Geriausi tvirtos sąjungos receptai

Santykių be krizių nebūna. Tačiau gal bent dalies problemų pavyks išvengti perskaičius garsiausių pramogų pasaulio porų konsultantų patarimus ir, svarbiausia, į juos atsižvelgus.

Patarimus dosniai ir nemokamai dalija garsiausi JAV porų konsultantai. Štai tie išganingieji – nuo filosofinių apmąstymų iki elementarių kasdienių smulkmenų.

Keiskite įvaizdį. „Jeigu sulaužysi nuolatinį jūsų bendravimo modelį, pasielgsi kitaip nei įprasta (aišku, pozityviai), iš naujo įskelsi santykių ugnį. Tarkim, užuot kaip visada burbėjusi, kad vaikinas ir vėl neišnešė šiukšlių, gražiai paprašyk jo tai padaryti. Ir padėkok, kai tai padarys“, – psichoterapeutė Toni Coleman.

Lieskite vienas kitą. „Paimk mylimąjį už rankos, kai eisite pasivaikščioti, paglostyk jam koją, kai sėdėsite kokioje nors kavinėje. Perbrauk ranka jam per ranką, kai žiūrite televizorių. Paprasta, bet veiksminga: liečiantis išsiskiria geros savijautos hormonų, kurie stiprina jausmus ir suartina instinktyviu lygmeniu“, – psichoterapeutas Bartonas Goldsmithas.

Netapkite geriausiais draugais. „Požiūris Jis – ir mano meilė, ir geriausias draugas yra puiki teorija. Tačiau toks ryšys gali nužudyti jūsų seksualinį gyvenimą. Tad pasiplepėjimų sesijas palik draugėms, o vaikinui skirk seksualinę energiją“, - medicinos mokslų daktarė Lana Holsten.

Mylėkitės. „Vyrams paprasčiau su moterimi suartėti fiziologiškai nei leidžiantis į gilias diskusijas. Tad jei nori džiaugtis stabiliais santykiais, žiūrėk į seksą kaip į sportą ar sveiką mitybą – padaryk tai neatsiejama gyvenimo dalimi“, – psichoterapeutė Toni Coleman.

Kalbėkitės ir klausykitės. „Leiskite išsakyti, kas abiem neduoda ramybės. Jei norite, kad santykiai rutuliotųsi, bendraukite, dalykitės jausmais, užuot kaupę nuoskaudas savyje“, – psichologė Diana Kirschner.

Raskite bendrą tašką. „Priimdami sprendimus mėginkite rasti kokių nors bendrų požiūro taškų. Jei tai padaryti sudėtinga, išdėstykite savo norus raštu. Tarkim, tu nori pakeliauti, jis – pasivartyti prie baseino. Kai išnarstysite lūkesčius, pamėginkite rasti tai, kas juos sietų. Gal tiks pažintinė kelionė su galimybe kelias dienas pailsėti“, – psichologijos mokslų daktaras Paulas Dobransky.

Būkite pozityvūs. „Išdėstyti nuoskaudas galima kur kas veiksmingiau nei piktais šūksniais ir rėkavimais. Pasinaudok sumuštinio principu: įkišk neigiamą komentarą tarp dviejų teigiamų. Pavyzdžiui, jei tave nervina amžinas vaikino vėlavimas, gali sakyti taip: „Man patinka, kad tu atsipūtęs žiūri į gyvenimą, tačiau, jei atvirai, tas nuolatinis vėlavimas nervina. Aišku, aš tave vis tiek myliu, bet jei nevėluotum, padarytum mane baisiai laimingą“, – psichologė Yvonne Thomas.

Atkartokite vienas kitą. „Kalbėdami ir diskutuodami nevenkite kartoti vienas kito žodžių – taip parodysite, jog girdite vienas kitą, klausotės ir suprantate“, – psichoterapeutė Toni Coleman.

Ugdykite toleranciją. „Idealų nebūna, visiems būdinga keistenybių. Bet užuot leidę joms gadinti nuotaiką, pamėginkite žvelgdami į vienas kito trūkumus įžvelgti teigiamų dalykų. Jeigu tave erzina, kad vaikinas lengvai įkaista ir pakelia balsą, pagalvok, jog tai rodo aistringą prigimtį. O tai jau gerai. Siutina jo drovumas? Betgi būti nuoširdžiu vaikinu, skiriančiu dėmesį tik tau, kur kas maloniau nei su plepiu, jaučiančiu pareigą pasikalbėti su kiekvienu pažįstamu“, – psichologė Jennifer Oikle.

Padarykite pertraukėlę. „Svarbu rasti kokią nors galimybę bent trumpam atsiriboti nuo išorinio pasaulio ir pabūti tik dviese – be skambančių mobiliųjų ir interneto. Tai gali būti smagi kelionė arba tik kelios valandos. Atnaujinkite ryšį ir pabendraukite be jokių trukdžių“, – psichologė Diana Kirschner.

Remkite vienas kitą. „Net jei nesutinki su vaikino nuomone, kai jis deda į šuns dienas pažįstamą ar bosą, vis tiek jį palaikyk. Ir tikėkis iš jo to paties. Kitaip nusistovės nuostata, jog ištikus nelaimei negalėsite pasikliauti vienas kitu. Tai visiškai nereiškia, kad turi kartoti vaikinui Tu teisus. Ne – pakaks parodyti, kad išklausai jį ir nepaisydama nieko esi su juo“, – psichoterapeutė JoAnn Magdoff.

Paišlaidaukite vienas dėl kito. „Dovanos būna kur kas reikšmingesnės ir smagesnės, kai jų visiškai nesitiki. Leisti daug pinigų nebūtina, bet periodiškai palepinti vienas kitą miela smulkmena – privalu“, - psichoterapeutas Bartonas Goldsmithas.

Pasistenk per pasimatymą. „Kad nuobodulys nepakirstų, kartą per mėnesį sugalvokite, ką įdomaus galėtumėte nuveikti drauge. Tai gali būti neįprastas pasimatymas, gal kokia nors nauja veikla. Būkite išradingesni: vakarienė ir filmas juk nieko nauja. O štai pasivažinėjimas riedučiais ar koncertas – jau ne taip nuspėjama“, – psichologė Jennifer Oikle.

Pabūkite nesavanaudžiai. „Ir padarykite ką nors, kas skirta ne sau, o tik mylimam žmogui. Tarkim, jis grįžta pavargęs namo, o tu jam prileidi vandens vonią. Arba paruoši mėgstamą patiekalą. Tokių malonių smulkmenų gali būti pačių įvairiausių – svarbiausia, kad jos parodytų, jog galvojai apie jį. Dar idealiau, jei taip elgsitės kasdien“, – psichologė Suzanna Jobe.

Tinkama nuotaika. „Seksui įprasta nusiteikti vakare, kai jau traukiate miegamojo link. Pakeiskite šią tvarką – pradėkite ruoštis iš ryto. Pasakyk mylimajam, kad esi suplanavusi itin seksualų vakarą. Nepamiršk dieną nusiųsti kelių pikantiškų užuominų, kas jo laukia grįžus namo. Taip išlaikysi jaudulį iki pat vakaro“, – psichologijos mokslų daktaras Gianas Gonzago.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis