Kokios šmėklos blaškosi jūsų lovoje?

Kuo su mylimuoju užsiimate lovoje – tik judviejų reikalas. Niekas negali jums nurodinėti. Tai kodėl vos pradėjus nusirenginėti tau į galvą priguža pašalinių žmonių – nuo buvusių vaikinų iki boso?

Sekso ekspertės Susan Quilliam nuomone, taip yra dėl to, kad mūsų asmenybes formuoja ir veikia visi, su kuriais tik yra tekę artimiau bendrauti. Ar tai blogai? Priklauso nuo tavęs. Jei nutarsi šią patirtį panaudoti pozityviai, galėsi ne tik pakeisti savo seksualinį gyvenimą, bet ir sustiprinti pasitikėjimą savimi. Nagi pažiūrėkim, kas čia aistros akimirkomis užsuka į tavo mintis!

Pirmasis vaikinas, kuriam atsidavei. Prabėgo ne vieneri metai, o pirmasis meilužis kartkartėmis vis dar vaidenasi tavo lovoje, nors tu jau myliesi su kitu? Vadinasi, tavo seksualinis gyvenimas yra komplikuotas.

Spirk tą šmėklą! Jei pirmasis partneris vis dar jaukia tavo mintis, vadinasi, pasąmonėje baiminiesi, kad dabartiniam vaikinui nerūpi, ar esi patenkinta. Vienintelis būdas pakeisti padėtį – išmokti atskleisti savo poreikius. Be abejo, gera suteikti mylimam žmogui malonumą. Tačiau nepamiršk, kad ir pati turi teisę jį patirti.

Ir vėl tik dviese! Pažaiskite žaidimą karšta šalta. Tegul mylimasis ištyrinėja visą tavo kūną, eksperimentuoja glamonėdamas įvairias vietas, keisdamas lytėjimų intensyvumą. Jei jo prisilietimai tau malonių pojūčių nekels, pakaks pasakyti šalta. Be abejo, karšta tiks pajutus geismą. Bent jau sužinosi, kas tau patinka.

Tavo geriausia draugė. Su kuo gi dar galėtum dalytis intymiausiomis paslaptimis, jei ne su geriausia bičiule? Kaip, kiek, kur, su kuo... Tik bėda: dažnai imame save lyginti su tais, su kuriais artimiausiai bendraujame.

Spirk tą šmėklą! Jeigu seksualinis draugės gyvenimas neduoda ramybės, pirmiausia vertėtų savęs paklausti, kodėl taip yra. Seksologų teigimu, domėtis kitų žmonių patirtimi bei diskutuoti apie savąją su draugais yra visiškai normalu. Vis dėlto nereikėtų pamiršti: šia subtilia tema ne visi atvirauja, net ir prakalbę ne visi sako tiesą, užtat tikrai visiems kyla savų problemų.

Ir vėl tik dviese! Parašykite su mylimuoju po tris erotines fantazijas. Perskaitykite garsiai ir įsivaizduokite, kaip jas įgyvendintumėte. Pirma, tai visiškai privatu, antra, joks trečias asmuo nepirš savo nuomonės.

Tavo tėvai. Jie į tavo seksualinį gyvenimą reagavo neigiamai arba santūriai apsimetė nieko nematantys? Tikrai tai turėjo padaryti tau įtaką. Problemų dėl fizinio intymumo gali sukelti ir palyginti šalti tėvų tarpusavio santykiai: dėl tokio jų bendravimo galėjai neišmokti skirti, kada prisilietimas yra meilės ženklas, o kada – tik seksualinis veiksmas. Tai taip pat gali kelti problemų lovoje.

Spirk tą šmėklą! Visada prisimink: tavo santykiai – tik tavo, ne tėvų. Jei jų ryšio modelis tau ne prie širdies, naudok jį kaip netikusį pavyzdį.

Ir vėl tik dviese! Pažaiskite abu kauliukais. Jums reikės dviejų: ant vieno surašykite šešias skirtingas savo namų vietas, ant kito – šešis skirtingus meilės veiksmus. Taisyklė viena: daryti tai ten, ką išridena kauliukai. Tokios pramogos ne tik atpalaiduoja, bet ir padeda atsikratyti pasenusių nuostatų, kas leistina, o kas – ne.

Tavo pastarasis vaikinas. Nevykęs seksas su eksu taip pat gali būti dabartinių tavo problemų priežastis. Jeigu viskas nueina šuniui ant uodegos, labai sunku vėl jaustis seksualiai.

Spirk tą šmėklą! Seksas – tik santykių barometras: dažniausia jis būna nevykęs, kai yra niekam tikęs poros emocinis ryšys. Štai kodėl visi santykių ekspertai nepaliauja kartoti: nenusisekus santykiams neskubėk į naują glėbį. Padaryk pertraukėlę, pasinaudok ja kaip galimybe atkurti seksualinį pasitikėjimą savimi. Ir nebijok naujo partnerio klausti, kas jam patinka. Tik atvirumas padės atsirinkti, kas labiausiai jums tinka.

Ir vėl tik dviese! Atkurk artumą akimis. Tyrimų duomenimis, jeigu mylėdamiesi žmonės žiūri vienas kitam į akis, organizmą užplūsta ryšį stiprinantis hormonas oksitocinas. Ypač galingas emocinis užtaisas – žvilgsnių kontaktas per didįjį O.

Tavo bosas. Jei negali pamiršti darbo reikalų, tikėtina, drauge su jais į pasąmonę praslys ir vadovo siluetas. Kartais būna sunku pamiršti kontoros rūpesčius, atsipalaiduoti ir atsiduoti seksui. Tai ypač sudėtinga moterims – joms patirti didįjį O nerimaujant dėl darbų beveik neįmanoma.

Spirk tą šmėklą! Jei pasitaikė sunki diena, nesitikėk lengvai virsti sekso dievaite. Užuot iškart nėrusi į glamones, atsidėk bučiniams. Tyrimų duomenimis, poroms, kurios reguliariai bučiuojasi, nebūtina kaskart ir mylėtis, – jų ryšys ir taip tvirtesnis nei tų, kurios reguliariai mylisi, bet pamiršta bučiuotis.

Ir vėl tik dviese! Teks išmokti atskirti darbą nuo namų, kitaip nieko nebus. O kad bosas iš galvos išdulkėtų lengviau, prieš krisdama į lovą pasiūlyk mylimajam drauge išsimaudyti vonioje. Uždek žvakių, paruošk mėgstamų gėrimų ir leisk rūpintis tavimi. Pamėgink įsivaizduoti, kaip sklaidosi tavo problemos. Taip pamažu (ir maloniai) iš darbinio režimo persijungsi į intymųjį.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis