Santykių ekspertė: kaip netapti vyrų seksualinių manipuliacijų aukomis

Turbūt nerasime nė vieno vyro, kuris rodytų dėmesį ir siektų jam seksualiai nepatrauklios moters. Jei vyras parodė tau dėmesį ir panoro su tavimi susipažinti, gali būti tikra, vizualiai tu jam esi seksuali ir dirginanti jo instinktus daugintis.

Tuo tarpu merginos atsako į rodomą dėmesį vyras neturėtų vertinti kaip savaime suprantamo įrodymo, esą seksualinė trauka yra abipusė. Nepriklausomai nuo seksualinio patrauklumo, moterims patinka vyrų dėmesys. Moters paklausa, populiarumas partnerių rinkoje turi tiesioginės įtakos jos savivertei ir pasitikėjimui savimi. Moterims patinka žinoti ir jausti, kad vyrai jų geidžia, tačiau... atsiduoti aistros malonumams jos neskuba.

Savo prigimtimi moterys sutvertos kitaip nei vyrai. Seksas joms reiškia ne tik kūniškus malonumus. Tai savotiškas savęs atidavimas - atsidavimas vyrui, kuriuo pasitiki, tiki ir tikiesi už tai gauti kažką mainais. Kokie tie mainai? Jausmai, santykiai, šeima – tai, apie ką svajoja kiekviena moteris galvodama apie vyrus. Ne šiaip sau prostitucija yra išskirtinai moteriška „specialybė“. Vyrai ima (paėmiau ją = pasimylėjau su ja), perka, deda pastangas įvilioti geidžiamą moterį į lovą. Tuo tarpu moterys atsiduoda, parsiduoda ir visaip matuoja vyro vertę prieš lytinę sueitį su juo.

Kad jaustųsi seksualios ir geidžiamos, moterims pakanka vien tik vyrų dėmesio. To pakanka jausti savo moteriškumo galią vyrų pasaulyje. Tuo tarpu vyrams vyriškumo jėga atspindi jų gebėjime suvilioti ir seksualiai patenkinti moterį. Štai todėl jie imasi įvairių gudrybių, norėdami įsivilioti moterį į lovą.

Turbūt kiekviena moteris nors kartą gyvenime yra susidūrusi su vyrų manipuliacijomis, siekiant seksualiai su jomis suartėti. Ir kiekviena veikiausiai žino, kokie neigiami jausmai ir energijos nuostoliai yra patiriami, kai jos užkimba ant donžuano kabliuko ir patikėjusios vyro rimtais ketinimais, tampa jo seksualiniu žaisliuku. Ištrūkti iš to žaidimo – ganėtinai sunku. Atsidavusi ir patikėjusi moterų meile besimaitinančiu donžuanu, moteris tampa savo naivumo įkaite. Kas kartą atsiduodama jam, mainais ji tikisi meilės ir rimtų santykių su perspektyva sukurti šeimą.

Kartais su tokiomis viltimis moterys pragyvena ir metus, kitus. Paaukoja gražiausius savo jaunystės metus tam, kuris ja tik naudojosi, o finale moterys lieka psichologiškai sugniuždytos. Tam, kad nepapultų į šiuos spąstus, moteris turi mokėti atitinkamai sureaguoti į vyrų bandymus manipuliuoti, siekiant kuo greičiau ją įsiversti į lovą.

Taigi, pagrindinės vyrų manipuliacinės frazės ir kaip joms atsispirti:

„Atvažiuok pas mane. Išgersim vyno, pažiūrėsim filmą, aš tau pagaminsiu savo firminį patiekalą, padarysiu masažą ir pan.“

Kiekviena mergina ir moteris turi žinoti: jei vyras kviečia pas save į svečius (ar pats siūlosi pas merginą į svečius) – jis visuomet tikisi gauti sekso. Visuomet! Jei jau sutinkate su svečiavimosi idėja, būkit pasiruošusi seksualinei sueičiai arba psichologiškai atlaikyti jo ryškų nusivylimą (ir tolimesnius nusivylimo padarinius), atstūmimo atveju. Tad, jei dar nesate pasiruošusi su nauju pažįstamu seksualiai suartėti, geriau svečiavimosi idėją iškart taktiškai atmesti:

- „Mielai išgerčiau vyno (pavakarieniaučiau ar pažiūrėčiau filmą) tavo draugijoje, bet namų erdvė yra tai, nuo ko aš norėčiau atsiriboti. Juk mes dar spėsim pasibūti namų aplinkoje, tiesa?“ – tokiu atsakymu jūs ne tik subtiliai atsisakote jo pasiūlymo, bet tuo pačiu parodote palankumą jam bei išprovokuojate jo požiūrį apie jūsų santykių perspektyvą. Iš jo tolimesnio atsakymo jau galėsite spręsti, ar esat vyrui įdomi tik kaip seksualinis objektas ar jis nieko prieš su jumis leisti laiką nepriklausomai nuo to, kad aplinka nebus palanki lytiškai santykiauti.

„Seniai turėjai santykius, kaip tu gali gyveni be sekso? O gal tu esi šalta moteris? Tuomet man tokios nereikia.“

Ši manipuliacija provokuoja moterį įrodinėti, kad ji yra seksualiai sveika moteris, kuriai reikia vyro. Dažniausiai ją naudoja vedę vyrai arba tie, kuriems iš tos moters reikalingas tik seksas ir nieko daugiau. Vyrai bando įtikinti moterį pasimėgauti neįpareigojančiais santykiais, kol jos gyvenime atsiras rimtas vyras. Neva seksas – kaip maistas, kurio reikia visiems. Ir jei moterie, tau jo nereikia – tai su tavim ne viskas yra gerai.

Moterys, kurios pasiduoda šiai provokacijai, save įtikina, kad sekas joms reikalingas lygiai taip pat, kaip ir vyrui. Tai padeda išlaikyti psichologinę pusiausvyrą dėl to, kad vyrui ji reikalinga tik seksui. Tačiau giliai viduje jos jaučia vien tuštumą. Joks seksas nepakeis moters troškimo mylėti ir būti mylimai. Moteris, kuri nenori papulti į seksualinio išnaudojimo spąstus, turėtų tvirtai atremti šią manipuliaciją:

„Aš nesu vyras. Mano fiziologija nereikalauja seksualinės iškrovos. Sekso aš užsimanau tik tada, kai įsimyliu ir jaučiuosi mylima“. – Tokia merginos pozicija sekso medžiotojams aiškiai leis suprasti, kad ši mergina nėra tas variantas, kurį gali lengvai apsukti apie pirštą.

„Tai juk toks malonumas, kaip gali to nenorėti? Ar tau seksas nepatinka? Man tai patinka ir aš norėčiau moters, kuriai taip pat, kaip ir man tai patiktų“.

Tai šiek tiek švelnesnio pobūdžio manipuliacija, nei buvo prieš tai. Ją dažniausiai naudoja vyrai, kuriems seksas santykiuose užima svarbiausią vietą, tad nuo jo jie ir linkę pradėti naują pažintį. Taip sakant, jie nori pažinti moterį seksualiai ir tik po to mąstyti ar ji tinkama tolimesniems santykiams. Taipogi šiais kategorijai priklauso tie, kurie jau nudegė ankstesniuose santykiuose dėl skirtingo seksualinio libido. Arba tie, kurie įsižeidžia dėl atstūmimo ir bando savo nepasitenkinimą išreikšti suabejodami merginos seksualumu.

Kaip geriausia atsakyti tokiu atveju? Sukompromituoti per greitą vyro troškimą seksualiai suartėti:

„Taip, seksas yra malonumas. Ir man jis labai patinka. Bet tai toks malonumas, kuris tiesiogiai susijęs su intymumu. Neįsivaizduoju, kaip galima norėti mylėtis su žmogumi, kurio visai nepažįsti?“ – Toks atsakymas pažadins vaikino smalsumą seksualiai patyrinėti tą, kuri nesibodi seksualiniais malonumais, tad mielai suteiks šiek tiek laiko pažinti vienas kitą.

„Aš kol nepasimyliu, tol neįsimyliu“.

Tai gudri provokacija, kuri savaime sako: „aš noriu tave įsimylėti“. O kuri mergina nenori, kad ją įsimylėtų? Šią frazę geriausia atremti koketišku ir provokuojančiu atsakymu:

„O aš kol neįsimyliu, tol nepasimyliu.“ – Jei vaikinas nėra suinteresuotas mergina vien dėl seksualinio pasitenkinimo, jis mielai priims šį iššūkį ir padarys viską, kad mergina jį įsimylėtų.

„Pažiūrėk, kaip aš tavęs noriu!“

Šią manipuliaciją vyrai naudoja tuomet, kai jų seksualinis susijaudinimas būna akivaizdžiai matomas. Vyrams atrodo, kad jų erekcija yra toks „komplimentas“, kurio moteris neturėtų atmesti. Ir iš tiesų, dažnai moteriai sunku nepriimti tokio „komplimento“. Bet, jei moters savivertė nepriklauso nuo tokių komplimentų, ji tikrai mokės nuraminti įsiaudrinusi aistruolį:

„Daug kas manęs nori. Jei aš mylėčiausi su kiekvienu manęs užsimaniusiu, kuo aš būčiau geresnė už viešnamio madam? Negi tu norėtum mylėtis su tokia, kuri atsiduoda visiems jos geidžiantiems? Nemanau...“ – Tokia pozicija vienus gali atstumti, kitus atvirkščiai – įkaitinti. Savimi pasitikintys vyrai mėgsta iššūkius ir tokias moteris, dėl kurių reikia pasistengti, norint ją įsivilioti į lovą. Na, o tie, kuriuos įžeis toks moters atsakymas, nėra moteriai didelis praradimas.

Pastaba: vyrai išgirdę palyginimą su visais kitais dažniausiai atsako: „aš nesu visi kiti“ ar kažką panašaus. Visiems atrodo, kad jie yra ypatingi: „visus kitus gali atstumti, bet tik ne mane! Aš kitoks ir su manimi turi būti pasielgta kitaip!“ Žmogaus ego neleidžia jam kukliau save vertinti. Tačiau moterims tai skamba lyg svarus argumentas – „jis kitoks! Vadinasi man negresia stereotipinė pažinties baigtis ir aš galiu jam atsiduoti“. Bet tai tėra iliuzija ir moralinių pagirių nepavyksta išvengti post factum.

Tad būkit pasiruošusios atremti tą magišką argumentą „aš ne toks, kaip visi kiti“:

„Aš tikiu, kad tu ne toks, kaip visi ir tikrai neįsižeisi, jei šiandien mes nepasimylėsim. Tikiu, kad esi ypatingas ir tavo geismas man nėra vien tik instinktais paremtas. Suteik man laiko įsitikinti, kad aš ne be reikalo patikėjau tavo ypatingumu.“ – Toks atsakymas stimuliuoja vyrus įrodyti savo išskirtinumą ir pateisinti moters tikėjimą jo ypatingumu. Tad net ir nepasimylėjęs, po tokių žodžių jis jausis pakylėtas vien dėl to, kad moteris tiki jo ypatingumu.

„Aš gi matau, kad tu irgi nori. Esam suaugę žmonės, nesilaužyk, lyg būtum nekalta mergelė. Mums bus gera. Nestabdyk!“

Vyrai iš tiesų negali suprasti moterų stabdžių, kai akivaizdžiai abiem aišku, kad jie geidžia vienas kito. Jų logikoj nėra atsakymo, kaip galima geisti ir tuo pačiu nenorėti pasimylėti. Vieni tai priima kaip žaidimą, kaip dar labiau įaudrinančią provokaciją. Kitiems tai atrodo lyg erzinantis pasityčiojimas. Vienu ar kitu atveju - sustabdyti įsiaudrinusį vyrą nėra taip lengva. Ypatingai tuo atveju, kai mergina leidžiasi bučiuojama ir glamonėjama.

Tad, jei jau leidžiat sau pasimėgauti aistringais bučiniais ir glamonėm, bet morališkai dar nesat pasiruošusi seksui, pasistenkit, kad aplinka nebūtų palanki lytiniam aktui atlikti. Kitu atveju nemosikuokit buliui su raudona vėliava, neerzinkite alkano liūto, sultingu mėsos gabalu, nebūkite naivi avelė, kuri tikisi likti sveika įlindusi į vilko urvą. Ne kiekvienas vyras yra pajėgus sustoti, ne kiekvienas gali rasti savyje valios atsiplėšti nuo moters, kuri leidosi gundoma.

„Man labai sunku. Senai turėjau moterį, o čia aplink visos išsirengusios vaikšto. Negaliu susikaupti. Reikia kažkur garą nuleisti. Sunku man. Mažule, tu esi vienintelė, kuri galėtų man padėti“.

Šia manipuliacija vyrai nori sudirginti moters užuojautą, norą pasirūpinti vargšu žmogumi, kuriam reikalinga pagalba. Neretai merginos užkimba ant šio kabliuko. Suveikia įgimta motiniška prigimtis pasirūpinti vyru, kuris šaukiasi jos pagalbos. Taipogi įsijungia ir konkurencinė kova dėl dėmesio. Juk aplink jį sukasi moterys: „jei nepadėsiu aš - padės kita“. Šio pobūdžio giesmes dažniausiai gieda donžuaniško tipo vyrai, mokantys meistriškai sudirginti jautriausias moters psichologijos stygas. Tad būkite budrios ir į šį pagalbos šauksmą atsakykite:

„Vargšelis, užjaučiu tave. Asmeniškai aš kaifuoju, kai aplink mane vaikšto išsirengę vyrai ir geidulingai žiūri į mano apnuogintas šlaunis. Deja aš neteikiu greitosios pagalbos paslaugų ir niekaip negaliu tau padėti“.

„Tavo atsiųstos nuotraukos taip įkaitino mane... Negaliu apie nieką kitą galvoti. Visos mintys sukasi tik apie tave ir tavo gražų kūną. Tu tokia graži, tokia žavinga ir seksuali... Noriu tave visą išbučiuoti. Atvažiuok pas mane. Aš beprotiškai trokštu tavęs!“

Pažintyje, kuri prasideda internetu, neapsieinama be nuotraukų keitimosi. Jei mergina savo patrauklumu sudirgina vaikino mintis, tai net nereikia erotinių fotografijų tam, kad savo įsiaudrinusioje vaizduotėje vaikinas ją matytų nuogą. Žodžiai apie tai, kaip kažkas apie tave kiaurą dieną galvoja - maloniai glosto savimeilę. Klausyti apie tai, kokia esi graži, seksuali ir geidžiama, patinka kiekvienai merginai. O tas, kuris gieda tokiomis natomis, tampa pačiu nuostabiausias ir tobuliausias žmogumi.

Sunku tokiam neatsiduoti po pirmojo „labas“, bet... įmanoma. Pakanka tik žinoti, kad šias kalbas gimdo ne tavo asmenybės grožis, ne tavęs, kaip žmogaus jis geidžia, o tavo kūno, nes jis dirgina jo instinktus daugintis. Tad jei nenori būti tik gražus kūnas ir tenkinti įsiaudrinusio Romeo geidulius, suteik sau laiko įvertinti, ar tavo asmenybės patrauklumas yra toks pats geidžiamas, kaip ir tavo kūnas:

„Ah koks tu romantiškas ir svajingas. Norėčiau kuo ilgiau su tavimi pasimėgauti tuo nuostabiu, romantišku laikotarpiu, kai vien nuo minties apie artumą gali išsyk susijaudinti. Būk geras, neatimk iš manęs šio malonumo. Neskubėk raškyti uogų, kol jos neprinoko“. – Jei vaikinas nėra makaronų fabriko direktorius, o iš tiesų savyje turi lyriškumo savybę ir merginos grožis suteikia jam galimybę pasireikšti, jis neišsižadės pažinties su ja vien dėl to, kad ši nepatenkino jo geidulių iškarto. Bet jei visi tie ditirambai suskambėjo tik siekiant savo tikslo suvystyti tave ir seksualiai tavimi pasinaudoti – prašymas neskubinti įvykių suerzins vaikiną ir jis išsyk atšals, nustos rodyti dėmesį ir peršoks ant kitos aukos.

Tokios būtų populiariausios manipuliacijų schemos ir optimaliausi būdai joms atsispirti. Pabaigai norėčiau pridurti: santykių periodas iki pirmos seksualinės sueities išties nemažai pasako apie vaikinų ketinimus ir požiūrį į merginą. Tačiau jei jums senai nebe šešiolika, ilgai tempti gumą taipogi nėra geras sprendimas. Entuziazmas užkariauti moterį ima slopti. Vyrai pradeda jaustis negeidžiami. Pradeda manyti, kad moteris su juo tik žaidžia ir tyčiojasi. Tad nenustebkit, jei staiga jis ims ir vieną dieną tyliai, be paaiškinimo išnyks iš jūsų gyvenimo, nors dar prieš savaitę jums atrodė, kad esate jo svajonių dama...

ATSAKO SANTYKIŲ EKSPERTĖ

Inga Aukštakojienė

Tobulasjausmas.lt autorėJei nežinai kaip pasielgti susiklosčiusioje situacijoje, ar nesupranti kodėl vienaip ar kitaip elgiasi tavo antra pusė, siųsk savo problemos aprašymą mums arba rašyk tiesiogiai Ingai. Į visus skaitytojų klausimus bus atsakyta COSMO portale ar privačiai į pateiktą el.paštą.

Parašyk Redakcijai

Čia pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų.

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis