Vaikinas – ir mylimasis, ir geriausias draugas

Dažnai kalbame, kaip draugystė virto meile arba iš meilės liko tik draugystė. Tarsi šie du dalykai negalėtų egzistuoti kartu. Anaiptol! Ryšys, kur dera ir viena, ir kita, gali būti netgi dvigubai tvirtesnis.

Didžiulė likimo dovana, jei tą patį žmogų gali vadinti ir savo geriausiu draugu, ir mylimuoju. Tokios dvigubos sąjungos lengviau ištveria išbandymus ir išlieka kur kas ilgiau nei tos, kur liepsnoja tik aistra.

„Noriu būti išklausytas“ JAV 300 vyrų buvo paklausinėti apie draugystę. Pasirodo, jiems kur kas sunkiau nei moterims atsakyti, kas yra jų geriausias draugas! O dauguma tų, kuriems pavyko tai padaryti, šį statusą suteikė... moterims. Vadinasi, išsikalbėti ir jausti emocinę paramą svarbu kiekvienam žmogui, tačiau vyras tai gali sau leisti tik bendraudamas su moterimi. Nujauti, kur sukame? Taip, suskubk užimti šią laisvą nišą, ir tapsi jam nepakeičiama. Tik nepamiršk: vyras iš tavęs tikisi gebėjimo išklausyti. Taigi įtempk ausis ir mažiau pati malk liežuviu.

„Mums iš tiesų patinka slidinėti“ Psichologų patarimai turėti kuo daugiau bendrų pomėgių anaiptol nereiškia savęs ar kito žmogaus prievartavimo. Gali būti, kad iš meilės tau jis sutiks kartu slankioti po parduotuves, bet tokia auka, jo manymu, visiškai nesietina su draugyste. Dėl to judu netapsite artimesni. Tad geriau rinkitės tokias veiklos sritis, kurios abiem būtų įdomios. Nekankink jo melodramomis ir nesikankink pati žiūrėdama kovinius filmus. Geriau draugiškai pasijuokite iš geros komedijos. „Nusivylusias namų šeimininkes“ galėsi aptarti ir su savo drauge.

„Nepaskambinau, bet myliu“ Draugystė turėtų būti grindžiama laisva valia, noru ir poreikiu, bet ne pareiga. Sutinkame: kai myli, negali apsimesti, kad nieko neįvyko, jei tavo vaikinas neįspėjęs dingo iš akiračio mėnesiui. Taip, ritualai stiprina santykius. Rytinė kava į lovą, vakarinis pėdų masažas, sekmadienio pietūs, penktadienio filmas ir daugybė kitų tik judviem būdingų įpročių rodo: esate tikra pora. Tačiau nei mylint, nei draugaujant negalima leisti, kad mieli ritualai virstų įsipareigojimų pančiais. Todėl nedaryk tragedijos, jei vaikinas pamiršo pirmojo bučinio metines arba iškeitė tradicinį filmų peržiūros vakarą į susitikimą su draugais.

„Nuimkit tą virvę nuo kaklo!“ Aišku, nieko gera, jei vėluodamas vakarienės vaikinas nejaučia poreikio paskambinti ir tave įspėti. Normalu, jei gyvendami kartu derinate planus, tačiau tai nereiškia, kad tie planai visada turi sutapti. Negali elgtis su kitu žmogumi kaip su savo nuosavybe tik todėl, kad esate pora. Suprantama, jaudiniesi, kai jis užtrunka, todėl turi teisę prašyti, kad informuotų, kur yra. Tačiau neturi teisės reikalauti tavęs atsiklausti, ar gali ten būti. Pernelyg suspausta spyruoklė vieną dieną atsileidžia tokia jėga, jog grąžinti į pirminę padėtį tampa nebeįmanoma. Tuo tarpu nedidelis atstumas sukuria trauką – turėdami savo erdvės ir paslapčių tampate vienas kitam įdomesni.

„Jau žinau, kad ji TA“ Jau per pirmąsias sekundes vaikinas suvokia, patinka jam mergina ar ne. Ir tai susiję ne vien su išvaizda. Kalba, judesiai, juokas, šypsena – daugybė detalių akimirksniu susideda į visumą, kurios beveik nepakeičia vėlesnė informacija apie tai, ką baigei, kur dirbi, kiek uždirbi ir kokį automobilį vairuoji. O kaip elgiamės mes? Tarkim, vaikinas tau patiko. Jis atrodo patrauklus, linksmas, tau gera su juo bendrauti... Bet štai sužinai, kad jis niekur nedirba, gyvena bendrabučio kambarėlyje kartu su savo motina ir tai trunka jau ne vieną mėnesį. Tavo susižavėjimas juo akimirksniu išblunka kaip nuskalbta palaidinė. Genetikai tai paaiškintų paprastai: kiekviena patelė ieško tinkamiausio tėvo savo palikuonims, o kam gali būti tinkamas tas, kuris nepajėgia net savęs išlaikyti?

Kad ir kaip ten būtų, turėtume pasiskolinti iš vyrų gebėjimą įžvelgti daugiau, nei slepia išorinis kiautas. Pamatyti, kad kartais iš po „Rolex“ laikrodį seginčio šaunuolio kaukės kyšo egocentriško ir despotiško savimylos ausys. Arba priešingai – kad tas lengvabūdis linksmuolis nuplyšusiais džinsais slepia didžiulę kūrybingo darbuotojo, išradingo mylimojo ir puikaus tėčio perspektyvą. Dar svarbiau, kad tavo požiūris į jį nesisukiotų kaip vėtrungė priklausomai nuo to, kaip keičiasi jo statusas. Matyk esmę, kuri nesikeičia, net jei iš klestinčio verslininko jis staiga virto bedarbiu.

„Prašyčiau daugiau racionalumo“ Jei trokšti būti lygiavertė partnerė, turėtum atitinkamai ir elgtis. Užuot rietusi nosytę dėl netinkamos jo intonacijos, pasidomėk, kodėl ji buvo tokia. Gal tuo metu, kai paskambinai, jis buvo ką tik grįžęs iš viršininko kabineto, kur gavo pylos dėl netinkamai atliktos užduoties? O gal bandė manevruoti sausakimšoje sankryžoje? Nebijok pirmoji žengti žingsnį į susitaikymą, jei jautiesi neteisi. Nebijok tai daryti net ir tada, kai jautiesi teisi. Pamiršk tas taisykles, ką privalo vyras, ir kas nedera moteriai. Juk gyvename XXI amžiuje, ne puritoniškoje karalienės Viktorijos epochoje. Beje, Vokietijoje buvo atlikta apklausa, per kurią net 69 proc. vyrų prisipažino trokštantys gyvenimo draugės ir lygiavertės partnerės, o ne kaprizingos, seksualios, bet visiškai nesuprantamos katytės, kuri išleidžia savo nagučius tada, kai mažiausiai reikia.

Kita vertus... Visokių vyrų yra. Ir visokių moterų. Savaip žavus atrodo ir kitokio tipo ryšys – stipraus, neperprantamo, mažakalbio, valdingo vyro ir paslaptingos, seksualios, nenuspėjamos ir juo manipuliuojančios moters. Atrodo kažkaip baugiai patraukliai. Labai tinka romanų ir filmų scenarijams. Bet gal tik fantazijose vyrus masina Sharon Stone tipo herojės, kurios net mylėdamosi po lova slepia ledo kirtiklį, kad bet kada galėtų jį įsmeigti jiems į galvas. Norisi tikėti, jog realybėje dauguma vis dėlto renkasi tą moterį, kuri tuo kirtikliu padėtų įveikti gyvenimo uolas ir ledynus.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis