4 porų tipai. Kurių šansai susituokti patys didžiausi

Būna porų, kurioms viskas slysta kaip per sviestą: santuoka, namai, vaikai ir nesibaigiantis džiaugsmas kartu. Tik tokių nedaug. Kur kas daugiau tų, kuriems santykiai - tai nuolatinis balansavimas ir kampų šlifavimas.

Ilinojaus universiteto tyrėjas Brianas Ogolskis nusprendė atlikti eksperimentą, kuriam atrinko 376 nesusituokusias poras (amžiaus – nuo 20 iki 30 metų). Tyrimo tikslas buvo gana paprastas - stebėti, kaip šioms poroms seksis gyventi ir kiek iš jų per 9 mėnesius parodys norą susituokti. Šiuo atveju buvo labai svarbu, kad noras būtų abipusis, todėl jei poroje santuokos norėjo tik vienas - tai jau nebesiskaitė.


Brianas išskyrė keturis porų tipus:


1.Dramatiškos (poros, kurios mažiau laiko leidžia kartu, išgyvena daug krizių ir pakilimų).


2.Konfliktiškos (tos poros daugiausia pykstasi, tačiau jų santykiai stabilesni nei dramatiškų).


3.Socialios (poros, kurios nuolat bendrauja tarpusavyje socialiniuose tinklalapiuose).


4.Poros, kuriose svarbiausia – partneris (poros kuriose labiausiai vertinamas partneris, kurių kartu leidžiamas laikas įvairus).


Tarp tiriamųjų daugiausia buvo dramatiškų porų – 34 proc. Porų, kuriose svarbiausia – partneris, buvo 30 proc., socialių porų – 19 proc., o konfliktiškų porų – 12 proc.


Baigiantis devyniems mėnesiams paaiškėjo, kad greičiausiai išsiskiria dramatiškos poros, socialios poros neturi didelio poreikio galiausiai susituokti, konfliktiškos poros laikui bėgant vis mažiau nori įsipareigoti, na o poros, kuriose svarbiausia – partneris, turi daugiausia šansų sukurti ilgalaikę santuoką.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis