Pavojingi santykių žaidimai: „jei taip - aš išeinu!“

„Viskas. Man jau - gana. Aš išeinu!“ - taip ir norisi leptelėti kaskart, kai taviškis ir vėl ko nors prisidirba? Ir visai nesvarbu, kas tas „kas nors“: į futbolo varžybas iškeistas tavo gimtadienis, eilinį kartą pakampėje numestos nešvarios kojinės, iki gyvo kaulo įgrisęs flirtas su kolegėmis, visai nepažįstamomis merginomis ir net tavo draugėmis ar dar velniai žino kas.

Pasakyti „tarp mūsų viskas baigta“ – labai paprasta, bet nepamiršk, kad šis, kartais toks parankus ir veiksmingas ginklas, gali tapti tau pačiai pavojinga bomba. Gerai, jei esi tvirtai apsisprendusi, blogai, jei 5 minutes pasidžiaugusi savo drąsa ir ryžtingumu, vėliau verksi prie suskilusios geldos ir galvosi, kaip būtų puiku atsukti laiką atgal ar bent ištrinti mylimojo atmintį.

Pripažinkime, tokiu būdu mes dažniausiai siekiame juos išgąsdinti ir priversti kažką daryti ar priešingai – kažko atsisakyti. Kitais žodžiais tariant, tai ne kas kita, kaip spontaniškai išsiveržęs šantažas, nors iš tiesų ne tik nenorime išeiti, bet ir esame visiškai nepasiruošusios išsiskyrimui!

Jeigu tvirtai žinai, kad vaikinas tave myli ir bijo tavęs netekti, frazė „aš išeinu“ yra lengviausias būdas pasiekti norimo tikslo. Tik štai viena bėda: žodžiai gali labai greitai nusidėvėti ir prarasti savo galią. Pirmą kartą jis išsigąs, antrą - sunerims, trečią – neatkreips dėmesio, na o ketvirtą kartą greičiausiai išeis pats.

O ką gi tuomet daryti? Tūnoti it pelei po šluota ir tyliai kentėti? Visai ne! Liežuvis tau duotas tam, kad kalbėtum, tik nepamiršk, kad be liežuvio dar yra ir protas, kuris tą liežuvį turėtų valdyti! Žinoma, kai nervai įtempti kaip styga, bandyti susikalbėti ir suprasti vienam kitą - praktiškai neįmanoma, būtent dėl to geriausia skirstysis į skirtingas ringo puses ir šiek tiek atvėsti. Pirmoji tavo užduotis – susilaikyti nuo neapgalvotų komentarų ir skubotų sprendimų. O kai abu atvėsite, tuomet galima ir pasikalbėti.

Kad dialogas būtų sėkmingas, apsispręsk, ko iš tikųjų tu nori. Tu svajoji apie tai, kad jūs vienas kitą suprastumėte, ar ne taip? Būtent to ir reikia siekti – aptarinėti jūsų santykių problemas ir tai, kaip jūs abu jas spręsite, o ne švaistytis skambiomis frazėmis, tikintis sulaukti dar vieno „atsiprašau“. Žinoma, kiekvienai iš mūsų malonu sulaukti saldaus atsiprašinėjimo, tačiau žvelkime realiai: kas iš to „atsiprašau“? Ar jis panaikins problemų priežastis? Ne, šis malonus žodelis tik užglaistys ir paslėps problemas, kurios anksčiau ar vėliau vėl išlįs.

Kartais galingas ginklas pavadinimu „aš išeinu“ gali duoti ir teigiamų rezultatų, tačiau tam būtina žinoti keletą taisyklių. Pirmiausia, tu turi būti pasirengusi išeiti iš tikrųjų: ne porai valandų, ne vienai nakčiai pas draugę, o visam laikui (niekada negali žinoti, kaip situacija pasisuks). Tai reiškia, kad šie žodžiai gali būti ištarti tik kraštutiniu atveju.

Antra, jeigu nori išsaugoti santykius, „aš išeinu“ jokių būdu neturi būti šantažas. Tai gali būti tik būdas, padedantis jam suprasti, jog jo elgesys tavo atžvilgiu yra nepriimtinas. Pavyzdžiui, tu leidi jam suprasti, kad sutinki būti jo vienintele mergina, o ne „viena iš“. O štai toks pasakymas: „Arba tu atsisakai savo draugų, arba aš išeinu“, - tai jau tikrų tikriausias šantažas.

Trečia, pasistenk suprasti, ar tu tikrai turi tam tikrų reikalavimų. Pavyzdžiui, tu tiesiog negali pakęsti, kad kiekvieną laisvą vakarą jis praleidžia su savo draugais, todėl liepi rinktis tarp tavęs ir draugų. O gal nereikia pulti į kraštutinumus „arba - arba“? Juk greičiausiai, jeigu jis tiesiog skirtų tau daugiau dėmesio, tu nebūtum nusiteikusi prieš jo draugus ir nereikalautum pasirinkti kažkurią vieną pusę. Nesisvaidyk skambiomis frazėmis, o paieškok jus abu tenkinančio sprendimo.

Jeigu vis tik ryžaisi pareiškimui „aš išeinu“, atmink: sakyti tai reikia galutinai apsisprendus ir kuo ramiau, be pykčio gaidelės balse ir durų trankymo. Paaiškink, su kuo susijęs tavo apsisprendimas. Pavyzdžiui: „Man tai nepriimtina. Jeigu tai tęsis ir toliau, mums, deja, teks išsiskirti“. Apsispręsk, kas tau svarbiau – patenkinti savo savimeilę ir sulaukti atsiprašymo ar išspręsti problemą?

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis