Kai būti be vaikino tiesiog negali...

Santykiai su draugu klostosi lyg ir neblogai, bet teks juos nutraukti, nes sutikai kitą – irgi visai nieko. O kol tai įvyks, palaviruosi tarp dviejų. Kodėl kai kurios mūsų per santykius šokinėja lyg per kliūtis?

Kai prieš keletą metų viena draugė (tikrai ne kokia ten pliuškė!) paskambinusi puolė greitakalbe berti, kaip vos neįkliuvusi, nes vienas draugas svečiuose užtruko gerokai ilgiau, nei ji tikėjosi, ir beveik susidūrė su kitu jos bičiuliu, man tiesiog atėmė žadą. Per tuos kelerius metus lioviausi stebėtis daugeliu dalykų, tačiau kartais vis dar nesuprantu: kodėl žmonės taip mėgsta prisikurti problemų, kurių tikrai galima išvengti?

Modernusis fenomenas

32 metų Kristina buvo užmezgusi galybę santykių, kurie baigdavosi taip pat: kai tik pasipainiodavo bent kiek potencialus naujas gerbėjas. Kitaip tariant, jokių pauzių. „Niekada nenorėjau ko nors apgauti, – sako mergina. – Tiesiog reikalai visada pakrypdavo ta pačia linkme. Penkiolikos pirmą kartą įsimylėjau. Mudu su Gediminu draugavome, kol baigėme mokyklą. Aš įstojau į universitetą, išvykau į kitą miestą, susipažinau su naujais žmonėmis. Vieną įsimylėjau. Tada ir prasidėjo ta beprotiška grandinė. Negalėčiau pasakyti, kodėl santykiai blogi. Tiesą sakant, apskritai negalėčiau sakyti, kad jie blogi. Tačiau ir ne tokie, kad visu kūnu šiurpuliukai bėgiotų. Todėl jei atsiranda naujas vaikinas, esu pasirengusi suteikti jam šansą.“

Kristina tikrai nėra beširdė apgavikė: ji – modernaus fenomeno dalis. Kaip ir kitos 20 proc. moterų, nemažai savo ligšiolinio gyvenimo ji praleido susipinančių santykių spąstuose. Kitaip tariant, dar nebaigusi vienos draugystės, jau mezga kitą. Kodėl taip nutinka? Psichologų teigimu, viena esminių tokio elgesio priežasčių yra socialinis spaudimas. Tiesiog labai dažnai esame verčiamos pradėti santykius, nes prisipažinti, kad esi vieniša – lyg ir nelygis.

Kita vertus, ne tik socialinis spaudimas svarbu – emocijos taip pat stumia veikti. Skyrybos neišvengiamai drasko širdį. Naujas romanas gali būti vienintelis būdas neskausmingai baigti santykius. Juk užuot depresavusi ir jautusis vieniša (visiškai natūrali būsena po skyrybų), mėgausiesi intensyviomis sekso sesijomis su nauju vaikinu. Koks jau ten sielvartas!

Povandeninės srovės

Psichologai įspėja: kuo ilgiau velsimės į dvigubus ar net keliagubus romanus, tuo sunkiau bus užmegzti tikrą, tvirtą ir ilgalaikį, ryšį. Niekas neginčija, kiekvieni santykiai – patirtis, tačiau tik per atstumą galime suprasti, ko iš jų išmokome, įvertinti savo klaidas ir suvokti, kaip daugiau jų nekartoti. Todėl nutraukus vienus santykius būtinas permąstymų ir netgi lengvo sielvarto periodas. Jeigu su sena meile nė nespėjusi atsisveikinti puoli į naujo gerbėjo glėbį, neturi nei laiko, nei galimybių pamąstyti, ką padarei ne taip, kad tokie tvirti atrodę saitai nutrūko. O praradusi galimybę suprasti savo klaidas, tikėtina, netrukus vėl jas pakartosi. Dvigubi santykiai patogūs tik menką tarpsnį. Užtrukę jie gali tapti pražūtingi.

Antra vertus, toks santykių chaosas išduoda, kad nelabai ir žinai, kokio vaikino norėtum. Palikti žmogų paprasta – bet kodėl esi tikra, jog kitas bus geresnis? Gal iš pradžių vertėtų įsitikinti, kad tas, kurį spiri pro duris, nes sutikai Misterį Tobula Nosis, tikrai yra prastesnis ne tik dėl tos nelemtos bulvės pačioje matomiausioje vietoje. Juk neskubi pirkti naujo automobilio, jeigu turimą pakanka tik paremontuoti? Tai kodėl dairaisi kito vaikino vos tik pajutusi, kad su esamu kažkaip lyg ir ne taip?

Nepasitikėjimo kamuolys

Dauguma taip besiblaškančių merginų nemano esančios apgavikės. Juk normalus apgavikas – tas, kuris rezga intrigas savo partneriui už nugaros, visiškai neketindamas baigti esamų santykių. O jos ketina. Psichologų teigimu, vyras ir moteris į tokias situacijas reaguoja skirtingai. Moteris, pajutusi rutiną, nusivilia: juk užmezgusi draugystę tikėjosi iki gyvenimo pabaigos skraidyti kaip su sparnais, o kas iš to išėjo? Tuoj kris it pašauta gulbė į žemę!.. Tuo tarpu vyrui atsiveria akys – jis ima jaustis nesaugiai. Taip, jis nekreipė dėmesio, kad ankstesniam draugui buvai neištikima. Priešingai, jautėsi tikras šaunuolis – juk atmušė tokią žavią merginą nuo konkurento. Bet reikalai nusistovėjo, ir jis staiga prisiminė, kaip viskas prasidėjo. Ogi tu eksui suokdavai, kad eini pasilinksminti su draugėmis, nors iš tiesų sprukdavai pasimatyti su juo. Todėl dabar, kai tik susiruoši į kokį mergvakarį, jis tave palydi įtariu žvilgsniu – gal atėjo jo eilė būti mulkinamam fiktyviais mergaičių vakarėliais?

Deja, dažniausia taip ir nutinka. Psichologai nenusiteikę palikti vilties: jų tvirtinimu, santykiai, kurie pradedami apgaule, iš principo yra pasmerkti. Juk vienos istorijos dar nebaigei, kitą mėgini pradėti, kažką skaudini, kažką apgaudinėji... Taip ir vynioji nepasitikėjimo kamuolį.

Atgal į meilę

Mes ieškome sau poros, kad ją TURĖTUME. Tiesą sakant, kaip tik dėl to ir leidžiame draugystei keisti mūsų gyvenimą. Nors ne visada esame tuo patenkintos. Tik išdrįsusios sau tiesiai atsakyti, kodėl elgiamės taip, o ne kitaip, žengsime pirmą svarbų žingsnį į tikrą, tvirtą meilę. Darbas, namai, santykiai... Visa tai gali būti keičiama. Kai tai suprantame, į gyvenimą imame žvelgti kitomis akimis. Net klausimas kodėl tokia šauni mergina neturi vaikino? nebebaugina.

Prisimink – kokių ambicijų puoselėjai, kol įjungei vyrų konvejerį? Labai tikėtina, kad tos neįgyvendintos ambicijos tau vis dar aktualios. Svajojai nuvykti į Australiją? Kopti į kalnus? Studijuoti parapsichologiją? Imkis visko, kas teiktų tau naujų minčių, leistų atskleisti save. Kuo daugiau investuosi į save, savo svajones, tuo ryškesnių spalvų įgis ir meilės reikalai.

Žengti pirmą žingsnį nėra lengva, bet galimybė būti nepriklausomai gali jaudinti ne mažiau nei dar vienas romanas. O kai sutiksi išties savo žmogų, nekils noro dairytis aplink laikantis su juo už rankų. Nes žinosi: šalia – pats geriausias!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis