Prisijunkite!

Prisijungę vartotojai gali:

  • dalyvauti konkursuose
  • skaityti straipsnius vėliau
  • gauti naujienų prenumeratą

Neturite paskyros?

Kodėl „geros mergaitės“ išsiskiria dar iki 30 metų

Dievinu tas laisvalaikio akimirkas, kuomet susitinku su savo studijų laikų drauge psichologe. Mūsų draugystę vadinu ta tikrąja - galime nesimatyti metus laiko, bet susėdusios gerti kavos kalbamės kaip visuomet atvirai, nebijodamos paliesti ir pačių intymiausių klausimų. Galbūt mus sieja tai, kad abi laikomės vieno principo – į visus sunkumus žiūrime per humoro prizmę.


Tačiau paskutinis mūsų pokalbis buvo išskirtinai rimtas. Savo kabinete mano draugė išgirsta pačių įvairiausių gyvenimiškų istorijų. Didžioji dalis jos klienčių - jaunos, vos 30-metį perkopusios moterys, dažnai kardinaliai keičiančios gyvenimą ir pasimetusios tarp savo norų ir priimamų sprendimų.


Visuomenėje tvyro stereotipas, kad šeimas dažniausiai palieka vyrai. Galbūt vyresniame amžiuje taip ir yra - vidurio amžiaus krizė trinkteli per galvą ir lekia vyrukas paskui ryškesnį sijoną. Tačiau kalbant apie trisdešimtmetes, skyrybų iniciatorėmis dažniausiai būna jos pačios. Tai pastūmėjo mano draugę pasigilinti į šią situaciją ir pabandyti atrasti bendrus bruožus, būdingus visoms šioms moterims.


1. Pavyzdingo elgesio pirmūnės


Kaip nebūtų keista, visos šios merginos nuo pat mažų dienų buvo auklėjamos paklusnumo dvasia: vaikystėje pakluso tėvams, vėliau mokytojams, dar vėliau darbdaviui ir galiausiai savo sutuoktiniui. Jos neatsikalbinėjo tėčiui ir mamai, sąžiningai parnešdavo visą grąžą iš parduotuvės, mokykloje gaudavo geriausius pažymius, namuose darė viską, kad sukurtų jaukumą... tačiau laimingos nesijautė.


2. Pirmieji santuokos metai niekuo neįsiminė


Žinoma, kad šiuo laikotarpiu kiekvienos moters gyvenime buvo daug vyksmo, tačiau visas veiksmas sukosi apie vyrą, jo darbą ir vaikų pasiekimus. O pati pavyzdingoji kiekvieną dieną tarsi laikė gebėjimo prisitaikyti prie naujų gyvenimo aplinkybių egzaminą.


3. Visa atsakomybė už klaidas ar nesėkmes gulė ant moters pečių


Šių moterų šeiminiai santykiai skyrėsi tuo, kad „prisiderinimo“ su vyru laikotarpio jos neturėjo. Kaip taisyklė, po triukšmingų skandalų žmona užtildavo ir, vengdama „nekalbadienių“ bei pykčių, atsakomybę už visas šeimos nesėkmes prisiimdavo sau.


4. Pirmus 5–8 santuokos metus moteris stengėsi būti „išmintinga“


Vietoj to, kad atvirai pakalbėtų su vyru ir išsiaiškintų problemos esmę, žmona, visaip kaip manipuliuodama, patyliukais siekdavo savo tikslų. Juk svarbiausia, kad vyras patikėtų, jog jo žodis paskutinis. Kaip taisyklė, vartant to laikotarpio nuotraukų albumą, vaizdas vienodas: iš nuotraukos žvelgia besišypsanti, rūpestinga mama su gražiai išpuoštu kūdikiu ant rankų, vyras iš išvaizdos atrodo kiek atstumtas, bet ramus. Tačiau tikrovėje moters krūtinę drasko skausmas, nes tarp keturių namų sienų ji jaučiasi vieniša, su vyru jai neįdomu, o su vaiku sunku...


5. Sugrįžimas į darbą


Galiausiai moteriai pabosta šeimyninė rutina ir ji sugrįžta į išsiilgtą darbą. Suprantama, darbe ji taip pat trokšta būti pavyzdinė. Todėl, net ir grįžusi iš darbo, namuose ir laisvalaikiu ši stropi mokinė kalba apie naujus projektus ir sandorius. Tai, žinoma, erzina sutuoktinį, juk jis priprato prie to, kad anksčiau visą dėmesį žmona skyrė tik šeimai.


6. Atšalę santykiai


Palaipsniui moteris pradeda suprasti, kad visus tuos santuokos metus ji šoko pagal kažkieno dūdelę. Būtų geriau iš pat pradžių susitarti su vyru dėl visų bendro gyvenimo plonybių. Tačiau pavyzdingosios neprimeta kitiems savų taisyklių, jos linkusios daryti tai, ką reikia.


7. Vyrui atsiveria „trečioji akis“


Vyras, pamatęs, kad jo antra pusė sėkmingai kyla karjeros laiptais, pradeda žiūrėti į ją kitomis akimis. Palaipsniui jis pats ima ieškoti suartėjimo su savo moterimi. Tačiau jo bandymai atrodo apgailėtinai. O ir jam pačiam nejauku asistuoti savo žmonai. Todėl tinkamiausiu susitaikymo būdu jis pasirenka šiukšlių išnešimą ar nuėjimą į parduotuvę.


8. Moters praregėjimas


Po ilgų santuokos metų moteris pradeda suprasti, kokie nelygiaverčiai judviejų su vyru įsipareigojimai. Vyras ramiai uždirbinėjo pinigus, kai tuo tarpu ant moters pečių gulė visi kiti rūpesčiai: nuo rūpinimosi vaikais, iki gerokai rimtesnių problemų. Negana to, vyras leisdavo sau paburnoti dėl, neva, nevykusiai nudažytų sienų, kurias ji dažė savo rankomis, kol vyras sėdėjo darbe.


Kas įvyksta perėjus visus šiuos etapus? Moteris priima galutinį ir neatšaukiamą sprendimą – skyrybos. Juk jeigu žmogui nuolat ir neatlygintinai kažkas duodama, jis palaipsniui prie to pripranta ir pradeda į tai žiūrėti kaip į privalomą dalyką. Ir po daugelio metų, išgirdęs prašymą ar net pagraudenimą apie atsaką ar atpildą, toks žmogus labai nustemba.


O kad taip mes, pavyzdingosios, išmoktume nebijoti kalbėti apie tai, ką jaučiame. Nuo pat vaikystės tvirtai laikytis savo nuomonės ir drąsiai diskutuoti su kitais, kad būtume išgirstos. Galbūt tuomet daugelio porų šeimyninio gyvenimo finalas būtų kitoks.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis

Prisijunkite!

Prisijungę vartotojai gali:

  • dalyvauti konkursuose
  • skaityti straipsnius vėliau
  • gauti naujienų prenumeratą

Neturite paskyros?