Psichologė paaiškino, kodėl laimingus santykius sukūrę žmonės vis tiek būna neištikimi

Manai, vienintelė galimos neištikimybės priežastis yra netenkinantys tarpusavio santykiai? Psichologai aiškina, kad gali būti ir kitaip. Nors nepasitenkinimo faktorius vis dar yra vyraujanti išdavystės priežastis, daugybė žmonių „eina į kairę“ ir jausdami visišką santykių pilnatvę.

„Ne visi nuklydimai į šoną, kaip kad buvo manoma ankščiau, yra nelaimingo žmogaus arba nelaimingų santykių požymis“, - sako psichoterapeutė ir santykių ekspertė Esther Perel.

Kai žmonės laužo ištikimybės priesaiką ir net nežino, kodėl taip elgiasi, dažniausiai to net nesuvokdami, jie ieško kitos savo asmenybės versijos. Galbūt kaltas ilgesys, gal netekties jausmas, gal stiprybės praradimas.

Savo knygoje Perel pasakoja istoriją apie moterį, kuriai pasišlykštėjimą kelia jos pačios veiksmai. Ji yra laimingai ištekėjusi, jos gyvenimas tiesiog pavydėtinas, savo vyrą ji dievina, bet užmezga santykius su kitu vyru. Ją pačią toks elgesys šokiruoja labiau negu kitus, ir ji kreipiasi pagalbos į Perel, kad išsiaiškintų savosios neištikimybės priežastis. Po daugybės pokalbių, klausimų ir užuominų pavyksta išnarplioti šios moters veiksmų seką. Pasirodo, jos neištikimybė buvo tam tikra maišto forma. Ji visada buvo „gera mergaitė“, „gera dukra“, „gera žmona“, o vyro apgaudinėjimas buvo skausmingas ir savanaudiškas būdas pasimėgauti kitokia savęs versija.

Aplinkui matant daugybę viskuo patenkintų žmonių, apgaudinėjančių savo antrąsias puses be jokios pateisinamos priežasties, belieka pripažinti faktą, kad neištikimybė neaplenkia ir laimingų porų. Pasąmonėje tokie žmonės nėra savimi patenkinti arba jų netenkina tai, kokiais jie patapo, ir jie ieško būdų pasipriešinti.

Ar partnerio apgaudinėjimas išspręs tavo problemas? Tikrai ne. Neištikimybė sukels širdgėlą, nepataisomą žalą ir išdavystės jausmą. Apgaudinėdama save ir kitą asmeninių bėdų neišspręsi, laimingesnė tikrai netapsi. Nors šis nepasitenkinimo jausmas gali tūnoti pasąmonėje, jį pajutusi, ieškok profesionalios pagalbos, kol neprisivirei košės.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis