Nuo moters grožio priklauso, kokio sužadėtuvių žiedo ji gali tikėtis

Pietų Oregono universiteto psichologai išsiaiškino, kad nuotakos išvaizda tiesiogiai susijusi su jos sužadėtuvių žiedo verte. Tyrimą mokslininkai publikavo žurnale Springer Link. 

Eksperimente dalyvavo 337 vyrai ir 253 moterys. Visų amžius labai panašus - apie 30 metų. Moterims buvo siūloma pažvelgti į vyrų nuotraukas, o tuomet įvertinti jų patrauklumą nuo 1 iki 10 balų (kai 1 balas - visai nesimpatiškas, o 10 balų - tikras gražuolis). 


Tuomet visoms moterims buvo užduotas tas pats klausimas: „Jeigu šis žmogus norėtų tapti tavo vyru, koks turėtų būti sužadėtuvių žiedas, kad pasakytum jam TAIP?“ Moterims buvo galima rinktis iš penkių variantų, kuriuose skyrėsi brangakmenio dydis ir vertė - 500, 1500, 3000, 6000 ir 9000 dolerių. 


Vyrams buvo pateiktos identiškos sąlygos, tik klausimas skambėjo taip: „Jeigu nuspręstum pasipiršti šiai merginai, kurį žiedą jai padovanotum?“


Apibendrinus rezultatus paaiškėjo, kad kuo dailesnė moteris, tuo prabangesnį žiedą vyrai buvo pasiruošę jai įteikti. Tuo tarpu pačios moterys, kurios aukštais balais vertino savo išvaizdą, taip pat nesikuklino - būtų pasakiusios taip tik tiems, kurie rinkosi brangesnius variantus. 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis