Gražuolis + paprasta mergina = ilgalaikiai santykiai? (apklausa)

Ar kartais atkreipi dėmesį į poras, kuriose vyras tiesiog akivaizdžiai patrauklesnis, nei jo moteris? Šiek tiek neįprasta, ar ne? Juk, atrodo, gražuoliai visuomet renkasi tik tokias pačias gražuoles, išpuoselėtais plaukais, priaugintais nagais ir būtinai manekeniškų formų.

Liverpulio universiteto mokslininkai įsitikinę, kad poros, kuriose vyras išvaizdesnis už moterį, yra pačios laimingiausios ir tvirčiausios. O štai tos, kuriose moteris jaučia savo pranašumą – neilgalaikės.

Atlikti tyrimai rodo, kad damos, žinančios savo išorinio patrauklumo vertę, santykiuose su vyrais jaučiasi labai nepriklausomos, o ta nepriklausomybė gana dažnai pasireiškia santykių nepastovumu ir nuolatine partnerių kaita. „Aš graži, pasaulis - po mano kojomis“ - nenuostabu, kad moterys su tokiais įsitikinimais kur kas rečiau leidžiasi į kompromisus ir daug dažniau būna neištikimos savo partneriui.

O štai atvirkštinė situacija, kai išvaizdūs vyrai savo partnere pasirenka mažiau simpatišką moterį, yra kur kas optimistiškesnė. Pasak Liverpulio psichologų, vyrai tokiuose santykiuose jaučia mažesnę grėsmę, būna pastovesni ir mažiau linkę į neištikimybę.

Savo tyrime mokslininkai analizavo fotografijas porų, kartu išgyvenusių skirtingą laiko tarpą, nuo keleto mėnesių iki daugelio metų. Paaiškėjo, kad santykiai tarp gražios moters ir paprasto vyruko vidutiniškai trunka ne ilgiau kaip kelis mėnesius. Tuo tarpu niekuo neišsiskiriančios išvaizdos moterys pripranta tenkintis tuo, ką turi ir nepuola ieškoti geresnio varianto, todėl santykiai būna stabilesni ir ilgalaikiai.

Apibendrinant, daroma ne itin originali, tačiau moksliškai pagrįsta išvada. „Santykių vystymosi eiga priklauso nuo moters“, - teigia ekspertai ir pataria vyrams daugiau dėmesio skirti vidiniam potencialios partnerės grožiui, o ne jos išvaizdai.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis