada nelygino savęs su jomis ir neieškojo savyje trūkumų. Šalia visada bus jaunesnių, lieknesnių ir gražesnių, kurios gali patraukti vyro dėmesį. Moteris, kuri iš kailio neriasi ne dėl savęs, o dėl savo vyro, gali sukelti tik gailestį. 


Mano žmona manęs niekada negailėjo. Kažkas galbūt tai palaikytų abejingumu, bet aš puikiai žinojau, kad ji tiesiog neleido man suskysti ir prarasti kontrolės. Subtiliais metodais nepalikdavo man pasirinkimo, tik visur ir visada ieškoti išeities ir eiti į priekį. Gailestis gimdo vyro abejones savo jėgomis ir nepasitikėjimą savimi. Matyt ne veltui sakoma, kad už kiekvieno stipraus vyro stovi dar stipresnė moteris, mokanti jį nukreipti tinkama linkme. 


Mano žmona visada turėjo savo gyvenimą. Ir aš žinojau, kad jeigu mes išsiskirsime, ji nepražus. Moterys labai dažnai visą save investuoja į santykius ir daro didžiausią klaidą. Visada reikia turėti lašelį egoizmo - gyventi dėl savęs ir jaustis laiminga nepriklausomai nuo šalia esančio žmogaus. Santykiai - tik malonus tos laimės papildymas, bet ne tavo visatos epicentras, kuriam sužlugus nebeliktų nieko. 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis