Dvi svarbiausios savybės, būtinos ilgalaikiams santykiams

Psichologui Johnui Gottmanui pakanka penkias minutes pabendrauti su įsimylėjėlių porele, kad galėtų suprasti, turi jie bendrą ateitį ar ne. Prieš dvidešimt metų jis inicijavo projektą „Love lab“, kurio metu stebėjo daugelio jaunavedžių bendravimą. Po šešerių metų detalaus analizavimo, psichologas perprato esminius darnių santykių principus ir 94 proc. tikslumu galėjo nuspėti, kurios poros visą gyvenimą nugyvens kartu, o kurios išsiskirs.

Dosnumas ir gerumas vienas kito atžvilgiu – štai du bruožai, kurie yra laimingų santykių pamatas. Eksperimento dalyviams atsakinėjant į užduodamus paprastus klausimus apie jų antrąją pusę buvo matuojamos fiziologinės jų reakcijos.

Porų, kurios skundėsi vienas kitu, širdies ritmas buvo netolygus ir padažnėjęs, jie labiau prakaitavo ir pagal psichologo prognozes po metų išsiskyrė. Tuo tarpu geranoriški ir paslaugūs vienas kito atžvilgiu partneriai nepatyrė fiziologinio diskomforto ir kartu įveikė šešerių metų ribą, apie kurią kalbėjo tyrėjas.

„Problema slypi tame, kad pirmos grupės (kurioje porų santykiai iširo) narių bendravime buvo jaučiamas nerimas ir įsiaudrinimas. Nors partneriai sėdėjo vienas šalia kito, tačiau jų kūnai elgėsi taip, lyg ruoštųsi kovai su aštriadančiu tigru. Na, o antros grupės dalyviai atrodė atsipalaidavę, ramūs, jiems pavyko sukurti jaukią pasitikėjimo ir artumo poroje atmosferą, kas ir tapo stipriu pamatu ilgalaikiams ir laimingiems santykiams“ - pasakojo psichologas.

Jeigu iš tiesų santykiuose viskas taip paprasta, tuomet linkime visoms daugiau dosnumo ir gerumo!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis