Ar gali užuosti gyvenimo meilę?

Svajonių vyruko paieškų kriterijai jau seniai perkopė triženklį skaičių: jis turi būti ir protingas, ir sąmojingas, ir šmaikštus, ir šioks, ir anoks – sąrašą tęstum iki begalybės. Ar kada svarstei kliautis ne šiais kriterijais, o tiesiog... savo nosimi? Taip, taip – kai kurie ekspertai teigia, kad tikrąją gyvenimo meilę rasi uosdama vaikinus.

Neskubėk apipurkšti mylimojo tau patinkančiais kvepalais – yra teigiančių, kad būtent dirbtiniu būdu gaminami kvepalai naikina feromonus, – natūraliai žmonių išskiriamus kvapus, traukiančius priešingą lytį. COSMO aiškinasi, ar feromonai gali pasitarnauti tavo meilės frontui.

Ką skelbia mokslas?

Niujorko mokslininkai atliko keistą tyrimą: keturiasdešimties vyrų ir moterų buvo paprašyta prieš miegą nenaudoti jokių kosmetikos priemonių ir tris naktis vilkėti tuos pačius marškinėlius. Vėliau šie marškinėliai buvo sudėti į sandarius plastikinius maišelius, vyriški atiduoti uostyti moterims, o moteriški – vyrams. Įdomu tai, kad uosdami vienas kito kvapą dvylika vyrų ir tiek pat moterų panoro susipažinti artimiau, o susipažinusios net šešios poros užmezgė ilgalaikius santykius.

Visus nuopelnus dėl naujai užsimezgusių draugysčių tyrėjai skiria feromonams – žmogaus organizme esantiems cheminiams junginiams. Šie junginiai išsiskiria ant odos ir plaukų, o pasklidę ore siunčia signalus priešingai lyčiai. Savo sudėtyje turėdami į testosteroną panašių dalelių, jie signalizuoja moterims apie vyrų seksualumą: kuo malonesnis natūralus vyro kūno kvapas, tuo seksualesnis moteriai jis atrodo. Beje, kitais tyrimais nustatyta, kad aštrus kūno kvapas gali prognozuoti sveikatos sutrikimus, pavyzdžiui, diabetą. Kita vertus, nederėtų aklai pasikliauti feromonų teorija. Bent jau tol, kol neatlikti visi išsamūs tyrimai.

Ką kalba moterys?

Pietų Afrikos Respublikos seksologė Elma McIntosh nelinkusi žavėtis Niujorko mokslininkų atliktais tyrimais: „Jeigu leistumėte tiems keturiasdešimčiai vyrų ir moterų susitikti prieš tai neprašę uostyti vienas kito marškinėlių, dalis jų vis tiek išreikštų norą susipažinti artimiau.“ Jai antrina pažinčių tarnybos direktorė Fiona Dorse: „Kvapas gali turėti įtakos renkantis mylimąjį, tačiau tai anaiptol nėra pagrindinis paieškos kriterijus. Sėkmingą santykių raidą lemia daugybė kitų faktorių.“

Ir iš tiesų: užmezgus pažintį viskas atrodo žavu. Mylimojo kūno kvapas, prisilietimai ir malonūs pojūčiai įaudrina jausmus bei žadina seksualinį poros apetitą. Tačiau vargu ar po šešerių metų draugystės taip pat žavėsiesi natūraliu mylimojo pažastų kvapu – veikiau siųsi jį į vonią kuo skubiau nuplauti tuos keistuosius feromonus.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis