Tikra istorija: meilė jaunesniam vaikinui

COSMO skaitytoja Brigita teigia, kad meilei amžius – ne kliūtis. Kita vertus, lengvai sužavėjęs, jaunesnis vyras taip pat lengvai gali ir dingti iš gyvenimo. Nepaaiškinęs nieko, tik palikęs begalę neatsakytų klausimų.

„Viskas prasidėjo netikėtai: išvydusi jį pagalvojau, kad būtų visai smagu susipažinti. Nė nenumaniau, kad jis taps tuo vieninteliu.

Laužant stereotipus

Jaunesni vaikinai apskritai manęs niekada nežavėjo. Maniau: jie negali būti pasirengę įsipareigoti. Tačiau jis... Jis buvo kitoks: pastebėjau tai nuo pat pirmos mūsų bendravimo dienos. Pirmiausia žavėjo jo išorė: laikysena, akys, lūpos, šypsena, manieros, užpakaliukas. Mielas, tyrų rudų akių vaikinas. Ramus ir geras, netgi pernelyg geras. Įžvelgiau jame tai, ko niekada nepastebėjau kituose: rūpestį ir nuoširdumą.

Visgi tuomet man buvo svarbi aplinkinių nuomonė: juk aš vyresnė, tarp mudviejų – nemenkas amžiaus skirtumas. Tačiau vėliau supratau – bendraujame su žmonėmis, ne su jų metais. O meilei amžius apskritai neturi įtakos tol, kol būdami kartu žmonės jaučia meilę, rūpestį, globą ir supratimą. Būtent taip jaučiausi aš. Tą patį stengiausi suteikti ir mylimajam. Su juo jaučiausi geresnė, stipresnė, jis suteikė man sparnus skraidyti virš debesų ir drąsos būti savimi.

Draugystė su juo ir jo draugais

Labai branginau šį žmogų ir beprotiškai bijojau prarasti. Galbūt čia ir padariau didžiausią klaidą – buvau pernelyg pavydi. Pavydėdavau daug ko: didžiulio jo draugų ir draugių rato, laiko, praleisto atskirai. Bet kaip gi nepavydėti, kai šitaip myli, brangini ir saugai... Nesuprantu žmonių, deklaruojančių visišką santykių laisvę. Juk negalima leisti, kad kokia nors kita mergina šiltai glaustų mylimąjį, suoktų jam saldžius žodžius... Niekuomet neribojau jo noro susitikti su draugais ir draugėmis, tik visuomet prašydavau, kad praneštų, ką veikia. Ne dėl to, kad nepasitikėjau mylimuoju – tiesiog jaudinausi dėl jo.

Kita vertus, su viskuo susitaikydavau ir mokiausi nepavydėti, neriboti mylimojo laisvės, nieko nedrausti ir dėl nieko nepriekaištauti. Būdavo sunku ir skaudu, tačiau šventai tikėjau – viskas tik mūsų draugystės labui. Sunku būdavo dar ir dėl to, kad anksčiau niekuomet taip nesielgdavau: bendraudama su vaikinais aš būdavau ta, kuri diktuoja sąlygas. Šiuo atveju viskas buvo atvirkščiai: jokie minusai ir jokie nesusipratimai negalėjo manęs sustabdyti nuo noro stengtis dėl mudviejų ateities.

Laikas, praleistas atskirai

Ir staiga, kaip perkūnas iš giedro dangaus, išgirdau: „Mums reikia pertraukos.“ Atrodė, visas pasaulis griūna man po kojomis, o širdis daužėsi taip stipriai, jog, rodės, tuojau iššoks iš krutinės. Verkiau ir guodžiau save: viskas susitvarkys. Regis, taip ir atsitiko: mylimasis prisipažino ištaręs neapgalvotus ir skubotus žodžius. Bandžiau jį pamokyti, kad suprastų, ko gali netekti – visą dieną neatsakiau nei į žinutes, nei į skambučius. Suveikė. Tačiau, atrodo, ne ilgam...

Greitai stojo tyla – kankinanti, vedanti į neviltį ir kelianti daug abejonių. Kurį laiką skambinau mylimajam, rašiau, o jis – kaip į žemę prasmegęs. Guodžiau save – jis kartais mėgsta taip elgtis. Tačiau nė nenumaniau, ką galvoti. Negalėjau blaiviai mąstyti, pradėjau panikuoti, kad mūsų santykiai griūva, ir dėl visko kaltinau save.

Stebuklo belaukiant

Vis dar laukiu ir tikiuosi, kad viskas susitvarkys. Laukiu mylimojo taip, kaip niekada nieko nelaukiau. Bijau, kad ši tyla truks ilgai, tačiau nenoriu įkyrėti ir veržtis į jo laisvę. Sakoma, laikas gydo žaizdas. Sakoma, laikas parodo, kiek esi svarbus kitam. Tačiau aš nenoriu nė minutės praleisti atskirai, kad įsitikinčiau: tai – meilė. Šviesi ir suteikianti sparnus, bet tuo pat metu skaudi ir pasiaukojanti.

Saugau prisiminimus apie savo pirmąją meilę kaip brangiausią turtą. Jie persekioja mane visur. Sunkiausiais momentais norėčiau nubusti ir nieko neprisiminti, tačiau vėliau suprantu: prisiminimai – geriausia, kas liko iš mūsų draugystės. Be galo skaudu, tačiau šiandien dėkoju likimui, kad leido man patirti meilę – juk daugelis taip ir nugyvena nežinodami tikrojo jos skonio.“

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis