Kokį poveikį tavo organizmui turi sekso trūkumas

Neseniai atlikti tyrimai parodė, kad „Milenium karta“ (gimusieji po 1990 metų) seksu užsiima mažiau nei visos prieš tai buvusios, pradedant nuo 1920-ųjų metų, kartos. Paklausi, o kas čia tokio? Visų pirma, seksas teikia malonumą ir juo verta užsiimti. Antra - įrodyta, kad reguliarus seksas teigiamai veikia sveikatą. Nieko nepadarysi, jei šiuo metu esi vieniša ir meilės malonumais pasimėgauti norėtum, tačiau neturi su kuo. Blogiau, kai realių galimybių turi, o niekas vis tiek nevyksta! Kodėl? Štai tau 5 atsakymai į šį klausimą.

1. Organizmas „pamiršta“ seksą
2008 metais amerikiečių atlikti tyrimai atskleidė ryšį tarp intymaus gyvenimo trūkumo ir erekcijos sutrikimų dažnio - kuo mažiau reguliaraus sekso, tuo prastesnė potencija. Moterų atveju galioja tos pačios taisyklės. Įdomu tai, kad ilgą laiką neturėjus intymių santykių, noras ima vis labiau slopti. O atrodo, kad turėtų būti priešingai, tiesa?

2. Šokinėja kraujo spaudimas
Naktinis seksas teigiamai veikia organizmą. Praktikuojantys reguliarų seksą turi kur kas mažiau problemų su kraujospūdžio svyravimu.

3. Sumažėja imunitetas
Orgazmas – puiki imuninės sistemos stiprinimo priemonė. Atlikus tyrimą su dviem žmonių grupėmis, paaiškėjo, kad tos grupės, kuri seksu užsiiminėjo 1–2 kartus per savaitę, žmonių seilėse buvo rastas kur kas didesnis imunoglobulino kiekis, užkertantis kelią virusų patekimui į organizmą, nei tų žmonių.

4. Sumažėja produktyvumas
Oregono valstijos universitete atliktas tyrimas parodė, kad aktyvų seksualinį gyvenimą praktikuojančios poros su didesniu malonumu ir kur kas geriau atlieka savo darbą.

5. Sutrinka ciklas
Nereguliarus lytinis gyvenimas išbalansuoja visą organizmą, o tuo pačiu sutrinka ir menstruacijų ciklas. Didžiausi pokyčiai pastebimi toms, kurios nustoja vartoti geriamuosius kontraceptikus.

Parašyk Redakcijai

Čia pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų.

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis