Erotinės SMS žinutės kitam – neištikimybė?(tyrimas, kaip žmonės supranta neištikimybę)

Kas tau yra neištikimybė? Kai tavo antroji pusė aistringai bučiuojasi su kita? Ar bučiniai bei glamonės – tai niekis, bet jei sugriūna į lovą... O jei ta kita jo gyvenime atsirastų ne fizine, bet emocine prasme? Ar tai – taip pat neištikimybė? Atsakyti į šį svarbų klausimą pasistengė Mičigano universiteto mokslininkai.

Jų tyrime sudalyvvo daugiau nei 450 žmonių, kuriems buvo siūloma peržiūrėti 27 skirtingus elgesio modelius ir įvertinti juos skalėje nuo 0 iki 100, kur 0 – nėra ištikimybė, o 100 – neabejotina neištikimybė.

Akivaizdžiausiu neištikimybės modeliu be abejonės tapo lytinis aktas, kurio vertinimo vidurkis siekė 97,7 balų. Antroje vietoje liko oralinis seksas, vertinamas beveik taip pat, kaip ir lytinis aktas. Jis surinko 96,8 balų, o bučinys su kitu partneriu/partnere buvo įvertintas 88,7 balais. Dėl šių trijų situacijų daug ginčų tikriausiai nekiltų, o štai dėl kitų situacijų galima diskutuoti, juk dauguma sako, kad neištikimybė – tai fizinis ryšys su kitu asmeniu.

Pavyzdžiui, savo erotinių nuotraukų siuntimas neištikimybės skalėje surinko 88,2 balais, o erotinio pobūdžio žinučių ar laiškų rašymas – 82,6 balais. O keliais balais įvertintum miegojimą vienoje lovoje su kitu žmogumi? Susumavus apklausos dalyvių rezultatatus, toks poelgis sulaukė 68,4 balų įvertintimo. Gilus emocinis ryšys surinko 52,4 balus, o pasisėdėjims ant kelių – 52,2 balus!

Nuostabą gali sukelti ir dar keletas apklausos dalyvių vertinimų. Pavyzdžiui, pietūs arba vakarienė su kitu asmeniu neištikimybės skalėje surinko 41,4 balo, o ilgesnis nei 10 sekundžių apsikabinimas - 34,5 balų.

Beje, tyrimą atlikę mokslininkai pastebi, kad vertinant skirtingas situacijas, skiriamam balui didelę įtaką darė tai, kaip apklausos dalyviai vertina savo pačių santykius. Tie, kurie ne visai pasitikėjo savo santykiais ar antrąja puse, buvo linkę labiau įtarti neištikimybę kiekvienoje nurodytoje situacijoje.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis