Ar vyras privalo uždirbti daugiau? (apklausa)

Lyčių lygybės kovos, regis, baigtos jau seniai. Moterys konkuruoja su vyrais dėl aukščiausių postų, net šalį valdo, tik pamanyk, – moteris! Tačiau nerašyta taisyklė, kad tame pačiame poste moteriai neretai mokamas mažesnis atlyginimas, gyva iki šiol. Nepaisant to, dauguma mūsų, merginų, uždirba ne tiek jau ir mažai. Kartais – netgi daugiau už vyrus.

Štai teisininkė Miranda iš „Sekso ir miesto“ visiškai nesureikšmina fakto, kad jos mylimasis Styvas – barmenas, skaičiuojantis kiekvieną centą. Vietoje priekaištų, Miranda netgi pasisiūlo nupirkti Styvui kostiumą – kad tik šis lydėtų ją į darbo vakarėlį. Tačiau ne viskas taip paprasta: Styvas supranta paminsiąs savo vyriškus principus, jeigu leisiąs išlaikomas mylimosios, todėl prabangios dovanos atsisako.

Tokių vyrų kaip Styvas egzistuoja ne tik filmuose. Jie vis dar laikosi nuostatos, kad tai vyras šeimai turi parvilkti mamutą (uždirbti pinigų) ir pastatyti namą (irgi iš uždirbtų pinigų). Kita vertus, esama ir tokių, kuriems nė motais, kad tu dirbi iki išnaktų, visada iš savo kišenės perki maistą, moki nuomos ir kitus mokesčius. Be to, neplanuojate kartu atostogų, nes už jas mokėtum tik tu. Neinate kartu ir į kavines, nes tu ne visada gali leisti prabangą pamaitinti judu du. Dovanų švenčių proga irgi gauni... Na, kokią nors smulkmeną už 20 litų. Nes vyrukui, švelniai tariant, ne patys lengviausi laikai. Ir tie laikai tęsiasi jau kokius aštuonerius metus. Per šiuos metus tu spėjai pakilti pareigose, padvigubinti gaunamas pajamas, o jam tunelio gale mamutas ir namas kaip nesišviečia, taip nesišviečia. O kam vargintis, kai yra sočiai pamaitintas, pamyluotas ir apkamšytas prieš miegą?

Įdomumo dėlei įlįskime į garsiausių porų pinigines.

Bradas Pittas ir Angelina Jolie. Bradas Pittas už vaidmenis dviejuose filmuose gavo 35 mln. JAV dolerių, bet dar reikėtų pridėti viešai neskelbiamą jam priklausančios kino kompanijos „Plan B“ pelną. Angelina Jolie vidutiniškai už vieną vaidmenį gauna po 10 mln. JAV dolerių.
Išvada: Bradas Pittas uždirba daugiau.

Beyonce Knowles ir Jay-Z. Jay-Z kasmetinės pajamos iš įvairiausių verslo sričių yra vertinamos 300 mln. JAV dolerių. Apie 50 mln. JAV dolerių per metus Beyonce uždirba iš muzikinės veiklos: albumų bei koncertų. Tačiau dar apie 15 mln. JAV dolerių pelno jai teikia investicijos į vertybinius popierius.
Išvada: Jay-Z uždirba daugiau.

Holivude vis dar laikomasi nuostatos, kad mamutą į namus tempia vyrai. Tačiau grįžkime prie tų kelių lietuviškų tūkstančių, gaunamų kas mėnesį. Ar vyras vis dar privalo uždirbti už moterį daugiau, ar šią nuostatą galima padėti dulkėti į senienų lentyną šalia jau atgyvena tapusio teiginio apie trejus metus trunkančią meilę?


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis