Noriu rimtų santykių, bet vaikinams rūpi tik neįpareigojantis seksas...

Mūsų skaitytoja susidūrė su gana dažnai pasitaikančia problema - norisi rimtų santykių, tačiau vaikinams, panašu, rūpi tik seksas. Kaip išsiaiškinti tikruosius vaikino ketinimus ir kaip elgtis tokioje situacijoje, pataria santykių ekspertė Inga.

Man nesiseka su vaikinais. Per pastaruosius dvejus metus bendravau ne su vienu, tačiau tarp jų nebuvo to vienintelio. Kai kurie iš jų man tikrai labai patiko, norėjau kurti su jais rimtus santykius, tačiau jie nenorėjo to paties. Sakė, kad yra neapsisprendę, nepasiruošę, kad nori tiesiog gerai leisti laiką, mėgautis seksu be įsipareigojimų. Nesu linkusi į vienkartinius nuotykius, nes tai neveda link rimtų santykių. 


Atkreipiau dėmesį, kad vaikinai jau antro ar trečio pasimatymo metu bando įsitempti mane į lovą. Kai atsisakau, jie atšąla, nesupranta kam mes apskritai susitinkame, jei aš nejaučiu potraukio. Tokios pačios situacijos vis kartojasi ir mane tai neramina. Ar tikrai teisingai elgiuosi atsisakydama sekso per antrą ar trečią pasimatymą, nors tikrai būna, kad vaikinas labai traukia ir patinka? Kaip tai padaryti, kad likčiau teisingai suprasta? Ar visada greitai gavęs malonumo dozę, gali greitai pasišalinti? Iš ko spręsti, kad vaikinas rimtai į mane žiuri? Kaip įmanoma iš anksto suprasti, kad jam nesu įdomi tik kaip sekso žaisliukas? Nesuprantu, kodėl vaikinai nenori rimtų santykių, o nori tik permiegoti... Būsiu labai dėkinga už nuomonę.


ATSAKO SANTYKIŲ EKSPERTĖ Inga Aukštakojienė

Tobulasjausmas.lt autorė


Su šia dilema susiduria daugelis merginų ir netgi moterų. Visuomenėje vis dar gajus stereotipas, kad pernelyg greitai aistros malonumams atsiduodanti moteris yra lengvabūdė, lengvai pasiekiama, o tai reiškia nerimta ir nesutverta ilgalaikiams santykiams. Šią nuomonę mums įskiepijo toji karta, kuri gyveno tais laikais, kai seksas buvo didelė paslaptis, mistika apie kurią niekas garsiai nekalbėdavo ir tuo pačiu didelė vertybė, kurios nusipelnė tik išrinktieji. Tais laikais iš tiesų daugelis porų priėmė santuokos sakramentą vien dėl to, kad norėjo sekso. Kitaip tariant – legalaus abonemento į kūniškus malonumus. 


Jei dar nepastebėjote, apsidairykite - laikai pasikeitė! Seksas šiais laikais nėra tik susituokusiųjų ar rimtai į santykius žiūrinčių privilegija. Ši tema seniai nėra tabu. Visokio pobūdžio informacija apie seksą yra viešai skelbiama, visiems pasiekiama. Pornografija prieinama vos keliais klavišų paspaudimais. Jau niekas nesega rūtų vainikėlio ant nuometo ir jaunikis neskaičiuoja, kiek sekso partnerių turėjo busima žmona prieš atsidurdama jo glėbyje. Šiais laikais seksas nėra vertybė, o mėgavimasis juo visuomenėje netraktuojamas kaip nuodėmė. Atvirkščiai - mokėjimas juo mėgautis tampa asmenybės pridėtine verte. Aistringa moteris visuomet bus vyrų geidžiamesnė, nei ta, kuri laikosi celibato.


Kodėl vaikinai nelinkę užmegsti santykių su mergina, kuri atstumia jo artumą? 


Todėl, kad jie nesijaučia geidžiami. 


Todėl, kad jų logika nesuvokia, kaip galima norėti santykių ir tuo pačiu atstumti tą žmogų su kuriuo tu nori santykių.


Todėl, kad jų susižavėjimas mergina yra lydimas seksualinio potraukio, o kai to potraukio negali realizuoti, tai savaime viskas atšąla. 


Todėl, kad jie nenori įsipareigoti „katei maiše“. 


Todėl, kad jie net neturi galimybės suvokti, kad nori įsipareigoti, nes mergina neleidžia visokeriopai savęs pažinti.


Todėl, kad nenori būti tik priemonė jos tikslams pasiekti. 


Todėl, kad joks vaikinas ar vyras nenori sekso kaip paslaugos už įsipareigojimą. Jie nori merginos ar moters, kuriai patinka seksas. Kuri nenaudoja jo kaip ginklo savo tikslams pasiekti.


Todėl, kad jie nori būti geidžiami ir mylimi, ir tik šių jausmų fone gimsta noras ne tik įsipareigoti, bet ir stengtis išlaikyti tą brangenybę, su kuria tau gera, malonu. Kuri tau dovanoja nuostabiausius jausmus. 


Supraskite, kad jūsų taip trokštamas įsipareigojimas iš tiesų nesuteiks jums jokių garantijų. Tas, kuris ieško rimtų santykių ir į jus žiūri rimtai, gali jus palikti po savaitės vien dėl to, kad nesijaus šalia jūsų taip, kaip norėtų jaustis. Ir atvirkščiai – tas, kurį domina tik seksualinio pobūdžio nuotykiai, gali taip giliai įklimpti, kad viskas, ko jis norės pusryčiams, pietums ir vakarienei, busi tik TU ir niekas kitas. 


Koks būtų mano patarimas? Nustoti strateguoti ir skaičiuoti pasimatymus, po kurio galėsi atsiduoti kūniškiems malonumams. Nustoti visą vyrišką giminę traktuoti kaip sekso medžiotojus. Nustoti seksą laikyti valiuta su kuria atsiskaitinėjama. Nustoti jaustis apvogtai, jei seksualinė sueitis su nauju vaikinu neišaugo į rimtus santykius. Visame kame išlikti savimi. Jausti save. Pajausti, kaip jautiesi šalia naujo, dar gerai nepažinto vaikino. Jei jauti, kad nori atsiduodi čia ir dabar – nedrausk sau patirti malonumą vien dėl to, kad dar nenugyvenot iki to pasimatymų skaičiaus, kuomet jau galima tai daryti. 


Kas nusprendė, kada galima tai daryti ir kada dar ne laikas? Kas kitas gali už tave atsakyti į tokį intymų klausimą, kuris susijęs tik su tavo asmenybe? Niekas! – Tik tu pati. Tik tu esi savo kūno ir savo gyvenimo šeimininkė. Niekada negalvok apie tai, kaip apie klaidą, jei tai įvyko anksčiau, nei tu būtum norėjusi. Vyrai tai labai jaučia. Kaip jie gali norėti rimtų santykių su mergina, kuri intymų artumą laiko klaida? 


Viskas, ko jums reikia santykių pradžioje, tai mėgautis abipuse simpatija, trauka, chemija. Nes tik tai turi įtakos jūsų norui būti kartu ir jūsų ateičiai. Užimk stebėtojos ir vertintojos rolę: „nagi nagi.. ar tu tikrai esi toks šaunus, kaip iš pirmo žvilgsnio man pasirodei? Ar tu tikrai esi tas, kuris vertas mano dėmesio ir mano meilės?“ Nepiršk savęs ir nereikalauk kažkokių įsipareigojimų. Jie savaime atsiranda, kai du žmones vienija noras būti kartu. Parodyk viską, ką savyje turi geriausio. Nestabdyk savęs jausmų, švelnumo ir meilumo saviraiškoj.


Jei nežinai kaip pasielgti susiklosčiusioje situacijoje, ar nesupranti kodėl vienaip ar kitaip elgiasi tavo antra pusė, siųsk savo problemos aprašymą mums el. paštu portalas@cosmopolitan.lt arba rašyk tiesiogiai Ingai. Į visus skaitytojų klausimus bus atsakyta COSMO portale ar privačiai į pateiktą el.paštą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis