Seksas: kaip prieš 22 metus, taip ir dabar

Anokia čia naujovė – seksas. Šiandien apie jį kalbame atvirai ir be užuolankų. Prieš 22 metus žmonės žinoti norėdavo, bet klausti nedrįsdavo – ir COSMOPOLITAN Lietuvoje dar nebuvo. Užtat buvo leidžiamos plonytės intymaus gyvenimo pažinimo knygelės.

Pateikiame tau ištrauką iš 1990 metais išleistos knygelės „Pokalbis apie seksą“. Daktaras Česteris anuomet buvo drąsus konsultuoti sekso klausimais, ir toks taiklus, kad daugeliu patarimų gali naudotis iki šiol!

„Jūs keletą kartų minėjote, kad vyras turi patenkinti žmoną. Kodėl dauguma vyrų nesistengia šito daryti?

Daktaras Česteris (DČ): Naiviausia tai, kad pats jis yra įsitikinęs, jog ją patenkina, kartais jį suklaidina žmona, imituojanti esanti patenkinta ir bijanti pasakyti vyrui, kad ji nepatenkinta. Gaila, bet daugelis vyrų nesistengia sąmoningai patenkinti, pasotinti žmoną, o daugiau rūpinasi savimi. Dauguma žmonų lieka nepatenkintos, nes vyrai nesistengia rimtai žiūrėti į seksą, studijuoti jį ir tobulintis, kadangi nė karto nėra sukėlę žmonai orgazmo ir nežino, kas tai yra.

Taigi seksualinis išsilavinimas – raktas į laimę?

DČ: Visiškai teisingai.

O kas čia kaltesnis: vyras ar žmona?

DČ: Ir vienas, ir kitas. Bet vyras kaltesnis. Vyras yra atsakingas. Čia turiu omenyje tai, kad jis turi tobulinti savo požiūrį į seksą, lytinio akto atlikimo techniką, – neleisti spermai išsilieti pirma laiko ir padėti žmonai pasiekti orgazmą. (…) Tam reikia šiek tiek pasitreniruoti, todėl pradedantiems jaunavedžiams yra ko pasimokyti. Be to, reikia eksperimentuoti su ritmais ir pozicijomis.

Ar vyras turi jausti ir žinoti, kokioje susijaudinimo stadijoje yra žmona lytinio akto metu?

DČ: Taip, žinoma. (…) Nepakanka vyrui klausti žmoną apie jos pojūčius vykstant lytiniam aktui, ji pati turi pasakyti, ar jam paskubinti spermos išsiliejimą, ar sulaikyti, ir kaip jam elgtis, kad prisitaikytų prie jos. Daugelis žmonų sako, kad jos abejingos savo orgazmui. Tai arba neišmanymas, arba apgaulė. Jaunos žmonos arba kai kurios šaltos moterys apskritai gali nežinoti, kad yra moteriškasis orgazmas, arba mano, kad visiškai pakanka to, kad vyras baigė. (…) Sveika normali moteris turi patirti nors vieną orgazmą per vieną lytinį aktą (…).

Kas yra natūraliau: pradėti priešlytinį meilės žaidimą nuogiems ar apsirengusiems?

DČ: Daugelis juos pradeda iš dalies apsirengę ir pamažu tam tikru mastu arba visiškai apsinuogina, ypač kai moteris stimuliavosi su vyru prieš suartėjimą ir artėja orgazmas.

Jūs minėjote, kad žmonai per lytinį aktą gali būti keletas orgazmų, o vyras patiria tik vieną. Ar kiekviena moteris turi šito siekti?

DČ: Nebūtinai, bet jei moteris to geidžia, tai lytinį aktą ji gali organizuoti taip, kad patirtų kelis orgazmus. Vienai moteriai tai patinka, kita labiau nori pailsėti ir antrą kartą santykiauti tuoj po pirmojo tik su sąlyga, kad vyras užbaigia abu kartus. Kai kurios moterys nepatiria orgazmo dėl įvairių priežasčių. Pirma, žmona, anksčiau nejutusi orgazmo ir patyrusi jį pirmą kartą, gali išsigąsti šios naujos būsenos, jei ji nebuvo apie tai perspėta, o tai gali atsiliepti vėlesniems aktams. Žinoma, jei ji liko sujaudinta naujo orgazmo, tai nuo antro jai blogiau nebus. Svarbesnis yra faktas, kad paprastai antras orgazmas būna silpnesnis už pirmąjį, ir jo mažiau siekiama, stengiantis sutelkti visas aistras į pirmąjį.

Aš girdėjau apie lytinį aktą, kai vyras įkiša varpą iš užpakalio. Ar tai nereiškia, kad varpa įkišama per išeinamąją angą?

DČ: Ne, nereiškia. Galima sėkmingai santykiauti, kai vyras yra žmonai iš nugaros, tada žmona užima poziciją, kurioje makštis yra užpakalyje; čia ir įkišama varpa. Lytinis aktas į išeinamąją angą taip pat atliekamas tokiose pozicijose, bet tai jau retenybė. Lytinį aktą atlikti iš užpakalio apskritai yra patogiau, ir jo istorija atėjusi iš protėvių. Štai viena puiki pozicija: žmona atsiklaupia, atsiremia alkūnėmis (keturpėsčia), o vyras, klūpėdamas užpakalyje, įkiša varpą ir apkabina žmoną per juosmenį arba rankomis glamonėja krūtis. Tada abu partneriai būna stabilūs, jų judesiai laisvi ir nesukaustyti, ir lytinis aktas suteikia didelį malonumą. Visa tai normalu ir nėra kažkas nepaprasta.

Daugelis porų mano, kad pakanka naudoti tik vieną, labiausiai paplitusią poziciją: žmona guli po vyru praskėtusi kojas, o vyras veidu į ją guli viršuje suglaustomis kojomis. Tai jų klaida. Faktiškai baltųjų žmonių būdas „daryti meilę“ mažai žinomas įvairiuose Žemės rutulio kampeliuose ir yra išjuokiamas. Baltųjų žmonių požiūris į erotiką sukelia juoką laukiniams, kurie šioje srity nuėjo toli į priekį ir mums reiks ilgai vytis, kur atsilikta.

Galima trumpai pasakyti, kad lytinių pozicijų yra daugybė, ir tie, kurie naudojasi tik viena iš jų, yra nemokšos ir tamsuoliai. Bet kuri pozicija, suteikianti partneriams maksimalų pasitenkinimą, yra reikalinga. (…) Kiekviena pora turi ieškoti „savo“ pozicijos arba pozicijų, maloniausių abiem.“

Taip prieš 22 metus kalbėjo daktaras Česteris. Apie suvaidintą orgazmą, Šuniukų pozą ir mylimųjų pastangas suteikti vienas kitam didžiausią malonumą. Neužmiršdamas pastebėti, kad žmonės menkai išprusę intymiais klausimais. Na, šioje srityje tobulėjama kiek sparčiau.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis