Intymios išpažintys internete – vienatvės simptomas?

Interneto dienoraščiuose pilna perdėm atvirų išpažinčių: nuo seksualinių ekstazių aprašinėjimo iki neištikimybės istorijų. Kodėl merginoms taip knieti išsipasakoti intymiausius dalykus?

Vienos pasakotojos atvirauja apie itin nepadorius dalykus, pavyzdžiui: naudoju vaikino elektrinę skutimosi mašinėlę intymiai vietelei pagražinti.../Tuojau pat susitiksiu su juo... – ne, ne su savo vaikinu, o su slapta nuodėminga meile. Kitos liūdi: naktimis jas kankina klausimas, ar apskritai mus kas nors siejo, ar jis sugebėjo dėl manęs pasiaukoti. Trečios dalijasi patirtimi, kaip ieškant vaikino neužkliūti už vedusio vyro. Nežinai? Pirmiausia žvilgtelėk į jo pirštus. O gal jis siūlo susitikinėti tik darbo metu? Jei vengia tavo draugų ir, užuot skyręs pasimatymus viešose vietose, suokia apie atokius užkampius, įtarimai dar labiau sustiprėja. Be to, patariama palavinti uoslę, ar tik jo drabužiai nekvepia audinių minkštikliu (juk viengungiai jo nenaudoja) arba moterišku plaukų kondicionieriumi. Nemažai internetinių dienoraščių rašytojų anonimiškai pasakoja meilės nuotykius, nepamiršdamos smulkiausių detalių (ko gero, jų nežino net geriausios draugės). Kokia prasmė išpažinti, su kuo rezgi romaną: automechaniku ar baikeriu? Arba kiek ir kokių orgazmų per naktį patiri bei kiek veidrodžių jums mylintis kaba už nugaros? Gal anoniminis atvirumas suteikia drąsos vėliau apie jausmus papasakoti partneriui? O gal tai būsimų rašytojų pramankšta prieš debiutinius erotinius romanus? Lytinio gyvenimo nepakankamumas, egzistencinis nuobodulys, emocijų badas realybėje? Internetinių išpažinčių bumą bando aiškinti ekspertai.

Savo spąstuose

Yra naudos iš internetinių dienoraščių, tvirtina JAV mokslininkai. Jų atliktais tyrimais, išpažintis stiprina imuninę sistemą. Žmogaus, rašančio apie savo emocijas, kraujyje pastebimas nedidelis limfocitų pagausėjimas. Kita vertus, jei rašai, bet neanalizuoji parašyto rezultato, nebandai savęs pakeisti, gydomasis poveikis kaip ir lygus nuliui. Nebent laikinai palengvėtų išklojus sunkias mintis. Vis dėlto puikuotis, pavyzdžiui, neištikimybe – ne pati geriausia idėja. Kas nors nerimta yra ganėtinai rimta. Išdavusi partnerį įskaudini, o nauji ryšiai ne visada pateisina viltis. Taigi daugeliu atveju lieki prie suskilusios geldos, sugriovusi kitų žmonių gyvenimą. Psichologai taip pat įspėja: neištikimybė nėra norma. Tai – rimtos problemos simptomai. Merginos dažnai apgaudinėja vaikinus, kad šie tarsi pabustų iš santykių letargo. Bet šis pabudimas būna skausmingas, todėl geriau santykius gaivinti išpažintimis akis į akį su artimu žmogumi, užuot ieškojus nuotykių.

Išpažinti ir prisipažinti

Deja, dauguma psichoterapeutų bei psichologų, kuriems citavome intymius internetinius dienoraščius, mano, kad tekstų autorėms realiame gyvenime nelabai yra su kuo pasikalbėti. O moterys, pasirodo, labiau nei vyrai jaučia poreikį išsakyti savo išgyvenimus, ypač kai patiria stiprų emocinį sukrėtimą – įsimyli, užmezga slaptą aistringą romaną, naują intriguojamą pažintį.

Išpažintys online – puikus būdas savo mintimis pasidalyti labai plačiai, bet drauge išlaikyti anonimiškumą. Jei užmezgusi romaną kreipiesi į psichologą, vadinasi, tau reikia susivokti, įveikti kaltės jausmą, emocinius prieštaravimus. Merginos, internetu išpažįstančios savo paklydimus bei ieškojimus, – kitokios. Joms nereikia patarimų. Jos rašo dėl to, kad įvardytų jausmus, nes kartais jaustis geidžiamai – tarsi naujas hobis.

Psichologų nuomone, ne visus internetinius dienoraščius galima laikyti prisipažinimais. Išpažintis siejama su kaltės jausmu, troškimu pasitaisyti. O kai kurios merginos tiesiog detaliai aprašo įvykius, bandydamos taip pademonstruoti savo seksualumą.

Egzistuoja ir trečia nuomonė. Statistikos duomenimis, vyrai dažniau nei moterys rezga romanus. Tačiau visuomenė prisimerkia vertindama jų elgesį. Psichologė Dovilė Arbačiauskienė teigia: „Vyrams leidžiama daugiau, o iš merginos tikimasi kuklumo, pavyzdingo šeiminio gyvenimo. Tačiau jaunoji panelių karta stengiasi neatsilikti nuo vyrų, tarsi suveda sąskaitas su jais meilės srityje. Jos gyvena savęs nevaržydamos, taigi internetinės išpažintys – jų gyvenimo atspindys.“

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis