Nedaryk klaidų, vedančių link skyrybų

Net ir tarp labiausiai mylinčių žmonių retkarčiais įsiplieskia pykčio, pavydo ar nesupratingumo kibirkštėlės. Santykių paįvairinimui ir monotonijos išsklaidymui tai gali būti net ir naudinga, bet nepamiršk, kad neužgesinta kibirkštis gali sukelti tikrą gaisrą! Neleisk, kad tavo klaidos sugriautų jūsų santykius.

Panelė paranojikė?

Perdėtas įtarumas ir persekiojimas tiesiog rekordiškai greitai gali nužudyti net ir pačius stipriausius jausmus. Viskas prasideda gana nekaltai: iš pradžių būna reguliarūs skambučiai ir klausimai „Kur tu?“, „Su kuo tu?“ (žinoma, tik dėl to, kad tu nuoširdžiai juo rūpiniesi), o vėliau net nespėji pastebėti, kaip pradedi naršyti po jo kišenes ir tikrinti SMS žinutes, ieškodama įsivaizduojamų neištikimybės įkalčių.

Gerbk savo partnerį ir svarbiausia - pati save (o tai niekaip nesuderinama su pomėgiu kuistis po svetimus daiktus). Pati pagalvok: tu tikrini jo SMS žinutes, nes juo nepastiki. O ką gi tuomet tu aplamai veiki su vyru, kuriuo negali pasitikėti? Jei tau kyla abejonių, nebijok jų išsakyti garsiai (pokalbis turi būti rimtas, be jokių isterijų, ašarų ir kaltinimų). Tavo pasiryžimas atvirai kalbėtis aiškiai parodys, kad stebi situaciją ir apgavysčių netoleruosi. Matydama, kad įtarimams pagrindo nėra, mokėk laiku atsiprašyti.

Susižavėjusi svetimais

Įsivaizduok: nusiperki naują suknelę, o taviškis lyg niekur nieko pasiūlo įsigyti ką nors panašaus į tai, ką nešioja simpatiškoji jo bendradarbė. Arba užsirašai į sporto klubą, o jis lepteli, kad pats metas susimažinti užpakaliuką, kad būtų riestas kaip Simonos, Violetos ar dar velniai žino kieno. Tikriausiai pasišiauštum iš pykčio. Pagalvok, ar pati kartais nedarai to paties? Vyrai ne mažiau įžeidūs nei moterys ir tikrai nori būti vieninteliai ir nepakartojami. O juk ir pats lyginams iš esmės yra kvailas dalykas. Jei tau taip kliūva taviškio savybės (išvaizda ar dar kas nors), tai kodėl tu su juo, o ne su tuo „idealiuoju“ Petru ar darboholiku Jonu?

Kokia prasmė kiekvieną dieną „plauti smegenis“ palyginimais, jei tu vistiek ir toliau su juo gyveni? Kaskart, vos užėjus norui lyginti jį su kitu, mintyse suskaičiuoti iki dešimties ir pabandyk pabūti jo vietoje. Ar tavęs kažkas kategoriškai netenkina partneryje? Gal vertėtų apie tai mandagiai užsiminti nepateikiant pavyzdžių? Atmink: nepasitenkinimą galima išsakyti tik dėl tų savybių, kurias vyras galėtų ištaisyti. Būtų nežmoniška stuburo negalavimą kenčiantį vyrą lyginti su kaimynu, kuris „savo žmoną kasdieną ant rankų nešioja“. Tegul tavo protas eina pirma liežuvio.

Skundų maišelis

Kilus menkiausiai problemėlei, nebėk skųstis juo aplinkiniams, kad ir kaip norėtųsi išlieti savo emocijas ir tuojau pat sulaukti užuojautos. Neįprask šeimyninių apatinių skalbti draugų ir giminių akivaizdoje. Jie, suprantama, susidomėję išklausys, ko gero pateiks šūsnį patarimų, galbūt net pasidalins savo gyvenimiška patirtimi, tačiau vargu ar tau tai padės.

Atmink: visi žmonės skirtingi ir situacijos nebūna identiškos. Draugai ir giminės tau gali taip susukti smegenis, kad vargu ar besugebėsi įvertinti situaciją objektyviai. Pasistenk savarankiškai su partneriu rasti kompromisą. Be to, pagalvok, kaip nejauku būna prieš tuos žmones, kai santykiai susitvarko. Atrodo kvailokai, kai ant savo mylimojo pili purvą, o po to vėl viešai glėbesčiuojiesi ir vadini jį pačiu geriausiu. Vadinasi, ne toks jau jis blogas, jei likai su juo ir viskas tarp jūsų po senovei gerai.

Skandalų karalienė

Sukelti tikrą audrą moteris gali ir stiklinėje vandens. Suprask: į visas gyvenimiškas smulkmenas vyrai žiūri kur kas paprasčiau, todėl tavo audringa reakcija gali atrodyti labai juokinga ir visiškai nesuvokiama. Nepamiršk šios vyriškos ypatybės ir nedaryk tragedijos dėl išmėtytų po kambarį kojinių, nors vertindama iš savo „varpinės“ tai laikai siaubingu dalyku.

Tokie smulkūs „turgaus“ skandaliukai vyrus labai išvargina. Tad pakovok su savimi ir pabandyk tas „smulkmenas“ paprasčiausiai ignoruoti. Tokiu būdu išsaugosi ne tik gerus santykius, bet ir savo nervų sistemą.

Neužmarštuolė

Gebėjimas atleisti turi neįkainojamą vertę. Net jei konfliktas išsisprendė savaime, šią problemą vertėtų aptarti ramioje aplinkoje. Pripažink savo klaidas ir atsiprašyk partnerio. Bet koks susitaikymas be išsakyto atsiprašymo vis tiek paliks nuosėdų atmintyje, kurios pastoviai primins tau apie konfliktą. Tik visiškas susitaikymas, suteikiant kitam atleidimą, nepaliks širdyje negatyvių pėdsakų, o dar ir suteiks „saldaus“ gerumo.

Problemų kyla visuose santykiuose. Tačiau, laiku išsiaiškinus, kas konkrečiai trukdo jūsų harmoningiems santykiams, bus galima išvengti nepagrįsto išsiskyrimo. Ir atvirkščiai, jei užsispyrusiai laikysiesi savo ir nesistengsi dėl mylimojo pasikeisti į gerąją pusę, tai ir gerų santykių sukurti jums nepavyks. Tokia gyvenimo realybė.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis