Psichologas: kodėl reikia vengti vyrų, ieškančių silpnų moterų

Mūsų kolegos iš Cosmo.ru dalinasi straipsniu, kuriame psichologas Pavelas Zygmantovičius siūlo atidžiau pažvelgti į stipraus vyro ir silpnos moters santykius. Kokie pavojai tyko renkantis stiprų vyrą ir kas slepiasi po vyro troškimu rasti silpną partnerę?


Dauguma moterų tirpsta girdėdamos vyrų žodžius, esą moteris turi būti silpna, o vyras - rūpestingas ir vyriškas, galintis ja pasirūpinti. Tai tarsi masalas, kuriuo priviliojamas grobis. O grobis skirtas tam, kad būtų suvalgytas.


Kam vyrui reikalinga silpna moteris?


Štai jums gyvenimo tiesa: minėtieji vyrai neieško silpnų moterų. Jie ieško paklusniųjų. Tokie vyrai dėl tam tikrų priežasčių moka arba paklusti patys, arba priverčia paklusti kitus. „Susitarimo“ varianto jie kažkodėl nepripažįsta. Savaime suprantama, patys paklusti jie nenori, todėl belieka kitas variantas - ieškoti tos, kuri paklustų jiems. Visa tai įvelkama į gražius žodžius apie moterų silpnumą. Paklusni moteris nesipriešina, ji klauso ir daro tai, kas jai pasakoma, ją lengva palenkti. Jei tu nemoki ieškoti kompromisų, o pats nenori nusileisti - tai yra vienintelis tinkamas variantas.


Taigi būkime sąžiningi: silpnų moterų ieško ne stiprūs vyrai. Silpnų moterų ieško valdingi vyrai. O tarp šių sąvokų yra didelis skirtumas: stiprus - nebūtinai valdingas, o valdingas - nebūtinai stiprus. Užtai valdingas visuomet reikalauja jam paklusti.


Rūpestis? Nemanau...


Tokie vyrai tikina, kad rūpinsis... Tačiau žodžiai ir realybė dažnai eina skirtingais keliais. Įprastai tokiuose santykiuose moterys nesulaukia rūpestingumo. Viskas, ką jos gauna, tai globa. Rūpestingumas - tai dėmesys kito žmogaus poreikiams ir norams. Globa - tai pasirūpinimas tuo, kuris negali pasirūpinti pats savimi. O silpna moteris savimi pasirūpinti negali. Paprastai kalbant, vyras už ją nuspręs, ką daryti. Ką jai rengtis, kur eiti ir su kuo bendrauti. Ir viskas paremta paprastu principu: ji silpna, o jis stiprus ir turintis ją globoti. Tik neapsigaukite ir nesupainiokite to su rūpesčiu.

Moterys tuo tarpu naiviai tiki, kad vyras darys tai, kas malonu jai. Nė velnio. Vyras darys tai, kas jam atrodo teisinga. Ir jeigu jam atrodo teisinga neleisti susitikti su draugėmis, jis ir neleis. O visa tai bus įvilkta į rūpesčio popierėlį - juk tai tik dėl tavo pačios gerovės.


Už nepaklusnumą reikia mokėti


Nė vienas žmogus negali būti nuolankus amžinai - tokia ta mūsų prigimtis. Mums būtina pasirinkimo laisvė (bent jau tam tikruose rėmuose). Jei tos laisvės neturime, anksčiau ar vėliau pradedame priešintis. Ir minėtosios moterys kažkuriuo metu nepaklūsta, nusprendžia padaryti taip, kaip mano esant teisinga. Pavyzdžiui, eina susitikti su draugėmis, kurios vyrui nepatinka arba atsisako sekso, nes tiesiog nenori. Stiprus vyras supras. Valdingas vyras tai įvertins kaip paprasčiausią nepaklusimą. Jo akimis žiūrint, tai nukrypimas nuo teisingo moteriško elgesio. Ne tokią moterį jis rinkosi ir ne tokius santykius kūrė. Tokiais atvejais keliai yra du - paleisti arba pažaboti. Valdingi vyrai renkasi antrą kelią, nes jie juk valdingi.


Nežinau, ar jums teko sutikti moterų, kurių santykiuose gyvavo devizas „O nereikėjo prieštarauti!“ Aš savo praktikoje tokių moterų mačiau daug. Švelniai tariant, tokiame darbe nėra nieko malonaus. Matyti žmogų, kurį sumušė artimas žmogus (tik ar tikrai artimas?) vien už išsakytą nuomonę - tai siaubinga. Deja, šie vyrai šventai įsitikinę turintys teisę „pamokyti“, ir jie nemato tame nieko blogo. Standartinis pavyzdys: moteris atsisakė mylėtis, o vyras ją „pamokė“. Jis nebandė ieškoti kompromiso, nebandė kaip nors gražiai jos suvilioti, net nesusimąstė, kodėl ji gali nenorėti. Jis ją pamokė sulaužydamas du šonkaulius. Jis tiesiog puikiai žongliravo skambia ir daugelio taip pamėgsta fraze, esą „moteris turi būti silpna tam, kad jis galėtų pasijausti vyrišku“. Akivaizdu, pasijautė.


Kokio vyro ieškoti?


Jei ne stipraus, tai silpno? Pasivilkti rankogalius ir vilkti vyrą paskui save per visą gyvenimą? Žinoma, kad ne. Ieškokite vyro, kuris supranta žodį „kompromisas“. Tai labai paprasta pastebėti. Toks vyras nesistengia jūsų palenkti ar pakeisti ir jis aklai nepaklūsta jūsų norams. Jis su jumis kalbasi, leidžia jums turėti savo nuomonę ir turi savąją.


Ieškokite vyro, kuris vertina jūsų savarankiškumą ir stengiasi išlaikyti savąjį. Ieškokite vyro, kuris jums neaiškina, kaip ir ką daryti. Ieškokite vyro, kuris jus girdi ir atkreipia dėmesį į jūsų poreikius bei norus, o ne sprendžia už jus. Visa tai negarantuos jums laimės (nes niekas to negali garantuoti), bet vis dėlto sumažins šansus pakliūti į psichologinės ir fizinės prievartos spąstus, iš kurių ne taip jau lengva ištrūkti, kaip gali atrodyti žiūrint iš šalies. Netikėkite vien kalbomis. Prisiminkite, kad žodžiai „stiprus vyras ieško silpnos moters“ iš tiesų reiškia „valdingas vyras ieško paklusnios moters“. O už nepaklusnumą visuomet baudžiama.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis