Kai persekioja skaudi praeitis...

Rinkdamasi naują vaikiną gali nesąmoningai būti veikiama ankstesnės santykių patirties. Juolab jeigu skyrybų iniciatorė buvai ne tu ir vis dar tebepuoselėji jausmų eksui: ko gero, tavo širdį laimės žmogus, panašus į jį.

Santykiai, deja, ne visada būna tobuli. Gal teko išgyventi mylimojo išdavystę, gal negalėjai kentėti jo agresijos, pavydo – tokia neigiama patirtis gali įvaryti baimę kurti naujus, gražesnius ir geresnius santykius. Kaip atsikratyti skaudžių praeities šešėlių ir atverti širdį kitam vyrui?

Suprask save
Karčios patirties turinti mergina negatyvias ankstesnių santykių emocijas dažnai arba išlieja ant naujo jai dėmesį rodančio vyro, arba išvis nesileidžia į kalbas su gerbėjais. Štai aktorė Halle Berry, išgyvenusi dvejas skyrybas, taip bijojo vėl likti apgauta ir įskaudinta, kad paaukojo savo ketverius metus trukusius santykius su Gabrieliu Aubry ir nusprendė verčiau likti viena, o aktorė Jennifer Aniston rimtiems santykiams su Justinu Therouxu ryžosi tik praėjus septyneriems metams nuo skyrybų su Bradu Pittu.

Taigi skambink pavojaus varpais, jeigu sutinki, kad visi vyrai – kiaulės. Tai – pirmas ženklas, jog esi linkusi vertinti vyrus per savo nenusisekusių santykių prizmę. Nuostata vyrai – kiaulės nesąmoningai sufleruoja, kad nepasitiki žmonėmis, todėl nesi nuoširdi.

Yra ir daugiau būdų atpažinti, ar tu linkusi dėl kelių pasitaikiusių nevykėlių kaltinti viso pasaulio vyrus. Jei teko kentėti ekso pykčio priepuolius, gali pernelyg emocingai reaguoti į, pavyzdžiui, pakeltą naujojo vaikino balso toną, nes jį suvoksi ne kaip įkarštį diskutuojant, bet kaip puolimą. Jei erzino ekso abejingumas, spausi dabartinį vaikiną rodyti tau pernelyg daug dėmesio, – tarkim, skambinti po keliasdešimt kartų per dieną. Daugybė tavo keistų poelgių gali būti siejami būtent su skaudžia santykių patirtimi.

Perprask jį
Suvokusi, kad praeitis trukdo megzti naujus santykius, žengsi didelį žingsnį į priekį. Tačiau tai – tik pradžia: įsisąmoninusi, kad negalima naujo vaikino teisti už senojo klaidas, stenkis antrą kartą neužlipti ant to paties grėblio.

Atidžiai stebėk, kaip naujasis draugas bendrauja su artimaisiais, kaip apie jį atsiliepia draugai, koks jo požiūris į savo ekses. Jei atsiliepia teigiamai – tai ženklas, kad jis gerbia moteris. Taigi gerbs ir tave. Stebėdama vaikiną iš šalies lengviau įvertinsi jo bendravimo įgūdžius bei požiūrį į santykius. Tikėtina, kad jis nėra pats blogiausias, jeigu gerbia artimuosius ar yra labai vertinamas draugų.

Jeigu vis dar abejoji vaikinu, klausk savo artimųjų nuomonės. Jie linki tau tik gera, todėl gaudys kiekvieną pavojaus signalą, susijusį su tavo naujaisiais santykiais. Šiukštu nesumanyk savo nuogąstavimų ir baimių išlieti vaikinui – jis gali jaustis nepelnytai kaltinamas. Verčiau atsiverk artimiesiems ar psichologui.

Vis dėlto psichologai pataria nesieti savo laimės vien su santykiais. Stenkis gyventi visavertį gyvenimą, kuriame džiaugsmą teiktų ne tik vaikinas, bet ir mėgstamas darbas, sportas, kitokia veikla. Taip įgysi daugiau pasitikėjimo savimi ir būsi dar įdomesnė naujajam vaikinui.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis