Kaip vyrus veikia moters vardas

Šalia simpatiškos damos vyrai pradeda jaudintis, sunkiai surezga sakinį arba tiesiog tyli negalėdami pratarti nė žodžio. Vyrai tikrąja to žodžio prasme sukvailėja!

Vyro smegenys įprastai dirba viena kryptimi - arba jutimine, arba racionaliąja. Gavusios seksualinį impulsą jos persijungia į jutiminį režimą, atjungdamos racionalųjį mąstymą. Paprastais žodžiais tariant, vyrų smegenys ima dirbti sekso režimu. Šis faktas mūsų per daug nestebina, tačiau, pasirodo, vyrų elgesį gali pakeisti ne tik reali šalia esanti, bet ir įsivaizduojama moteris.

Radboudo universiteto mokslininkai nusprendė atlikti įdomų tyrimą. Jauniems heteroseksualiems vyrams ir moterims buvo duodami įvairaus pobūdžio testai. Atlikdami užduotis tyrimo dalyviai šalia gulinčio telefono ekrane pamatydavo arba išgirsdavo tariamai juos stebinčio žmogaus vardą.

Įdomu tai, kad moterų tai niekaip nepaveikė - jos pateiktus testus sprendė vienodai tiek neva stebimos vyrų, tiek moterų. Tuo tarpu vyrai, ekrane išvydę moters vardą, testus spręsdavo pastebimai blogiau, nei „stebimi“ vyriškos lyties atstovų. Kitaip tariant, vyrai sukvailėdavo vien nuo minties, kad juos stebi moteris.

Seksualiniai instinktai vyrus veikia kur kas stipriau, nei moteris, - apie tyrimo išvadas pasakojo studijos vadovas Sanne Nauts. - Tačiau mus labai nustebino faktas, kad vyrus taip stipriai paveikė vien tik mintis apie galimą moters egzistavimą, neturint jokių duomenų apie jos išvaizdą. Tai verčia pagalvoti, ar ne per daug sureikšminame moters patrauklumą, jei vyro susijaudinimą gali sukelti vien moteriškas vardas.“

Tiesa, tyrimui vadovavę mokslininkai atkreipia dėmesį į tai, kad vidutinis tiriamųjų amžius buvo 21 metai. Galbūt su branda vyrai tampa atsparesni savo instinktams?

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis