8 patarimai toms, kurios negali pamiršti buvusiojo

Jis tave paliko. Manai, tavo skausmui neprilygsta niekas? Klysti: kiekvienų skyrybų etapai tokie pat. Žinodama, kas tau darosi, lengviau galėsi tai ištverti.

Mano bičiulę Eglę po ketverių aistros kupinų metų paliko draugas. Ji verkė raudojo. Iš pradžių. Paskui gurkšnodama vyną ilgai dėjo jį į šuns dienas, kol padauginusi vėl prapliupdavo raudoti. Nes jis neatsakydavo į jos liūdnas žinutes.

Po kiek laiko ji, atrodo, susitaikė su faktu. Raudų ir tuščių vilčių nebeliko — bet prasidėjo trumpų atsiminimų periodas: “O jis man visada sakydavo”, “O vienas mano draugas manydavo”… Mes šypsodavomės, įtardami, kas tas draugas, ir visaip bandėme spręsti Eglės problemas. Sudarėme išsamų gydymo kursą, kuris galėtų jai padėti.

0. Neigimas.

Psichologų teigimu, skyrybų sukelta psichologinė trauma beveik prilygsta artimo žmogaus mirčiai. Pirmasis gedėjimo etapas visada susijęs su tikrovės neigimu. Bandai įtikinti save, kad tai nutiko ne tau, kad vieną rytą atsibusi ir suvoksi, jog viskas buvo tik baisus sapnas, kad viskas yra laikina — reikia tik šiek tiek pasistengti, ir gyvenimas grįš į ankstesnes vėžes. Mes sąmoningai nepažymėjome šio etapo kaip pirmojo žingsnelio pasveikimo link. Nes iš tiesų jis niekur neveda. Priešingai — kuo ilgiau neigsi tikrovę, tuo sunkiau pasveiksi.

Tačiau pereiti jį tenka kiekvienai. Kaip tai atrodo? Tu be paliovos rezgi planus, kaip jį susigrąžinti, domiesi, kaip jam sekasi, su kuo jis draugauja, ką kalba apie tave. Kas 15 minučių kiloji telefono ragelį norėdama įsitikinti, ar jis tikrai veikia, o atsigulusi į lovą svajoji, kaip vieną netikėtą vakarą jis įgrius su rožių puokšte ir suklups prie tavo kojų maldaudamas atleidimo.

Nieko baisaus, jei jo susigrąžinimo planai apsiriboja vizijomis. Svarbiausia šiuo etapu nepadauginti alkoholio. Nes, kaip rodo daugkartinė praktika, visos paliktosios po kelių taurių iškart čiumpa telefono ragelį ir ima skambinti buvusiajam. Deja, tavo girtos ašaros, maldavimai, grasinimai ir šantažas situacijos nepagerins. Užuot daužęsis kumščiu į krūtinę, jis veikiausiai pamanys: “Ir kaip aš galėjau su tokia nevisprote bendrauti?” O tu kitą rytą jausiesi pažeminta kaip niekad.

1. Supyk.

Nors ir kaip negatyviai tai skambėtų, tai — jau pirmasis žingsnelis pasveikimo link. Kad peržengei neigimo slenkstį, suprasi, kai susigrąžinimo fantazijos įgis naują pabaigą — jis grįžta su rožėmis, bet tu, užuot puolusi jam į glėbį, išmeti gėles į šiukšlių konteinerį.

Kita itin paplitusi vizija: tu eini gatve įdegusi, sulieknėjusi, tviskėdama nepriekaištingu makiažu, aišku, įsikibusi į parankę iš koto verčiančiam gražuoliui ir sutinki jį — išbalusį, pavargusį ir nelaimingą. Jis nulydi tave tooookiu žvilgsniu, kad išsyk supranti: vyrukas gailisi tave praradęs. Žinoma, iš tikrųjų taip nutinka retai.

Paprastai savo buvusiuosius sutinkame pačiomis nepalankiausiomis situacijomis, — pavyzdžiui, kai kamuojamos gripo, paraudusiomis akimis ir varvančia nosimi pėdiname į polikliniką. Bet kodėl gi nebūtų galima pasvajoti?

2. Nušauk jį. Mintyse, aišku.

Patikėk: kol tu jo virtualiai nenudėsi ir neišmesi iš savo gyvenimo, tavyje teberusens pragaištinga viltis jį susigrąžinti. Kuri, kaip jau minėjome, tik sunkina sveikimo procesą. Gali šiuo tikslu panaudoti jo nuotrauką. Gerai nusitaikyk ir paleisk jam į kaktą kontrolinį šūvį.

Tada iškilmingai nuotrauką sudegink. Jei nori, padek visas bendras nuotraukas ir jo laiškus (tik įsijautus nesukūrenk namų). Ištrink iš telefono jo žinutes ir numerį. Sukarpyk jo dovanotą širdutę, išmesk į šiukšlių dėžę jo dantų šepetuką. Kad pati sau neatrodytum kaip visiška pamišėlė, pavadink šitą procesą magišku sielos išvalymo ritualu.

Geriau, kad tavo keršto planai neperžengtų namų sienų. Jei nenori patekti į policijos suvestinę ir būti nubausta už smulkų chuliganizmą, geriau susilaikyk nuo visiškai teisėto ir suprantamo noro padegti buvusiojo automobilį ar išteplioti degutu duris.

3. Paverk.

Dabar, kai jį nušovei ir sudeginai, turi visas teises jo gedėti. Geriausia tai daryk savaitgalį, kad nereikėtų nuo ašarų raudonomis akimis šmirinėti tarp kolegų. Galimi du ašarojimo variantai. Jei svajoji paskęsti vienatvėje, išjunk telefoną, užsirakink duris ir paleisk kokią nors už širdies griebiančią muzikėlę. Įsivaizduok, jog esi nelaiminga jauna našlė. Antrasis variantas — kolektyvinės raudos.

Pasikviesk porą draugių, kurios būtų pasiryžusios liūdėti kartu su tavimi, parūpinti vienkartinių nosinaičių ir išvirti arbatos. Svarbiausia, kad draugės būtų išties supratingos. Jei jos nuolat tau kartos, kad privalai tvardytis, kad nėra čia dėl ko stūgauti ir bandys išsitempti į miestą, geriau tegul eina namo, nes sugadins visą savigailos seansą.

4. Spjauk į jį.

Stenkis, kad ašarojimo procesas neužtruktų ilgiau nei iki pirmadienio ryto. O tada ryžtingai pasipudruok paakius, apsivilk trumputį sijoną ir pažvelgusi į veidrodį tark: “Ir kas jis toks, kad turėčiau dėl jo lieti ašaras?” Šiuo etapu į pagalbą pasitelkti drauges būtina.

Pageidautina ne tas pačias, kurios tavęs gailėdamos kartu ašarojo. Dabar praverstų bent pora kietų ciniškų feminisčių, kurios įteigtų, kad joks vyras nevertas nė vienos tavo ašaros. Gurkšnodamos vyną galėsite išnarstyti jį po kaulelį. Jeigu tu neįstengsi nieko bloga prisiminti, būk rami: draugės tikrai primins. Kaip juokingai jis valgydavo žuvį. Kaip idiotiškai atrodė su savo naujaisiais batais. Kaip tas niekšelis pamiršo tavo gimtadienį. Kaip tavo drauges pavadino kvailomis vištomis. Šio etapo reziumė turėtų būti toks: “Tau pasisekė, kad jis laiku tave paliko”.

5. Pasijuok iš savęs.

Jei gebi pasišaipyti iš savęs, vadinasi, iš tiesų susigrąžinai sveiką protą. Pačios idiotiškiausios ir labiausiai skaudinusios praeities situacijos vieną dieną tampa juokingos. Jei gali nuoširdžiai juoktis, vadinasi, tai iš tiesų virto praeitimi. Humoras — tarsi saugiklis, kurį įjungiame, kad neišeitume iš proto. Atsargiai! Nesupainiok šio etapo su ankstesniuoju — dabar turėtum juoktis iš savęs, o ne iš jo.

Kokia buvai kvailė, kai su yla rankoje sliūkinai prie jo automobilio padangų. Arba tada, kai skambinėjai jam laistydama ašaromis telefono ragelį. Šis metodas ne tik padeda pasveikti, bet ir pritraukia kitus žmones. Sveika autoironija visada patrauklesnė nei verkšlenimas.

6. Atleisk jam ir sau.

Gebėjimas atleisti — pats tikriausias susitaikymas su savimi, juo ir tikrove. Juk jis nekaltas dėl išblėsusių jausmų. Tačiau ir tu nekalta, kad nepateisinai jo lūkesčių. Tiesiog likimas jums nelėmė būti kartu. Galbūt nutrūkę santykiai apsaugojo jus nuo dar didesnės blogybės. O jei jūsų akys būtų atsivėrusios tada, kai namie strykčiotų pora vaikučių?

Deja, kai kurios moterys šį etapą tiesiog prašoka ir net sukūrusios šeimą neįstengia atleisti buvusiajam. O kai kurioms, atvirkščiai, — pavyksta paversti savo buvusiuosius draugais. Tačiau COSMO šį variantą vertina skeptiškai: nuoširdžiai draugauti, klausytis jo naujų meilės istorijų ir nebandyti susigrąžinti praeities pavyksta nedaugeliui. Dažniausiai bandymas likti draugais tik nubloškia viską į nulinę stadiją (žiūrėk iš pradžių).

7. Imkis veiklos.

Nelaiminga meilė daugeliui moterų tampa puikiu stimulu siekti karjeros, mokytis naujų dalykų, tobulėti. Iš pradžių jos tai daro tik bandydamos užsimiršti, tačiau vėliau veikla išties ima užpildyti jų laisvalaikį taip, kad nebelieka laiko svaičioti apie praeitį. Tinka viskas: gali pradėti lankyti italų kalbos kursus, šokti argentinietišką tango, lankyti jogą, sportuoti.

Tai ne tik atitrauks tave nuo liūdnų minčių, bet ir praplės akiratį bei (tai ne mažiau svarbu) laiduos naujų pažinčių. Šiuo etapu geriau vengti to, ką darydavote kartu: lenk ratu barus, kuriuose šokote iki paryčių, ir čiuožyklas, kur jis tave išmokė balansuoti su pačiūžomis. Gal ir jautiesi pakankamai stipri, kad įveiktum netikėtai plūstelėjusius prisiminimus, bet kam be reikalo eikvoti jėgas?

8. Įsimylėk.

Norint visiškai pasveikti, nepakanka uždaryti durų į praeitį — reikėtų atverti duris į ateitį. Nedaryk to priverstinai: jei tebegedi, geriau naujų vaikinų neieškoti. Pati nepajusi, kaip užnuodysi naujuosius santykius praeities nuoskaudomis.

Retas vaikinas santykių pradžioje pasiryžęs tapti tavo nuodėmklausiu. Jis paspruks, o tu dar giliau panirsi į saviplaką, nutarusi, jog niekas tavęs nenori ir esi neverta meilės. Tačiau ir nuostata visi vyrai kiaulės dabar ne mažiau pavojinga.

Nebūtina kaip akis išdegusiai ieškoti meilės pakaito, tačiau aklinai užtrenkti durų taip pat neverta. Gamta nemėgsta tuštumos, tad būtinai kyštelės kitą šansą. Mažutis testas: jei eidama gatve su naujuoju draugu nesvajoji sutikti senojo, vadinasi, esi visiškai pagijusi.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis