Maisto afrodiziakai aistrai pakurstyti

Tikrai girdėjai apie afrodiziakus. O jų galią tikrinti mėginai? Pažiūrėkime, kas gali nutikti, kai užuot tradiciškai alkio kirminą marinusi šaldytomis picomis, nuspręsi mylimąjį kelis vakarus penėti afrodiziakų priturtintu maistu.

Egzistuoja kelios teorijos apie vyriškosios aistros sukėlėjus. Pirmoji sutelkia dėmesį į vyriškųjų hormonų gamybą. Jos sekėjai įsitikinę: kai kurie produktai, pavyzdžiui, krevetės, austrės, kiaušiniai, ikrai, didina vyriškųjų hormonų kiekį organizme ir taip skatina vyrų lytinį potraukį. Remiantis antrąja, afrodiziaku vyrui gali tapti kiekvienas produktas, teikiantis jėgų: vaisiai, daržovės, riešutai. Trečiosios teorijos šalininkų tvirtinimu, afrodiziakai – tik stipraus aromato maistas. Štai šias tris teorijas COSMO pavedimu ir teks man patikrinti – per savo mylimo vyro skrandį! Tik jau nežiūrėk į tai labai rimtai...

Vakarienė Nr. 1: testosterono užtaisas

Valgiaraštis: spagečiai su jūrų gėrybėmis ir ikrų padažu, kelios austrės. Terliojuosi neilgai: išverdu spagečius, o skystį, kuriame jie kunkuliavo, panaudoju padažui ruošti – sumaišau jį su ištirpintu sviestu ir keliais šaukšteliais raudonųjų ikrų. Jūrų gėrybes (tuno, kalmarų gabalėlius, krevetes) pakepinu svieste su česnakais ir supilu ant spagečių kartu su paruoštu padažu. Austres įmurkdau į indelį tarp ledo gabaliukų.

Laukiamas poveikis: mokslininkų tvirtinimu, jūrų gėrybėse, ypač austrėse, yra daug cinko. Seleno šaltinis – česnakai, tunas, krevetės, kalmarai ir jūros druska, kuria stropiai barsčiau patiekalus. O cinko su selenu reikia testosterono gamybai. Vadinasi, valgant jūrų gėrybių spartėja hormonų gamyba ir vyro geidulys kyla kaip mielės...

Mano vyras labai mėgsta jūrų keistenybes, todėl paskubomis pradeda uostinėti lėkštes. „Austrės! Fui, kaip dvokia... Bet bus skanu“, – baigia sakinį. Mano mieliausias vienu prisėdimu sulapnoja kaugę makaronų su egzotišku užpilu. Tačiau kai prisikasame prie austrių, eksperimentas pakimba ant plauko. Austrių mudu retai valgome. Tiksliau, valgysime pirmą kartą. Nė neįtariu, kaip jas reikės atverti.

Staiga mylimasis, apsalęs nuo iškilmingos vakarienės, parodo pavyzdį – užlašina citrinos ir laukia, kol geldelė atsivers. Ši nė neketina. Barbenu pirštu į namelį ir laukiu. Vyras, suerzintas austrių atkaklumo, pašoka, griebia keptuvę, priberia į ją druskos ir sudeda geldeles. Tenka išklausyti paskaitą, kaip šie keisti padarai paskrus ir bus gardūs su citrina.

Austrių skonis primena šlapią trintuką. Vyras ryja pasičepsėdamas, o man austrė vos slenka stemple. Vyras tarpu gurkšteli vyno ir nulinguoja į miegamąjį. Neilgai trukus iš kambario atsklinda garsus nevaldomas žagsėjimas. Na štai, naktinės glamonės į mūsų valgiaraštį aiškiai neįtrauktos.

Po minutės išgirstu keistą tarškėjimą. Žvilgt į miegamąjį – ogi vyras duoda delnais į suvenyrinį būgnelį. Nuostabu – visa energija iš kantriai ruoštų jūrų gėrybių permetama į kūrybą. „A, tai jokio sekso... Na ir nereikia“, – sumykiu. Ko gi man imtis? Slenku prie kompiuterio švęsti nesėkmingo eksperimento. Užsidedu ausines ir pasileidžiu filmą.

Maždaug pusvalandį vyras būgno dunksėjimu linksmina namo bendruomenę. Vėliau, kaip tik tą akimirką, kai aš sopulingu veidu stebiu kino filmo sceną, kur lakūnas bučiuoja medicinos seserį, mano muzikantas atsėlina ir klesteli greta. Tačiau žiūrėti melodramos nė neketina.

Į smulkmenas nesileisiu, bet pasakysiu kaip miuziklo “Mamma Mia!” herojė Sofi, citavusi sekso nuotykius: taškas taškas taškas, t.y. daugtaškis. Jūrų bjaurybės suveikė: buvo aistringa, švelnu, karšta. Nejaugi žvejų žmonoms pasisekė labiausiai iš visų moterų?

Vakarienė Nr. 2: energijos sprogimas

Valgiaraštis: tik vaisių salotos, nes namo parsirandame vėlai. Vikriai pripjaustau bananų, kriaušių, vynuogių ir kivių. Užpilu trintomis žemuogėmis ir medumi, įberiu šiek tiek kedrų riešutų.

Laukiamas poveikis: esu skaičiusi, kad vyrų energijai palaikyti reikia maisto, kuris nesuteikia kūnui sunkumo jausmo. Lengvo maisto kategorijai priskiriami vaisiai, kuriuose yra vitaminų B12, C ir E, – jų ir pateikiu dailia salotine. Nesu tikra, ar vyras apskritai šiandien ką nors valgė, nes kemša salotas už žandų kaip burundukas. Iš malonumo pilna burna salotų jis nubėga prie muzikinio centro, spragteli mygtuką ir grįžta. „Stick With Me Baby“, – niūniuoja Robertas Plantas.

Pagaliau sąmoningai apsivalgę sukrentame į lovą ir kiekvienas atsiverčiame savo knygą. Bet vyrui, regis, pinasi Dostojevskio eilutės. Iš nuolat nosį į kompiuterį įkišusios žurnalistės jo mintyse, matyt, virstu prisirpusia nudiste. Jis prisišlieja prie šono ir apkabina. Dar bandau apsimesti skaitanti. Nesuprantu, iš kur tiek energijos! Kai traukėsi nuo stalo, atrodė, vos pūškuoja iš apsirijimo. O dabar gresia daugtaškis su žemuogių ir kedrų kvapu.

Vakarienė Nr. 3: aromatų pinklės

Valgiaraštis: vištiena su kario padažu ir šviežiomis salotomis. Kartais šį patiekalą ruošiu, todėl vyrui nesukelsiu jokio įtarimo. Vištų krūtinėles pakepinu keptuvėje, apmėtau ananasų skiltelėmis ir užpilu kario padažu. Žalias salotas pagardinu avokadų gabaliukais, bazilikais, petražolėmis ir apšlakstau alyvuogių aliejumi.

Laukiamas poveikis: vakarienės ingredientų kvapai, pasak mokslininkų, vyrus jaudina. Be to, alyvų aliejus ir žalumynai gausūs vitamino E, kuris stiprina organizmo budrumą.

Vištieną pasidalijame po lygiai. Jis skubiai su didžiuliu apetitu naikina maistą suokdamas: „Pastaruoju metu taip manimi rūpiniesi, kad po darbo dienos beveik nejaučiu nuovargio.“ Pati matau: namie ruoštas maistas gerina savijautą ir neprieštarauja afrodiziakų teorijai. Geras maistas teikia sveikatos, o sveikata – troškimų. Be to, su kiekvienu šaukštu vyras gauna ne tik afrodiziakų, bet ir mano rūpesčio – jo jam norisi vis daugiau...

Kita vertus, mano dėmesys jam grįžta su kaupu. Po vakarienės jis padeda ant stalo didelę juodojo šokolado plytą ir butelį vyno. Nežinau, gal kur nors skaitė, kaip juodasis šokoladas veikia moteris, bet gudriai (oi gudriai) sumanė atsidėkoti. Daugtaškis.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis