Kaip susitaikyti po kivirčo su vaikinu?

Pykčiai nervina. Ypač pykčiai su mylimuoju. Antra vertus, be kivirčų gyventi nepavyks – nesate tie šventieji, kurie puodus lipdo. Tačiau stenkitės, kad pyktis neįkaltų tarp jūsų pleišto. Verčiau panaudokite jį intymumui stiprinti.

Aišku, kai esi įsiutusi ne menkiau nei koridos bulius, prisiminti sveiką protą keblu. Tad paprašėme psichologų išaiškinti, kaip pasukti kivirčą į gera, ir suskirstėme konfliktus labiausiai paplitusiomis situacijomis, kad būtų paprasčiau įsiminti. Jei drauge esate ne pirmą dieną, greičiausia tokių kivirčų jau esate išgyvenę. Tačiau kitąkart gali būti tinkamai jiems pasirengusi.

Mūšis prieš darbą. Nemažai porų sugeba kaip tik ankstyvą rytą susiginčyti ir visai dienai susigadinti nuotaiką. Juolab kad vienas per patį mūšio įkarštį dingsta garsiai ir išdidžiai trenkęs durimis.

Tuo metu: susiimk ir nutrauk ginčą civilizuotu būdu: „Atsiprašau, kad būtent taip pradėjome dieną, tačiau dabar man reikia eiti į darbą.“ Ir išeik – anksčiau, nei kuris nors iš judviejų vėl sugalvos tęsti žodžių mūšį.

Po kivirčo: jokiu būdu nemėgink tęsti ginčo elektroniniu paštu ar SMS žinutėmis. Grįždama namo apgalvok, kodėl jūsų diskusija peržengė į karo zoną. Vertėtų apgalvoti ir tai, kaip tinkamai išdėstyti savo požiūrį – taip, kad partneris vėl nesumanytų gintis. Tavo pagrindiniai ginklai turi būti ne kaltinimai, bet pozityvumas ir mėginimas išeitį rasti drauge.

Mūšis tavo artimųjų akivaizdoje. Lankyti artimuosius jau ir taip nėra lengva, ypač per atostogas ar šventes. Tačiau susirieti jiems matant – katastrofa!

Tuo metu: užsičiaupk ir nedrįsk dėti mylimojo į šuns dienas artimųjų akivaizdoje. Jei apsižodžiavote girdint tavo šeimynykščiams, skubiai sugalvok, kaip abiem dingti iš jų akiračio, kol dar nespėjote gerai įkaisti.

Po kivirčo: nutarusi grįžti prie skausmingo pokalbio nepamiršk padėkoti vaikinui, kad pabuvo su tavo šeima. Tai bent kiek pagerins jam nuotaiką. Tada paaiškink, kas tave sunervino. Kai viską aptarsite, patikink: kad ir kieno tėvus lankytumėte – jo ar tavo – judu esate komanda. Vadinasi, užuot rėmę nagus, remkite vienas kito užnugarį. Ir jūsų artimieji matys judu kaip tvirtą porą.

Mūšis dėl faktų. Tu sakai, kad Antrasis pasaulinis karas prasidėjo ne 1941-aisiais, o 1939-aisiais. Tačiau tavo vaikinui atrodo, kad yra kitaip. Ir deja, ši nereikšminga diskusija virsta tikrų tikriausiu žodžių mūšiu.

Tuo metu: abu esate įsižeidę ir neketinate nusileisti. Išmintingiausia – laikinai pakeisti temą.

Po kivirčo: jei teisi buvai tu, gražiai nuskambėtų: „Nesinervink, aš juk irgi klystu.“ Jei prakišai, taip pat būk kilniaširdė: „Na ir kas, kitą kartą aš būsiu teisi.“ Tačiau į tokio pobūdžio pykčius derėtų atkreipti daugiau dėmesio. Mat konfliktai dėl tokių niekų paprastai kyla tada, kai abu partneriai jaučiasi nepakankamai vertinami.

Girtas mūšis per vakarėlį. Vos nuriję kelis gurkšnius dėl ko nors susiginčijote. Didėjant alkoholio kiekiui organizme proporcingai didėja ir skandalas.

Tuo metu: spruk į vonios kambarį atsigaivinti. Atitrūkusi nuo vaikino prisimink tris gražius dalykus, kuriuos pastaruoju metu jis dėl tavęs padarė. Patikėk, tai – patikrintas metodas, kaip pyktį paversti šiltais jausmais. Grįžk šypsodamasi ir iškelk taikos vėliavą.

Po kivirčo: kitą rytą nubudę ir išsiblaivę patys suprasite, kad pyktis nebuvo verta. Jei ore vis tiek tvyro nepasitenkinimas, telkis humorą ir praskaidrink nuotaiką. Pasiūlyk sugalvoti kokią nors juokingą frazę ar žodį, kurį panaudosite, kai kitą kartą apgirtus vėl kils noras aiškintis santykius. Kuo frazė juokingesnė ir kvailesnė, tuo geriau.

Mūšis dėl pinigų. Negali atleisti, kad vaikinas iš paskutinių santaupų nusipirko kvailą LED televizorių, o jis atšauna, esą jo pirkinys bent jau naudingesnis nei tavo -nioliktoji aukštakulnių pora.

Tuo metu: tokio pobūdžio konfliktai itin greitai tampa nekontroliuojami. Neatsižvelgusi į vaikino norus leidi sau ką nors daugiau vien dėl to, kad daugiau uždirbi? Šis faktas gali kirsti per vaikino savimeilę.

Po kivirčo: jums vertėtų apskritai pasikalbėti apie kiekvieno požiūrį į finansus. Kai suprasite, ką iš tiesų reiškia pinigai kiekvienam iš jūsų, ateityje atsižvelgsite ir į vienas kito nuomonę. Drauge išvengsite panašių nesusipratimų.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis