Parodyk eksui jo vietą!

Romantiški santykiai nutrūko, bet žmogų, su kuriuo juos kūrei, ne visada paprasta pamiršti. Dar sunkiau – apsispręsti, kokią jam vietą skirti tavo tolesniame gyvenime.

Išskyrėme keturias eksų kategorijas ir kiekvienai pateikiame po keturis apibūdinimus. Jeigu trims iš jų pritari, vadinasi, su buvusiu vaikinu gali elgtis atsižvelgdama į psichologų rekomendacijas. Tiesa, paskutinis eksų atvejis labiau komplikuotas. Kita vertus, gal kaip tik jis mažiausiai dvejonių ir kelia.

Tik smagus nuotykis

Skambink jam, kai norėsi numalšinti savo aistras, jei:
– seksas su juo fantastiškas, bet visi kiti jausmai jam išblėso.
– nenori su juo eiti pietauti, šiaip rodytis viešumoje.
– kitą dieną nejauti jokių sąžinės priekaištų dėl to, kas nutiko praėjusią naktį.
– tavo širdis nepasrus krauju, jei rytoj jis paskambins ir pasakys, kad neketina daugiau su tavimi miegoti.

Taip, vienišėms irgi kyla tam tikrų norų. Ir tada turėti tokį atsarginį, laiko patikrintą variantą visai pravartu. Kol santykiai apribojami tik retais pasismaginimais, palaikyti ryšį su šios kategorijos eksu – visai pozityvus sprendimas. Kita vertus, seksas su buvusiuoju – dalykas painus. Na ir kas, kad tu jam nieko nejauti, tik potraukį, – bet gali kilti klausimas, kodėl artimesnių santykių nenori jis (ak, tos moterys!). O štai tokios mintys tikrai nestiprina tavo pasitikėjimo savimi.

Platoniškas draugelis

Išlaikyk jį kaip bičiulį, jei:
– kūniškas potraukis tarp judviejų visiškai išsivadėjęs. Net apgirtusi negalėtum su juo permiegoti.
– net tada, kai buvote drauge, jūsų santykiai labiau priminė brolio ir sesers draugystę nei audringą aistrą.
– gali ramiai klausytis pasakojimų apie dabartines jo merginas, net svarstai galimybę supažindinti jį su savo drauge.
– žinai, kad su juo gali kalbėtis apie viską.

Šio vaikino atveju frazė likime draugai bus laiku ir vietoje. Judu tikrai galite bičiuliautis, juolab kad tie santykiai ir taip buvo beveik platoniški. Dabar, kai išsisklaidė visi romantikos likučiai, galite ramiai džiaugtis vienas kito draugija. Tik įspėjame: jei abu vis dar esate vieniši, tu gali aptingti ir nė nemėginti megzti kitų santykių, nes su šiuo vaikinu jautiesi patogiai ir saugiai. Taigi žiūrėk, nepražiopsok kitų galimybių.

Periodinė kometa

Nespirk jo iš savo gyvenimo, jei:
– nori išlaikyti su juo santykius, bet visiškai nepageidauji visko žinoti apie jo kasdienybę.
– jis turi gerų tarnybinių ryšių, įtakingų draugų, kurių tu nenori prarasti.
– nejauti jokio emocinio ryšio, seksualinio potraukio – taip pat.
– ilgiau nesimatant kartais dilgteli širdį, kad išsiskyrėte, bet pakanka jį pamatyti, ir tampa aišku, kodėl jis nebuvo Tas.

Retai, bet pasitaiko, kad net labai romantiški santykiai nutrūksta palyginti draugiškai. Tokiam vaikinui gali būti atviras kelias į tavo dabartį. Juk akivaizdu: nesikišate vienas į kito gyvenimus, jausmai likę praeityje, todėl į jį žvelgi kaip į asmenybę, o ne kaip į savo eksą, kuris gali sukelti širdies priepuolį. Periodinė kometa nevirpina tavo širdies, todėl nepatirsi emocinės žalos, jeigu retkarčiais maloniai drauge papietausite ar susiskambinsite darbo reikalais.

Gyvi nuodai

Nutrauk visus ryšius, jei:
– paplūsti ašaromis vien nuo minties, kad jis su kita mergina. Apskritai apsižliumbi vien apie jį pagalvojusi.
– meluoji savo draugėms jo nemačiusi, apie jį negalvojusi, nes žinai – liksi nesuprasta.
– galvodama apie jį praleidi tiek daug laiko, kad tai ima kenkti tavo darbui, ryšiams su draugėmis, net dabartiniams santykiams.
– skyrėtės ir taikėtės daugiau nei du kartus. Tiesą sakant, tas procesas truko ne vienerius metus.

Jei bent vienas iš išvardytųjų punktų tinka judviejų santykiams apibūdinti, kuo greičiau vyk šitą vaikiną iš savo gyvenimo. Tik, bėda, pasakyti lengviau nei padaryti: kai kurie žmonės veikia kaip narkotikai. Psichologų teigimu, vien mintys apie juos sukelia cheminę reakciją – smegenyse išsiskiria endorfinų, adrenalino ir oksitocino: tiek pakanka, kad taptum fiziškai ir psichologiškai priklausoma. Maža to, tas vaikinas gali savaitę skambinti tris kartus per dieną, o paskui dingti keliems mėnesiams. Toks nenuoseklumas dirgina dar labiau, nes noras nedingsta, viltys – išlieka. Beje, kartais šis nuodas gali būti priklausomas nuo tavęs panašiai kaip tu – nuo jo. Jis nenusiteikęs tau duoti to, ko iš jo tikiesi, bet nenori ir tavęs prarasti, nes jam patinka, kad dėl jo alpsti. Taigi šiuo atveju – jokių kompromisų dėl galimos draugystės.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis