Kaip išreikšti simpatijas mažai pažįstamam vyrui?

Regis, nieko nėra paprasčiau: pasakyti žiauriai patinkančiam vaikinui porą komplimentų ir lyg tarp kitko švelniai paliesti jo ranką. Tačiau kai kurioms tai atrodo nepaprasta drąsa.

Subtilios ir tiesmukos, pasitikinčios savimi ir kamuojamos kompleksų, visiškos karjeristės ir tobulos namų šeimininkės... Trumpiau tariant, pačios skirtingiausios moterys susiduria su tokia pat problema: jos nedrįsta atvirai reikšti savo simpatijų vyrui. Kodėl?

Ak, tie stereotipai!

Be abejo, pirmoji ir pagrindinė tokios baimės priežastis – gajūs stereotipai. Vis dar dominuoja nuostata, jog santykiams vadovauja vyras, o moteris seka iš paskos. Žodžiu, tu privalai būti pasyvi, o vyras – aktyvus. Tik kai tarp dviejų žmonių įterpiamas žodis privalu, iš karto pakvimpa prievarta. Ir kaipgi noras elgtis savaip? Ir kodėl turėtum nieko nedaryti, jei norisi žmogų užkalbinti, parodyti, kad nesi jam abejinga? Galop aplink gausu vyrų, kurie lygiai taip pat trypčioja nedrįsdami žengti pirmojo žingsnio. Nes drovu, baisu, nepatogu.

Antroji priežastis, kodėl moteris vengia atvirai demonstruoti simpatiją, – baimė būti atstumtai ir likti nesuprastai. Keista, bet kartais pripažinti, jog žmogus tave domina seksualiai, yra paprasčiau nei išstenėti, kad jauti jam daugiau nei tik kūnišką potraukį. Ar ne todėl mėginame įtikti vyrams, perimdamos jų pomėgius, interesus, požiūrį? Tik ar tau dėl to mėginimo įtikti ir būti pastebėtai nors kiek pagerėja? Ar tau to reikia?

Simpatijos labirintai

Atvirai parodžiusi savo prielankumą vyrui moteris žengia pirmą žingsnį į tikrą artumą. Nuoširdus gestas ar žodis dažnai tampa geriausiais vaistais nuo vienatvės net tiems, kurie žūtbūt mėgina išlaikyti atstumą tarp savęs ir aplinkinių. Nuoširdi simpatija neturi nieko bendra su flirtu bare. Tik problema – poros santykiai dažnai grindžiami visiškai kitais dalykais: kažkas kažką užkariavo, paveržė iš konkurento ar konkurentės, parklupdė ir nugalėjo.

Mergina, kuri siekia vyro nepaisydama nieko, be abejo, demonstruoja simpatiją. Tik daro tai labai agresyviai: mėgina prisijaukinti, nugalėti, priversti jį patikėti, kad tik tu jam tinki geriausiai. Tokiems aktyviems veiksmams nuoširdūs jausmai netgi trukdo.

Simpatija gali vadinti tik tą nuostabų jausmą, kai linki tik geriausia, nieko už tai nesitikėdama mainais. Argi tau nėra taip buvę: susipažįsti su žmogumi ir pajunti, kaip su juo gera, malonu bendrauti, o paskui užplūsta švelnumas – ir staiga nebenori su juo skirtis?

Moters krantas

Tai kada moteriai galima pirmai rodyti simpatiją? Nutarusi žengti tokį svarbų žingsnį, pirmiausia suvok savo jausmus. Jei jauti įtampą, pamėgink atsipalaiduoti, užuot atvėrusi širdį. Šiuo atveju tinka patys įvairiausi būdai: nuo jogos ir kvėpavimo pratimų iki masažo ar pokalbio su drauge. Kai apsiraminsi, pamėgink ramiai suprasti, ką iš tiesų norėjai pasakyti ir padaryti, kad parodytum savo jausmus.

Paimk popieriaus lapą ir surašyk visas mintis, kurios tik šaus į galvą. Net jei jos skamba kvailai, juokingai, keistai. Kai sąrašą baigsi, atidžiai jį perskaityk. Veikiausia išaiškės, kad tą vyrą, kuriam jauti tokią simpatiją, tiesiog nori apkabinti, pabučiuoti į skruostą, pasakyti jam, kaip gardžiai jis kvepia. O dabar įsivaizduok, kad taip ir elgiesi. Na, įsitikinai, jog ne taip jau ir sunku reikšti jausmus? Metas pamažu įgyvendinti savo norus realybėje!

Kitas žingsnis – pažinti vyrą ir suprasti, kad jis gerokai skiriasi nuo tavo fantazijų herojaus. Juk simpatijos stiprumą lemia ne tik informacija apie tą žmogų – kur kas svarbesni kiti dalykai.

Stipriausią įspūdį pašnekovas padaro pirmosiomis pažinties sekundėmis, ir šis įspūdis mus kurį laiką veikia. Paskui dažnai paaiškėja, kad jis buvo ganėtinai klaidingas. Psichologo D.Novikovo teigimu, taip nutinka dėl skirtingų lūkesčių. Nes simpatizavai ne konkrečiam žmogui – fantazijai apie jį. Bet barstyti jausmus kuriant miražus – pernelyg didelė prabanga.

Tad grįžtame prie to paties: neskubėk atskleisti jausmų ir simpatijos vyrui, iš pradžių pažink jį artimiau, stebėk jo elgesį, kalbą. O tai lengviausia padaryti tapus aktyvia klausytoja. Klausydama ne tik išgirsi informaciją, bet ir galėsi patikslinti kai kuriuos niuansus, padėsiančius suprasti, ar esu šiam žmogui įdomi, ar jis ieško naujų santykių, ką apskritai mano apie santykius. Diskomfortas per pokalbį liudija viena: šis žmogus nepasirengęs tolesniems žingsniams arba tiesiog nežino, kaip reaguoti į tavo elgesį. Jei tai tave skaudina ir erzina, stabtelėk. Nes šis vyras, deja, nepasirengęs priimti tavo simpatijos. Ir visiškai nesvarbu, kodėl taip yra. Tiesa tokia: švaistai jėgas veltui – jam iš tavęs nieko nereikia.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis