80% santykių būtų tvirtesni, jei išmoktume atpažinti tikrąją meilę

Santykių ekspertai teigia, kad dauguma santykių išyra dėl paprasčiausios priežasties - mes painiojame pirminę aistrą su tikrąja meile. Tikimės, kad gražusis periodas tęsis amžinai, o susidūrę su natūralia santykių kaita nusiviliame ir pasukame skirtingais keliais.

Matyt būtent dėl šios priežasties vėlesniame gyvenimo etape sukurti santykiai statistiškai būna tvirtesni - esame sukaupę gyvenimo patirties ir išminties, kitaip vertiname tai, ką gauname iš šalia esančio žmogaus ir ką patys galime jam duoti. Kartais, kuomet pradeda atrodyti, kad meilė santykiuose jau išsisklaidė, iš tiesų ji dar nebūna net prasidėjusi. Reikia begalinės kantrybės ir atsidavimo tam, kad sulauktum to tikrojo jausmo, nes meilė ateina su pažinimu, o pažinimui reikia laiko.


Septyni neišvengiami santykių etapai


Aistros etapas


Tai santykių pradžia, kuomet aistros tiesiog kunkuliuoja, o gyvenimas be šio žmogaus atrodo tiesiog neįmanomas. Tai idealizavimo periodas, kuomet antrosios pusės privalumui užgožia trūkumus - matome tik tai, ką norime matyti. Padėkoti už tai galime sparčiai organizme besigaminantiems hormonams, pakylėjantiems mus iki dangaus. Kiekvienas, prabuvęs santykiuose bent kelerius metus, puikiai žino - aistra anksčiau ar vėliau ima blėsti, o tuomet tenka žengti į kur kas mažiau romantišką realybės etapą.


Realybės etapas


Praėjus metams - dviems nuo santykių pradžios, organizme normalizuojasi hormonų gamyba, nebelieka tokių ryškių aistros šuolių ir tarpusavyje žaižaruojančių ugnelių. Daugumai porų tai būna rimtas išbandymas. Atrodo, kad jausmai išblėso, nors iš tiesų būtent dabar prasideda tikrieji jūsų santykiai - jūs atsipalaiduojate, pradedate būti savimi ir blaiviai vertinti situaciją, neveikiami hormonų audrų.


Atstūmimo etapas


Maždaug 3-iaisiais bendro gyvenimo metais santykius ištinka „krizė“ - atsiranda santykių monotonija, naujų pojūčių trūkumas. O ir su partnerio trūkumais visai nesinori taikstytis, todėl didesnių ar mažesnių konfliktų praktiškai niekam nepavyksta išvengti. Šis etapas daugumai porų būna lemiamas, nes jo metu įprastai parodome tikruosius savo veidus ir tikrai ne iš gerosios pusės. Nieko keisto, kad tiek vienai, tiek kitai pusei vis dažniau šmėsteli mintis apie skyrybas. Šiuo etapu reikia suprasti esminį dalyką: jei nutrauksite santykius ir pradėsite viską iš naujo, vėl pateksite į tą patį ratą - kiekvienuose santykiuose šis etapas neišvengiamas, tad galbūt neverta priimti skubotų sprendimų.


Susitaikymo etapas


Praėjus sunkiausią periodą, ateina ramybės metas. Visi kampai dar nenugludinti, tačiau jau žinote, kaip laviruoti, kad nesusižeistumėte. Pradedate racionaliau žiūrėti į tai, kas vyksta aplink jus. Būtent šiame etape blaiviai galite įvertinti, ar šalia jūsų - būtent tas žmogus. Šį etapą dar galima vadinti kantrybės ir išminties etapu, kuomet išmokstame nedramatizuoti be reikalo ir priimti sprendimus šaltais nervais.


Supratingumo etapas


Tik praėjus pirmuosius keturis etapus judu priartėjate prie tikrosios meilės pradžios. Santykių pradžioje mes mylime savo pačių susikurtą iliuziją, tačiau ne realų žmogų. Juk negali mylėti to, kurio net nepažįsti. Tik pažinę galime suprasti, kodėl esame būtent su šiuo žmogumi. Dabar prasideda tikrasis judviejų kelias.


Draugystės etapas


Santykių išbandymai atveria giliausias mūsų sielos kerteles ir atskleidžia pikčiausius mūsų veidus. Sugebėję kartu praeiti sunkiausius etapus, atrandame tikrąjį vienas kito pažinimą. Sustiprėja emocinis ryšys. Jau žinote, ko galite vienas iš kito tikėtis, pasitikite vienas kitu.


Meilės etapas


Tik dabar judu įžengėte į tikrosios meilės etapą, kuomet santykiai reiškia kur kas daugiau nei tik buvimą šalia šio žmogaus. Tai nepaaiškinamas ryšys, tarsi esate natūrali vienas kito gyvenimo dalis. Ir jeigu kas nors paklaus, už ką tu myli tą žmogų ir kodėl esi šalia, tu negalėsi pasakyti. Nes tikra, brandi meilė yra intuityvi, žodžiais neapsakoma.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis