5 įdomūs faktai apie moterišką orgazmą

„Prieš kelerius metus man pasidarė įdomu, kodėl moterų seksualumą taip dažnai vadina paslaptingu. Nejaugi moterys iš tiesų tokios sudėtingos? Ar mes taip tik galvojam, nes atsispiriame nuo vyriško seksualumo?“ - sako amerikietė Sarah Barmack, 3 metus tyrinėjusi moteriško orgazmo fenomeną.

Orgazmai būna skirtingi

Tyrimai rodo, kad moterys orgazmą patiria maždaug 58% atvejų, tuo tarpu vyrų rodikliai kur kas aukštesni - kone 95%. Įdomu tai, kad lesbiečių porose šis rodiklis šokteli iki 75%. Išvada peršasi savaime: moterys geriau supranta moteris, tad jei vyrukai labiau patobulintų savo techniką...

Prieš orgazmą dažnai būna pauzė

Labai dažnai prieš orgazmą būna savotiškas atoslūgis, kuomet atrodo, kad nieko gero iš to nebus. O tuomet užplūsta antroji susijaudinimo banga ir galiausiai pasiekiamas didysis O. Tai visai normalu.

Klitorius turi kojeles

Klitorius kažkuo primena ledkalnį: didžioji jo dalis pasislėpusi ir matoma tik pati viršūnėlė. Klitoris turi kojeles, apgaubiančias vaginalinį kanalą, o pats jis gali padidėti ar sumažėti kaip ir penis susijaudinimo metu. Tad ir malonumas priklauso nuo to, kaip jį stimuliuosi.

Orgazmas gali būti daugkartinis

Mokslininkai niekaip negali įminti mįslės, kaip kai kurioms moterims pavyksta pasiekti daugkartinį orgazmą. Tu tik įsivaizduok, koks tai neįtikėtinas jausmas, kuomet iš eilės tau pasikartoja 5, 10 ar net 20 orgazmų! Tiesą sakant, ir pačios tai patyrusios moterys dažniausiai negali paaiškinti, kodėl taip nutiko ir ką kitaip jos darė.

Moterų orgazmas gali būti emocinis

Moterys kur kas dažniau patiria orgazmą sapnų metu, nei vyrai. Tai leidžia daryti išvadą, kad moterų pasitenkinimas labiau susijęs su emocijomis, nei su fiziniais veiksmais. Kai kurie seksualinio gyvenimo ekspertai tikina, kad galima išmokti orgazmą prisišaukti vien mintimis, be jokių fizinių prisilietimų.

Parašyk Redakcijai

Čia pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų.

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis