Kaip elgtis, jei vyras pasidarė abejingas ir neberodo dėmesio

COSMO skaitytoja susidūrė su dažnai pasitaikančia santykių problema - vyro jausmai, regis, pasikeitė. Siūlome paskaityti, ką apie šią situaciją mano santykių ekspertė Inga.

Mano vyras pasidarė abejingas man. Mieliau žiūri TV negu kalbasi su manimi. Anksčiau apkabindavo, pabučiuodavo, o dabar to nebėra. Kai klausiu ar nebenori būti su manim, ar nori skirtis,– sako norintis būti kartu, bet pavargęs nuo visko. Kartais rėkte išrėkia, kad palikčiau jį ramybėje. Sako, kad myli mane, bet kas iš to, jei anot jo aš kartais loju kaip šuo, seku jį ir tikrinu jo telefoną bei kompiuterį.

Mūsų abiejų praeitis labai baisi, bet norėjome abu atsitiesti ir kurti gyvenimą kartu, iš naujo (abu turėjome po vieną santuoką). Kartais manau, kad jis vis dar myli buvusią žmoną. Nors prisiekinėjo meilę man iki gyvenimo galo. Kalbėjausi su juo daug kartų, bet taip ir nesupratau, ko nori jis.

Noriu būti su juo, noriu gražių santykių, bet esu pasimetus. Sakė karštai mylintis, tačiau pastaruoju metu esu jam nulis. Kartais atrodo, kad nekenčia manęs. Abu smarkiai depresuojam. Noriu iš jo aiškaus atsakymo dėl tolimesnių santykių, bet jis tyli. Gal nori, kad aš pati susiprasčiau? Seksas būna gal du kartus per dvi savaites ir man atrodo labai šaltas. Kartais jis pasako, kad manęs labai norėjo, bet tylėjo. Tai mane visai išmuša iš vėžių. Nežinau ką daryti, kaip elgtis toliau? Prašau patarkite.

ATSAKO SANTYKIŲ EKSPERTĖ
Inga Aukštakojienė
Tobulasjausmas.lt autorė

Tai labai dažnai pasitaikanti santykių problema ir nesusikalbėjimo pavyzdys. Kodėl taip nutinka? Apie viską iš eilės...

Neapkabina, nepabučiuoja, kaip anksčiau... Santykiai, nėra objektas, kuris turi apibrėžtą formą, tūrį, spalvą, konsistenciją ar kvapą. Tai lyg gyvas organizmas, kuris laikui bėgant vystosi, formuojasi, perauga į vienokią ar kitokią formą. Tai organizmas, kuriam įtaką daro dvi tarpusavyje sąveikaujančios asmenybės, laikas, aplinkybės, gyvenimo situacijos ir panašiai.

Norėti, kad viskas būtų taip, kaip buvo anksčiau, tolygu norėti, kad jūsų gimęs vaikas visuomet liktų tuo mielu kūdikėliu, kuris kaskart savo bedante šypsena priverčia jūsų širdį alsuoti iš laimės ir meilės. Kitaip tariant – šis noras nėra logiškas ir neturi galimybės realizuotis realybėje.

Mano nuoširdus patarimas – nustokite lyginti savo dabartinius santykius su santykių pradžios etapu. Nustokite lyginti partnerį su tuo, koks jis buvo tada, kai jį veikė pirmapradė aistra ir noras jus užkariauti. Išvengdama tokio pobūdžio lyginimo jūs išsyk išvengsit nemažai susikurtų problemų.

Mano vyras pasidarė man abejingas. Mieliau žiūri TV negu kalbasi su manim... Mes negalim matuoti partnerio abejingumo nei pagal tai, kaip jis mėgsta atsipalaiduoti po darbo, nei pagal tai, koks yra jo poreikis kasdieniniam bendravimui. Yra žmonių, kurie mėgsta grįžę namo išsikalbėti, išsipasakoti savo partneriui apie visus dienos įvykius. Bet yra žmonių, kurie ne tik neturi poreikio kalbėti apie kasdienybės batalijas, bet juos netgi erzina antros pusės kalbėjimas.

Tai priklauso nuo individualios asmenybės ir neturi nieko bendro su meile savo partneriui. Jei jums reikia bendravimo, o jūsų partneris nepasižymi šia savybe - iš to gimsta problema. Vienas jaučiasi atstumtas ir nereikalingas, nes su juo nebendraujama. Kitas jaučia susierzinimą dėl to, kad jam trūksta tylos ir ramybės. Viena pusė jaučiasi nelaiminga, nes jos lūkesčiai nėra išpildyti, kita pusė nemoka paaiškinti savo veiksmų ir susierzino.

Kaip išspręsti šią problemą?

1. Turite suvokti, kad partnerio asmeninės savybės niekaip nėra susijusios su jo jausmais. Šis suvokimas padės jums išvengti skaudulių ir neteisingų jo elgesio (šiuo atveju - būdo) interpretacijų.

2. Turite suteikti partneriui asmeninę erdvę, nesikėsinti į ją. Tai labai svarbu, jei norite išlaikyti sveikus, pagarba ir meile grįstus santykius. Niekam nepatinka įkyrūs žmonės. Įkyrumas gali nužudyti net karščiausią meilę ir pagarbą žmogui – nepamirškit to!

3. Reikia turėti asmeninį gyvenimą. Tokiais atvejais kaip jūsų, aš patariu susirasti tokį žmogų (draugę, bendradarbę, kaimynę ir pan.), kuris, kaip ir jūs, turėtų poreikį kasdieniniam bendravimui. Ir jūs turėsite su kuo po darbo pabendrauti, ir jūsų vyras bus laimingas, kai iš jo nebus reikalaujama to, ko jis negali duoti.

Klausiu ar nebenori būti su manim, ar nori skirtis... Jei vyras prisiekinėjo jums meilę iki gyvenimo pabaigos, vadinasi jūs esate tokia moteris, šalia kurios jis įsivaizduoja savo gyvenimą kartu. Šaltas seksas kas dvi savaites ir jo žodžiai apie tai, kad geidė jūsų, bet nedrįso prieiti, taipogi kalba apie tai, kad jūs esate geidžiama moteris, bet atstumiat jį savo būdu, dėl ko galimai jis užspaudžia savo jausmus ir atsisako fizinio artumo. Seksas vyrams ne visuomet tik instinktų tenkinimas. Šis veiksmas dažnam vyrui susijęs su meilės raiška moteriai. Iš to ir gaunasi, kad žiūri į jus ir mato geidžiamą moterį, bet ištampytos emocijos atimą norą suartėti su jumis.

Jūsų nepasitikėjimas juo (telefono tikrinimas), nepasitikėjimas savimi (manymas, kad jis vis dar myli buvusią žmoną), reikalavimas iš jo to, ko jis negali duoti (nuolatinio bendravimo), manipuliacijos aukos vaidmenimi (tu man abejingas, mieliau žiūri TV, nei kaliesi su manimi) realiai gali santykius nuvaryti į aklavietę, kai viskas ko jam norėsis tai tik atgauti gyvenimo ramybę, kurios gyvenant su jumis jam trūksta.

Kartais atrodo, kad nekenčia manęs. Abu smarkiai depresuojam. Noriu iš jo aiškaus atsakymo dėl tolimesnių santykių, bet jis tyli, gal nori, kad aš pati susiprasčiau. Liaudyje yra posakis: nuo meilės iki neapykantos tik vienas žingsnis. Iš tiesų, niekas kitas negali mūsų įpykdyti ir sukelti emocijų audras taip, kaip tas, kurį mes mylim.

Laiške jūs rašot, kad jis prisiekinėjo jums meilę, sako, jog nori būti kartu, bet jums to negana - jūs vis tiek norit sužinoti tai, ką jis jau pasakė. Ar jūsų manymu jis turi kas kartą vėl visa tai pakartoti, vos tik užsimanys pažiūrėti TV vietoj bendravimo su jumis? O galbūt verta atsigręžti į save ir pamąstyti, kodėl man reikalingas nuolatinis meilės patvirtinimas? Kodėl aš netikiu jo ketinimais ir nesijaučiu saugi? Ar aš turiu realaus (neišgalvoto) preteksto juo nepasitikėti ir netikėti jau išsakytais meilės žodžiais? Kodėl aš juo netikiu ir reikalauju patvirtinimo? Pamąstykit apie tai. Gal visa tai atspindi jūsų asmenines psichologines problemas, kurias įgijote praeituose santykiuose? Tokiu atveju, kol jų neišspręsite, tol nesijausit laiminga dabartiniuose santykiuose.

Meilė turi skirtingas kalbas ir skirtingi žmonės skirtingai ją reiškia. Tai, kad jūsų partneris neturi poreikio komunikuoti, švelniai glaustytis ir bučiuoti, dar nereiškia, kad jis jūsų nemyli. Pabandykite globaliau paanalizuoti jo veiksmus jūsų atžvilgiu. Pasiskaitykite literatūrą, kurioje aprašomos meilės kalbos.

Pabandykit išsiaiškinti, ar jūsų prielaida apie tai, kad jis jums tapo abejingas yra pagrįsta ir jūs nerandate jokių meilės apraiškų, ar vis tik šią problemą sukūrė jūsų mąstymo ideologijos, praeitų santykių patirtis, bei jo reakcija į jūsų priekabiavimus.

Jei nežinai kaip pasielgti susiklosčiusioje situacijoje, ar nesupranti kodėl vienaip ar kitaip elgiasi tavo antra pusė, siųsk savo problemos aprašymą mums arba rašyk tiesiogiai Ingai. Į visus skaitytojų klausimus bus atsakyta COSMO portale ar privačiai į pateiktą el.paštą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis