Jaunos merginos istorija: nekaltybę praradau du kartus

Jei pameni, visai neseniai rašėme apie 21 metų Laurą, kuriai buvo nustatytas Mayer-Rokitansky-Kuster-Hauser sindromas arba kitaip - itin reta makšties patologija, kuomet makštis tiesiog nesusiformuoja.

Laura į medikus kreipėsi tik tuomet, kai paauglystėje nepasirodė mėnesinės. Didžioji dalis mergaičių su šiuo sindromu turi moterišką chromosomų rinkinį, normaliai išsivysčiusias kiaušides, todėl mergaitės auga, bręsta kaip ir kitos bendraamžės net neįtardamos, jog neturi makšties. „Vis dar nieko nesupratau, tik tapo aišku, kad visgi esu mergina, tik truputį kitokia. Gydytojai sakė, kad norit gyventi lytinį gyvenimą, teks ryžtis operacijai ir makšties formavimui“ - pasakojo Laura.

Tačiau gamta gali iškrėsti ir priešingą pokštą – 33 metų Hazel Jones prisipažįsta patyrusi tikrą šoką kuomet sužinojo, kad turi dvi makštis. Hazel pasakoja jau vaikystėje turėjusi problemų dėl pasikartojančių šlapimo takų infekcijų ir itin skausmingų mėnesinių, tačiau tuomet net neįtarė, kokia yra tikroji šių negalavimų priežastis.

Iki pilnametystės mergina nesikreipė į savo ginekologą, tad tiesa išaiškėjo tik tuomet, kai prasidėjus lytiniam gyvenimui tuometinis jos vaikinas užsiminė, esą „kažkas ten apačioje“ yra ne taip. Apsilankiusi pas gydytoją ginekologą Hazel sužinojo turinti dvi makštis ir dvi gimdas. Tuomet merginai tapo kur kas aiškiau, kodėl kartais įsidėti tamponą menstruacijų metu buvo taip nelengva, o pačios menstruacijos atrodė kur kas gausesnės ir skausmingesnės.

Anot gydytojo ginekologo Dawno Harperio tokia anomalija tikrai reta. Vienai iš 3 tūkstančių merginų gali išsivystyti dviguba gimda, tačiau dviguba gimda ir dviguba makštis – tikra retenybė. „Vystantis lytiniams organams susiformuoja 2 kiaušintakiai, vėliau dalis pertvaros, skiriančios juos, išnyksta ir susiformuoja gimda. Tačiau kartais tai nenutinka, taigi visi lytiniai moters organai lieka dvigubi“ - paaiškina gydytojas.

Ši problema gali būti išspręsta chirurginiu būdu, tačiau Hazel tikina nepatirianti didelių sunkumų ir neigiamų tokios savo anatomijos pasekmių, tad gydytojų siūlomos operacijos mergina atsisakė. Hazel juokauja, kad dėka šio gamtos pokšto turi tikrai turtingą lytinį gyvenimą. Vis tik savų minusų taip pat yra. Pavyzdžiui, mėnesinės gali būti dvigubai sunkesnės jei prasidės abejose gimdose vienu metu arba ilgai trunkančios, jei pirmiausia vyks vienoje gimdoje, o tuomet – kitoje. Tiriantis dėl gimdos kaklelio vėžio reikia pasidaryti dviejų tepinėlių tyrimus, o pastojus visai tikėtina, kad bet kuriuo metu gali pastoti ir dar kartą.

Tiesa, dviguba gimda laikoma vienu iš nevaisingumo rizikos veiksnių. Tačiau Hazel apžiūrėję medikai teigia, kad sunkumų dėl to merginai neturėtų kilti. Vis tik dėl pakankamai siaurų gimdymo takų, greičiausiai tektų daryti cezario pjūvį.

Parašyk Redakcijai

Čia pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų.

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis