Netikėti jausmų priešai

Tave erzina jo išmėtyti daiktai, nesupratingi draugai, šliurpimas valgant sriubą, amžinas futbolas per televizorių. Jo juokeliai visiškai nejuokingi, o postringavimai apie šalies politinę padėtį – banalūs. Ar tai reiškia, kad atėjo laikas skirtis?

Visas gyvenimas susideda iš smulkmenų. Kai jos ima erzinti, tai pirmas ženklas, kad santykiai šlyja. Kokie menkniekiai mus itin erzina ir ką iš tiesų jie slepia?

Priešas Nr. 1: tos nelemtos kojinės

Pasirodo, skalbti vyro kojines – tai viena svarbiausių priežasčių netekėti. Žinoma, galime teigti, kad kojinės yra apibendrintas vyrų nevalyvumo simbolis. Nes paprastai šalia jų mėtosi ir kitų daiktų – marškinėliai, džinsai, batai, nugertas kavos puodelis, senas laikraštis...

Moterų pozicija. Smirdinčios kojinės – tai vyrų būdas ženklinti teritoriją. Tuo tarpu moterys iš prigimties yra rinkėjos. Anksčiau jos rinko šakneles, uogas ir grybus, dabar renka vyrų kojines.

Vyrų pozicija. Džinsai juk gali voliotis ant miegamojo kėdės iki kito ryto, tad kodėl kojinės privalo tuoj pat keliauti į skalbyklę?

Psichologų pozicija. Rankiodama išmėtytas vyro kojines jautiesi tarsi etatinė namų šeimininkė. „Jei tos kojinės tave taip erzina, veikiausiai tave kankina klausimas: „Ar aš vis dar tebesu patraukli moteris? O gal tapau labiau žmona nei mylimąja?“ – teigia psichologė Tatjana Šatunova. – Sunku pripažinti, kad nepatinki sau, kad nejauti susižavėjusių vyrų žvilgsnių. Kur kas lengviau apkaltinti vyrą, kad jis apsileido ir tapo nevertas tavo žavėjimosi.“

Priešas Nr. 2: blogos manieros

Sėdi prie vakarienės stalo, žiūri į vyrą ir negali patikėti, kad tai tas pats žmogus, už kurio tekėjai. Šliurpia sriubą ir dar pilna burna bando pacituoti tau įdomiausias laikraščio vietas. Pakilęs bent tris kartus atsiraugėja. Jokios kultūros!

Moterų pozicija. Bjaurias manieras galima dalyti į dvi grupes. Vienos erzina tik tada, kai šalia yra svetimų žmonių, nes gėda, kad tavo mylimasis elgiasi kaip koks stuobrys. Kitos manieros erzina net vienumoje. Gebėjimas laikytis etiketo net tada, kai tavęs niekas nemato, ir yra tikrasis išsiauklėjimo, intelegentiškumo požymis.

Vyrų pozicija. Po galais, ko verti santykiai, jei net dviese negalima atsipalaiduoti?

Psichologų pozicija. Pirmoji šio susierzinimo priežastis – abejonės, ar tikrai išsirinkai tą žmogų. Kai esi tikra dėl savo pasirinkties, tokie dalykai negali išmušti iš pusiausvyros. „Beatodairiškas taisyklių laikymasis neretai rodo, kad nesugebi atskleisti jausmų, – teigia psichologė Julija Ovčinikova. – Taigi etiketo pamokas verčiau keisk nuoširdžiu dialogu apie jausmus.“

Priešas Nr. 3: nevykęs draugas

Vienas mylimojo draugų – įžūlus tipelis, kuris nejaučia jokių privatumo ribų, užgriūva neįspėjęs ir svečiuojasi, kol pačiam pabosta. Arba iš mylimojo nuolat skolinasi pinigų ir jų negrąžina, vaiko jį kaip taksistą, kad kur nors nuvežtų ir iš kur nors parvežtų. Tu nesiūlai atsisakyti bendravimo su visais draugais. Tik norėtum gerokai apriboti bičiulystę su tuo tipu.

Moterų pozicija. Vyrų pernelyg stiprus bandos jausmas. Kad ir kokių nevykėlių būtų toje bandoje, jie nelinkę jų atskirti.

Vyrų pozicija. Moterys – kaip skaičiuoklės. Nuolat skaičiuoja, kuris draugas naudingas, kuris – ne, kuris vertas peržengti namų slenkstį, o kuris daro gėdą gražiai draugijai. Padėti draugui manais už tai nieko nereikalaujant – tai normali, nesavanaudiška vyriška draugystė. Moterys to niekada nesupras.

Psichologų pozicija. Šis nevykęs draugas – rakštis, kuri primena, kad ne viską kontroliuoji, ne visiems mylimojo bičiuliams patinki. Tai griauna tavo, tobulos mylimosios, mitą. Laikui bėgant žmonėms vis mielesni tampa santykiai su savo draugais ir vis mažiau tenkina santykiai su antrąja puse. Mat draugų reikalavimai vienas kitam mažėja. Tad verčiau nepersistenk.

Priešas Nr. 4: išgėręs jis labai pasikeičia

Jis išgeria tik retkarčiais, gal net ir visai saikingai, bet tada jis taip pasikeičia, kad beveik pradedi jo nekęsti. Nors kitiems tie pokyčiai gal ir visai patrauklūs: visiškas nuoboda staiga virsta kompanijos siela, amžinas paniurėlis ima glaustytis, kalbėti, kaip tave myli... Tačiau ta jo staiga pabudusi meilė tavęs kažkodėl nedžiugina.

Moterų pozicija. Banaliai norisi prisiminti liaudies išmintį: kas blaiviam galvoje, tas girtam ant liežuvio. Gal ir ne tik ant liežuvio...

Vyrų pozicija. Tiesą sakant, moterys išgėrusios atrodo baisiau nei vyrai. Pasirodo valdingos, vulgarios, vyniojasi ant kaklo, kelia scenas... Todėl moterys turėtų būti pakantesnės kitų silpnybėms.

Psichologo pozicija. Išgėrus sumažėja savikontrolę reguliuojančių smegenų centrų aktyvumas. Veikiausiai dėl to mus išgėrę žmonės ir erzina: baiminamės, kad jie taps nevaldomi, nes patys saves jau nebekontroliuoja. Baimė, kad tai gali virsti priklausomybe, irgi pagrįsta. Ypač jei piktnaudžiauti alkoholiu pradedama nesulaukius 20 metų. Šis jausmų priešas labiausiai dvelkia rimta ateities santykių problema.

Kada į šias (ir kitas) detales nekreipti dėmesio, o kada kapstytis giliau? Štai keletas ženklų pagrįstai imti nerimauti:

* erzinančių smulkmenų sparčiai daugėja;

* tavo reakcija į jas tampa neadekvati;

* jis į tavo pastabas nereaguoja arba netgi tyčia elgiasi priešingai;

* smulkmeniškumu tave ima kaltinti ne tik jis, bet ir kiti.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis